Post Reply 

Thread Rating:
  • 1 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jūsų žiurkių charakteris ir elgesys (jaukinimas)
2009-01-31, 09:27 PM
Žinutė: #31
RE: Jūsų žiurkių charakteris ir elgesys (jaukinimas)
Mano jaukinimosi būdas kiek skiriasi. Parsinešusi žiurkytę pirmiausia į narvelį įdedu kokį nors savo nešiotą ir neskalbtą drabužį: kepurę, šaliką, megztinio skiautę ar pan. Tada gyvūnėlį palieku visiškoj ramybėj minimum šešioms valandoms, kad apsiprastų su nauju namuku, pasijustų saugus, o tuo pačiu jis jau pažįstasi su mano kvapu. Pirmos dienos vakare ar kitos dienos ryte galima įkišti ranką su maistu. Paprastai tada dar maisto neima, bet stebi ir uosto, o uostydami jau jaučia ne visai svetimą, o stipresnį miego vietos kvapą. Visą antrą dieną karts nuo karto įkišu taip ranką, kad ji imtų atrodyti nebe toks keistas ir baisus daiktas. Antros dienos vakare trumpam paimu į rankas žiurkiuką ir palaikau rankose narvelyje. Taip po truputuką galima jau ir išsitraukti iš narvelio.
Aš dažniausiai kaip tik pirmiau prisipratinu žiurkę prie savęs, nešiojuosi ją ant savęs apie savaitę, tik tada imu drąsiau paleisti lakstyti po namus. Ir tai pirmas dalykas, kurį padarau, tai išmokau vardo. Su skanėstais tai man visada užtrunka pliusminus pusvalandį. Po tiek laiko mano žiurkos supranta, kad tas keistas garsas yra skirtas joms ir reiškia maistą. Smile
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2009-02-01, 02:38 PM
Žinutė: #32
bet šiaip kišdama ranką į narvą, o tuo labiau, bandydama jį traukti lauk, tik pazeidi jo privatumą.
geriau visgi palaukti, kol jis savo noru ims kišti nosį lauk iš narvo.

Žiurkės - irgi žmonės!
Cituoti šią žinutę
2009-02-01, 04:13 PM
Žinutė: #33
Na, aš manyčiau kad Gie aprašyta "procedūra" visai logiška ir jei per prievartą to žvėrio netąsyti ir negainioti po narvą bandant pagauti ir išsitraukti, tai viskas kaip ir ok.. Bet kokiu atveju žiurkės tiek skirtingos, kad universalų "receptą" vargu ar įmanoma rasti. Ir kievienas naujokas namuose irgi skirtingai elgiasi. Kas pažįsta žiurkes galiausiai jau iš pirmo žvilgsnio mato koks priėjimas bus geriausias Smile

