Post Reply 

Thread Rating:
  • 1 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jūsų žiurkių charakteris ir elgesys (jaukinimas)
2013-07-26, 12:57 PM
Žinutė: #201
RE: Jūsų žiurkių charakteris ir elgesys (jaukinimas)
(2013-07-26 01:25 AM)ORNELLA Rašė:  Sveikinu su augintinėm 4u
Na dėl amžiaus tai smarkiai abejočiau Big Grin Kažkaip nesitiki kad Vilmantas atskiria iš kokio lizdo koks žiurkutis ir kokia jo gimimo data su tokiu jų kiekiu Big Grin
Realiai visi daugintojai pradeda pardavinėti apie 3 savaičių - nes 2 atsimerkia ir pradeda valgyti sausą maistą, taigi iki 3 savaičių tampa pilnai savarankiški Big Grin
Ugnyciuke, atidžiai apžiūrėk žiurkiukų kailiuką ar nėra rudų vabaliukų ir ant plaukų prisitvirtinusių glindų - keli žmonės iš Vilmanto pasiėmė žiurkučius su "vabaliukais"

Ačiū už sveikinimus Smile
Na, Vilmantas iš vis ėmė pasakoti, kaip nuo dar aklo mažylio galima išsiauginti. Roll
Vabaliukų ar glindų kol kas nepastebėjau, tačiau abi spirgės pakankamai dažnai kasosi. Nebežinau, ar čia jos taip prausiasi (nes dažnokai kasymasis vykstasi prausimosi metu, be to prieš kasydamosis koją įkiša į burnytę), ar visgi parazitų požymis... Bzzz

O šiaip jos jau draugiškesnės, kartais ir ant rankos savo noru užsiropščia. Bet kai skanėstais pradėjau lepinti, tai tarpusavyje "pasimuša". Pavyzdžiui dabar sėdžiu prie narvo, tai susikibusios kūliais vartos, viena nuo kitos bėga, o kai patenka į vieną namuką, tai jis tiesiog dreba ir girdisi vienas kitas spygtėlėjimas. Big Grin
Svarbiausia, skanėstų duodu po lygiai, tačiau juk tai, ką kita rankytėse laiko visad skaniau Roll
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2013-07-26, 02:48 PM
Žinutė: #202
Prikalbėjau apie vabaliukus.. Dabar geriau vienos kailiuką apžiūrėjau ir še tau - ropinėja kažkoks brudas. Jei neklystu plaukagraužis. Crying
Reiks Stronghold'o pirkt. Pinch
Cituoti šią žinutę
2016-04-02, 03:17 PM
Žinutė: #203
Shock RE: Jūsų žiurkių charakteris ir elgesys (jaukinimas)
Sveiki, turiu klausimėlį. Vienas iš mano žiurkiukų ( turiu du Pipiras ir Spllintėris) pradėjo sisioti ant rankų, ka tai galėtų reikšti? abu dar jaunučiai,+- 3 mėn amžiaus, bet prie namučių jau pripratę ir su manim gražiai draugauja, tik vat Splintėris, atrodo kuo daugiau meilės parodo tuo labiau smagu jam systelti ant rankų? O.o
Cituoti šią žinutę
2016-04-02, 07:49 PM
Žinutė: #204
(2016-04-02 03:17 PM)akvile Rašė:  Sveiki, turiu klausimėlį. Vienas iš mano žiurkiukų ( turiu du Pipiras ir Spllintėris) pradėjo sisioti ant rankų, ka tai galėtų reikšti? abu dar jaunučiai,+- 3 mėn amžiaus, bet prie namučių jau pripratę ir su manim gražiai draugauja, tik vat Splintėris, atrodo kuo daugiau meilės parodo tuo labiau smagu jam systelti ant rankų? O.o
Sysioti ir ant šeimininko, ir ant įvairių daiktų žiurkei yra normalu, tik ne visos žiurkės taip elgiasi - vienos žiurkės žymi daug, kitos mažiau.
Kai kurie žiurkininkai skaito kad "kuo daugiau meilės parodo tuo labiau smagu jam systelti ant rankų", bet aš kažkaip tokios priklausomybės pas savo žiurkes nepastebėjau.

— Разве можно мерить счастье в крысах?!
— А в чём же еще его мерить?
— В деньгах!
— Но как-то глупо гладить по вечерам… деньги.