Dėl paleidimo pasivaikščioti, tai jei teritorija sutvarkyta taip, kad nėra kur užlįsti ir tūnoti, tuomet nematau jokių kliūčių leisti lakstyti iškart kai tik jiems užeina noras išlįsti iš narvo. O jei su narvu jau spėjo apsiprasti ir jame jaučiasi saugiai, tai jei ko išsigąstų, neria atgal į narvą, o ne į kokį plyšį nežinia kur.
Cituoti šią žinutę
2009-02-01, 10:10 PM (Paskutinį kartą žinutė koreguota: 2009-02-01 10:18 PM ; Gie..)
Žinutė: #34
Na, turint omeny, kad vėliau vis tiek tenka kaišioti rankas į narvą jį valant, dedant maistą ar perstatant "interjerą", tai man yra geriau jau nuo pat pradžių parodyti, kad ranka, nors ir baisus, bet "savas bičas" ir kad ta ranka priklauso "aukštesnio rango žiurkei", vadui tsakantškias. Kaip ir pasakė Diabolic, "universalaus recepto" nėra, tiesiog viską reikia daryti atsargiai, su protu, ir labai įdėmiai stebint savo augintinius, kad jiems nebūtų vaikystės traumų, kurios tikrai liktų turbūt visam gyvenimui ir atsilieptų žiurkės ir šeimininko santykiams. Mano asmeninėje praktikoje šis būdas labai gerai pasiteisino. Tik tikrai reikia elgtis labai labai atsargiai ir tikrai ne su pirmąja savo žiurke. Pirmosios savaitę į rankas beveik neėmiau, nes mačiau, kad jai tai nepatinka. Visiems, kas be mano žinios bandė ją paimti (pvz. mažam broliui, kol manęs nebuvo namie), kąsdavo. Man nebuvo įkandusi niekada ir iš rankų niekada nemačiusios absoliučiai laukinės žiurkutės per mėnesį tapo nerealiai rankiniu gyvūnėliu.
Beje, čia su tuo privatumu dar. Kaip ir minėjau, privačiausia teritorija visada yra miegamoji vieta, guolis. Šiaip narve privatumo neleidžiu pajusti, nes noriu, kad žiurkės žinotų, kad aš - vyresnioji žiurkė ir kad jeigu ką nors darau su narvu ar jei jas imu iš narvo, tai todėl, kad taip reikia. Bet taip pat žiurkės nėra žaisliukai ir jų privatumas yra toks, kad daro iš esmės tai, ką nori. Visa mūsų gyvenamoji erdvė yra bendra. Žiurkės žino, kad narvas - ta erdvė, kurioje gali daryti viską, ką nori, taip pat žino, kad tam tikrų vietų, kur joms eiti tiesiog negalima ir nuo pat pradžių griežtai nustatomos taisyklės, bet šiaip mūsų kambarys - vienas didelis narvas, kuriame jos laksto visą laiką, kai tik aš namie. Kažkaip, nežinau kaip, sugebu joms tai išaiškinti ir neturiu tokių problemų kaip spirutės kokioj nors užslėptoj vietoj ar graužiami daiktai. Gal man tik žiurkutės stebuklingos papuola, bet kiek esu turėjusi nuostolių, tai nebent dėl to, kad kas nors prisiglaudė prie narvo ir buvo naktį panaudota guolio statyboms Smile
Cituoti šią žinutę
2009-02-01, 10:33 PM
Žinutė: #35
Neprisišnekėk Wink Aš labai ilgai visiems gyriausi į visas puses, kad mano žiurkės laidų tikrai negraužia ir nesugalvotų. Aha. Negraužė. Kokius metus gal.

O dėl buvimo savotiška alfa tarp žiurkių, tai irgi ne visada pavyksta. Turėjau vieną egzempliorių, kuriai taip ir nepavyko išaiškinti kas yra kas namie, tai teko tiesiog derintis. Netgi paleidus lakstyti po kambarį. Tokia teritorinė/hormoninė mergaitė pas mane vienintelė buvo, bet va pasitaiko kartais.
Ir sakyčiau pažindinimasis (metodai) ir rankų toleravimas narve nelabai ką bendro turi ateityje. Hormonų neišauklėsi ir neištreniruosi Wink
Cituoti šią žinutę
2009-02-02, 01:15 AM
Žinutė: #36
Na, tikiuosi, kad kaip nors išliks taip, kaip yra Smile Prisišnekėt tikrai nenoriu, tik dalinuosi sava patirtimi labai labai ja džiaugdamasi Smile)
Cituoti šią žinutę
2009-02-02, 03:11 AM
Žinutė: #37
išaiškini, kur negalima? emm. kazkaip skamba neįtikėtinai.
aš kazkodėl visgi manau, kad absoliučiai visos ziurkės (su galbūt viena išimtim iš milijono) vis tiek kada nors pragrauzia pirmą laidą, pirmą rūbą ar uzvalkalą patalynės sudrapalina. tai tiesiog jų genuose, toks jausmas. aš taipogi ilgai ganėtinai dziaugiaus, kad nuostolių nepatiriu.
dabar jau nesuskaičiuočiau...
o su tuo pasakymu ar tai išaiškinimu.... em. gaila, bet, manau, tai tik savitaiga Smile ziurkės, nors ir labai protingi gyvūnai, bet visgi ne tokia kaip šunys. katei neina išaiškint, kad mano palangė - ne trasa jos pasilakstymams, kuomet stogas nuvaziuoja...kur tau.
juoba su ziurkėm. ten kur joms reikia - ten jos ir eis ir darys taipogi ką joms reikia.
bet kokiu atveju, aš vis tiek, zinoma, linkiu, kad tas pirmasis laidas pragrauztas būtų nesvarbus, arba šis įvykis būtų dar negreit, arba (nu ką gali zinot) išvis nebūtų. Wink

Žiurkės - irgi žmonės!
Cituoti šią žinutę
2009-02-02, 12:54 PM
Žinutė: #38
Kazkada ir as sakiau, kad negrauzia... Oi kaip skaudziai klydau Big Grin

Is tikruju, dabar pagalvojau, kad viena ziurke laikant ir ta tikimybe, kad ji pagrauz kazka gerookai mazesne. Nes juk buna viskas taip: laksto sau kelios ziurkes graziai, o va viena kokia ziuri jau kramsnoja laideli. O tada ir visos kitos subega paragaut... Ir neduokdie patinka, tada jau laikykis. Kaip ten reklama kazkada buvo kazko "Karta paragaves, negali sustot" Lol
Cituoti šią žinutę
2009-02-02, 01:10 PM
Žinutė: #39
Taip, ko išmoksta viena, išmoks ir kitos.
Pusę metų nuo sofos net mminčių nebuvo nulipti. Chelsienė kartą nukrito ir suprato, kad pasaulis platesnis, nei sofa Smile Tada ir prasidėj alpinizmo priepuoliai. Ir Wysla išmoko.
Dabar mano žiurkos turi nuosavą kambarį Smile Visos kitos, kadaise nedrasios, išmoko visur laipiot.
Mūcha išmokino visus graužt laidus. Iki jos nei viena negraužė.

"Nenori kad tau po stalu priš..tų ar nugraužtų kokį tapetą nusipirk auksinę žuvelę..." ©Vil
Iškeliavę: Benas Šermanas, Mamulytė, Chelsea, Wisła, Larsas, Mūcha
Cituoti šią žinutę
2009-02-03, 02:36 AM
Žinutė: #40
Big Grin Smagu, nieko nepasakysi. Savo dabartines žiurkutes labai gerai prižiūriu. Kadangi dvi, nėra sunku. Žinau, kad negalima palikti joms knygų. O kiek su laptopu sėdžiu ar buvau palikus, niekad nieko. Tiesa, vieną kart pamėgino, bet buvo gerai pakratyta už pakarpos, o kita matė, tai noras nebekilo (čia patarimas tiems, kas nežino - nesprigtuokit žiurkėms per nosis, bent jau stipriai tikrai ne ne ne, nes jei gerai pataikysit, nervas atšoks ir smegenys pareis naf...). Pakarpa - didžiausias gėris. Mano praktikoj užtenka vieną kartą gerai suspaust ir švelniai krestelt ir greičiau nei šuniukas supranta, kas galima, kas ne. Žinoma, jei kas sugalvotų piktnaudžiaut.... principus jos moka rodyt Big Grin
Cituoti šią žinutę
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
Quest ar tai normalus elgesys? simona6711 2 1,904 2012-12-02 03:24 PM
Last Post: simona6711
  Ziurkes elgesys Augustute4 10 6,540 2012-06-04 08:45 PM
Last Post: Augustute4
  Erzinantis elgesys Ryt 21 9,093 2011-11-19 08:26 PM
Last Post: Koxamte

Peršokti į forumą:

User(s) browsing this thread: 2 Guest(s)

Contact Us | Žiurkės.lt | Grįžti į viršų | Grįžti į turinį | Lite (Archive) Mode | RSS