http://www.ziurkes.jimdo.com
Cituoti šią žinutę
2017-02-12, 05:46 PM (Paskutinį kartą žinutė koreguota: 2017-02-12 05:53 PM ; maleficent.)
Žinutė: #205
Sveiki, prieš 6 dienas įsigijau žiurkę (patinelį apie 2mėn laiko). Pirkau iš žmogaus, kiek pirkdama mačiau tai veisėjo ji visai nebijojo. Jis drąsiai ja paėmė ant rankų ir žiurkė atrodė labai drugiška. Bet kai parsinešiau namo ji labai stresavo (suprantama, nes yra viena, nauji namai ir tt.), todėl 2 dienas aš tik įdėdavau maisto ir pašnekindavau. Trečią dieną jau daviau valgyti pusryčius iš delno. Ji greit pribėgo, pauostė mano ranką, pasiimdavo maisto ir vėl pasislėpdavo namuke. Suprantu, kad ji nepasitiki manim, bet aš ir pati turbūt ją išgąsdinau, nes kartais pribėgusi prie rankos ji ima ne maistą, o žnybteli man su dantukais į ranką ir aš refleksiškai greit ją pakeliu išbarstydama maistą ir sudrebindama grotas Sad . Bet jau šešta diena ji pas mane, bet vis dar bijo lakstyti po narvą jei mane mato kambaryje, ar giri balsą. Apie paėmimą ant rankų net negalvoju, nes jei pridedu prie jos ranką ji bando gintis ir tikrai kąstų. O norėčiau ir narvą išplauti, sutvarkyti, bet bijau ją stresinti. Bandžiau palikti narvelį pradarytą ir kalbinti išeiti, tai ji iš narvelio išbėgo ir pratūnojo po sofa.
Anksčiau esu turėjusi 2 patinėlius ir jie man nuo pirmų dienų leidosi ant rankų paimami, ir tikrai nebijojo lakstyti po narvą kai matydavo mane.
Prašau patarkit, kaip geriau elgtis. Ar duoti žiurkei ramybę ir tikėtis kad su laiku pripras. Aišku, duoti iš rankos skanėstų, kalbinti. Ar bandyti per prievartą imti ant rankų, kad neatprastų nuo žmogaus, kadangi leidosi paimama tam žmogui iš kurio pirkau. Ir dar gal suprantat, kodėl ji man kanda kai uostinėja ranką? Nes aš jai neleidžiu prisiartinti uostant per daug nes irgi bijau, kad nežnybteltų.
Ps. šį kartą dviejų žiurkių negaliu auginti, nes gyvenu studentišką gyvenimą, tad aplinkinės sąlygos daugiau turėti neleidžia.
Cituoti šią žinutę
2017-02-13, 12:20 AM
Žinutė: #206
Sveikinu su nauja augintine 4u
Aš trumpai, nes nelabai turiu ada daug rašyt.
Kad veisėjas drąsiai paėmė žiurkę ant rankų ir tau pasirodė kad ji jo nebijojo dar nereiškia kad žiurkytė yra tinkamai socializuota ir orientuota į bendravimą su žmogumi Big Grin Jos elgesys ir toks užsitęses stresas patvirtina šį teiginį. Normaliom žiurkėm tokiam amžiuje pilnai pakanka 1-3 dienų kad apsiprasti.
Jei paliksi tokio elgesio žiurkę ramybėje tai pilnai gali būti kad taip ir pragyvensite visą jos gyvenimą Lol Tu ją maitinsi/girdysi ir tvarkysi narvą, bet žiurkė nenorės turėti jokių kontaktų su tavimi. Todėl apsišarvuok kantrybe ir mažais žingsniukais eik draugystės link. Pastatyk narvą tokioje vietoje, kur galėtum nuolat su juo bendrauti, kur jis matytų kas vyksta kambaryje. Kuo daugiau su juo bendrauk, kalbėk, užkariauk širdį per skrandį Big Grin
Iš narvo išimk bet kokius "uždarus" namelius (su vienu išėjimu) ir panašaus tipo hamakus. Namelis gali būti Sputniko tipo su 3 išėjimais arba analogiškas savadarbis, kad žiurkė tarsi ir turėtų kur pasislėpti, bet tuo pačiu būtų nuolat matoma ir su ja būtų galima bendrauti.
Manau galėjai gerokai berniuką išgąsdinti jei bijodama įkandimo darydavai su ranka staigius judesius. Žnybtelėjimas tai ne kandimas Big Grin Kandimas tai skylės rankoje ir "kraujas liejasi laisvai" Big Grin Daugelis žiurkiukų taip "skanauja" ranka. Iš delno reikia duoti tik skystą maistą - kad žiurkė būtų priversta sėdėti šalia delno ir laižyti. Taip pat maistas turi būti labai skanus ir toks, kurio šiaip negaus iš dubenėlio, pvz. saldesnis jogurtas, varškytė Danonki, vaikiška bepienė kūdikių košė ir t.t. Duok po nedaug, 1-2 arbatinius šaukštelius be kaupo, bet kelis kartus į dieną. Ir aišku netraukinėk rankos. Ir iš viso nustok nuolat galvoti apie tą kandimą, įkas tai įkas Lol ji juk dar visai maža, didelių žaizdų nebus, užpilsi skylutę jodu ir tiek Lol Dabar jis bijo tavęs, tu bijai jo ir žiurkinas tai labai gerai jaučia.
Bandyk jį paimti ne viena ranka, o vienu metu dviem rankomis "laiveliu", tarsi uždengdama iš pradžių iš šonų-viršaus ir tik paskui jau iš apačios. Jei jis labai panikuoja tada teks to nebedaryti, o pratinti lįsti į rankovę.
Kai aš norėdavau išvalyti narvą pas tokio charakterio žiurkes tai atsargiai kad neišgąsdinti jas "įvarydavau" į namelį su vienu išėjimus, tada uždengdavau delnu išėjimą ir kartu su nameliu išimdavau iš narvo.
Su pasivaikščiojimais už narvo ribų aš kol kas neskubėčiau - jei žiurkinas pats į narvą nebėga, kaskart bus problemų su jo grąžinimu į "namus", kiekvienas gaudymas tik didins stresą.
Daug visokių patarimų yra temoje apie jaukinimą, paskaityk gal kas patiks.

— В деньгах!

Cituoti šią žinutę
2017-02-14, 09:19 PM
Žinutė: #207
Ačiū labai už patarimus ir kad taip greitai atrašėte! Jau antrą dieną žiurkytę išsitraukiu panešioti ant rankų ir ji jau nebebando taip greit slėptis nuo manęs, kai pamato prie narvelio. Aš ją pasiimu ir laikau bliuzono kišenėje, jei išlenda leidžiu palaipioti, bet ji ir nekanda, jei paimu į rankas. Narvelį taip pat pastačiau arčiau vietos, kur visad būnu. Toliau bandysiu sekti jūsų patarimus ir papasakosiu kaip sekėsi Smile
Cituoti šią žinutę
2017-02-14, 10:15 PM
Žinutė: #208
Lauksiu atskiro pasakojimo apie ziurkiuko gyvenima Smile
Cituoti šią žinutę
2017-02-26, 11:22 PM
Žinutė: #209
ziurke apsiprto jau su nauja aplinka, diena dar siek tiek buna nedrasi, bet nakti tiesiog verziasi iseiti is narvo ir nebekreipia demesio nei i saizesnius garsus, nei i staigesnius judesius. Kaip ir patarete, kas dien siek tiek laiko ja pasiimu ant ranku, tai jau nebebijo buti pakeliama, taip pat jau ismoko ilisti i bliuzono kisene, jei ant ranku pasidaro nebejauku Big Grin Vis dar diena sunku prikalbinti iseiti is narvelio, bet manau cia daugiau del to, kad ji buna itin mieguista. Siaip net nezinau, kokie turetu buti mano sekantys veiksmai, nes ji labai nori tyrineti aplinka, visur lakstyti, bet zinau, kad paleidus ji dar tikrai nenores grizti atgal i narva arba vel pasisleps po sofa, o kvieciam su skanestais nelabai susigundo. Nakty ji eina is proto ieskodama veiklos, lipa narvo sienomis, lubomis ir nieko nelaukdama kai pradarau narveli eina prie isejimo. As prideliojau jai ir ivairiu uzsiemimu i narva, bet jos jie visai nedomina, ypac jei mato mane ir zino , kad gal but pradarysiu narva Big Grin Gal dar galit patarti, kokios yra ziurkiu megstamos kasimo vietos ir kokios yra jautrios? nes kai kasau aplink ausytes jis uzsimerkia ir tarsi miega, bet nezinau ar taip jis daro del to, kad jam patinka ar del to, kad jauciasi pagautas :/
Cituoti šią žinutę
2017-02-27, 12:37 AM
Žinutė: #210
Merginai trūksta veiklos Big Grin kai gyvena kelios žiurkės jos tarpusavyje išsilaksto/išsidūksta, vienišos jaunos žiurkės eikvoja energiją tyrinėdamos aplinką. Galima bandyti paleisti ant lovos (pridėjus dėžučių ir visokių įdomių daiktų) ir neleisti nulipti nuo lovos ant žemės. Jei tavo mergina iš tų žiurkių, kurių neįmanoma nulaikyti ant lovos, tada reikia padaryti saugų kambarį ir užtverti visas vietas, kur ji gali pasislėpti ir iš kur neišeis ištraukti. Galima kelias valandas iki pasivaikščiojimo išimti maistą iš narvelio, tada bus lengviau prisišaukti su kokiu skanėstu.
Jei žiurkė vakare palakstys bent 2-3 valandas, tai yra tikimybės kad naktį miegos.
Narve žiurkė turi turėti užsiėmimų (būtent todėl narvas turi būti pakankamai didelis). Maniškės labai mėgsta įvairias popierines dėžes, taip pat tualetinį popierių - kai duodu pusę rulonėlio tai užsiėmimo užtenka ilgam. Taip pat patinka paprastas popierius - jos jį smulkina, neša į narvą ir stato lizdus.
Dėl kąsymo vietų tai viskas labai individualu Big Grin atsimenu kažkur perskaičiau kad žiurkės alpsta nuo malonumo kai kasai pabarzdę, pabandžiau savo berniukams pakasyti, vos be pirštų nelikau Lol

— В деньгах!

Cituoti šią žinutę
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
Quest ar tai normalus elgesys? simona6711 2 1,932 2012-12-02 03:24 PM
Last Post: simona6711
  Ziurkes elgesys Augustute4 10 6,769 2012-06-04 08:45 PM
Last Post: Augustute4
  Erzinantis elgesys Ryt 21 9,350 2011-11-19 08:26 PM
Last Post: Koxamte

Peršokti į forumą:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Contact Us | Žiurkės.lt | Grįžti į viršų | Grįžti į turinį | Lite (Archive) Mode | RSS