Post Reply 

Thread Rating:
  • 1 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jūsų žiurkių charakteris ir elgesys (jaukinimas)
2007-10-06, 05:37 PM (Paskutinį kartą žinutė koreguota: 2007-10-09 11:17 PM ; Diabolic.)
Žinutė: #1
Jūsų žiurkių charakteris ir elgesys (jaukinimas)
Lyg ir nemačiau, kad būtų tokia tema, jei ką ištrinkit Geda
Tai kaip elgiasi jūsų padariukas? Maniškis tikras bailiukas, turbūt jam pirmąkart su žmogum tenka bendraut... Kaip reikia jį prisijaukinti? Stengiuosi dažnai su juo kalbėt, kaišiot pirštuką, bet atrodo, kad įgrisau jam Lol Ir mano prisilietimo bijo. Kaip manot kelintą dieną jau galiu bandyt imt ant rankų? Bijau, kad nepabėgtų Pinch\

Perkėliau temą. Prašom laikytis tvarkos ir kurti temas atitinkamuose forumuose.
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2007-10-06, 06:04 PM
Žinutė: #2
RE: Jūsų žiurkių charakteris ir elgesys
Būsiu tinginė ir perkelsiu čia savo postą apie "jaukinimasį" iš kito forumo Geda

Citata:Situacija, sakyčiau, klasikinė. Ir vienintelė tau reikalinga veiksminga "priemonė" yra kantrybė. Absoliuti dauguma iš parduotuvių ar *daugintojų* atkeliaujančių žiurkyčių neturėjo progos nuo mažumės bendrauti su žmonėmis (ar apskritai bendrauti) ir išmokti jais pasitikėti. Kartais tokių laukinukų "jaukinimosi" procesas gana ilgas, tu turi įgauti jų pasitikėjimą ir to tikrai nepasieksi visokiais graibymais, tampymais, gaudymais...

5 dienos tikrai yra labai trumpas laikotarpis, per kuri jos vos spėjo (jei spėjo) apsiprasti su naujais namais. Narvelis dabar yra vienintelė jų "saugi" vieta naujoj aplinkoj tarp naujų žmonių, ir yra labai bloga mintis mėginti jas per jėgą iš to narvelio gaudyti. Žiurkiukai turi pirmiausia suvokti ir žinoti, kad narve jiems saugu, o paskui jau jos pradės domėtis aplinka ir tavim. Taip pat su laiku ateis pasitikėjimas ir suvokimas, kad tu nekeli pavojaus, o dar geriau - esi maisto ir pramogų šaltinis smile.gif

Procedūra (kaip aš tai darau) paprasta - pasistatai narvelį ant lovos, pasirupini kad visos durys langai būtų uždaryti (dėl viso pikto), pasistatai kažkokias "barikadas" iš pagalvių/anklodžių ant lovos kraštų (kad nuo kokio staigesnio judesio iš panikos nenuskristų nuo lovos), išsidrėbi šalia, atidarai narvelio dureles iš bendrauji - šnekiesi (kad prie balso pratintusi), pasiūlai maisto už narvelio ribų, kad turėtų išeiti jo pasiimti. Ir jokiu būdu nekiši rankų į narvą ir jų negaudai. Gali būti, kad pirmais kartais nė viena žiurka taip ir neišeis iš narvelio, nors malsis aplink duris ir megins viską iš "saugaus atstumo" ištyrinėti, bet jos smalsios, tai anksčiau ar vėliau pasirodys. Pirmi bandymai išlipti būna labai nedrasūs ir vos išlipusios jos neria atgal į narvelį. Kodėl? Todėl kad aplinkui - nepažįstamos bauginančios teritorijos, o narvelyje saugu. Po truputį žiurkos apsipranta ir vis drasiau jaučiasi ant lovos. O paskui ir prie rankų pripranta. Dar tame tarpe gali pasiūlyti kažką nuo pirštų palaižyti - jogurto, ledų (tik nepersistenk - šitie dalykai turi labai daug cukraus, kuris žiurkom tikrai ne į naudą).

Skamba kaip "greita ir paprasta", bet visa šita procedūra gali užtrukti nuo poros dienų iki kelių savaičių. Nereikia panikuoti - viskas yra labai normalu. Nenormalu tai, kad su tais žiurkiukais akivaizdžiai nebuvo bendrauta. Kai kurios žiurkos taip ir netampa "rankinėm", tačiau bent jau nustoja bijoti ir panikuoti kai imi jas į rankas.

Linkiu sėkmės ir kantrybės
Cituoti šią žinutę
2007-10-06, 07:04 PM
Žinutė: #3
RE: Jūsų žiurkių charakteris ir elgesys
Dėl "kelinta dieną imt ant rankų" tai tau niekas neatsakys - pati turi matyt kaip jis elgiasi, kaip bendrauja. Iš tiesų "bandyti" jį imti, tai galima jau nuo tada kai jis pradeda iš narvo išlipinėti pasidairyti, tik svarbu neišgąsdinti baisiai, iš per jėgą iš narvo netraukti.

Maniškės, kurių amžiaus vidurkis šiek tiek daugiau nei pusmetis ir tai ne visos lengvai duodasi ant rankų paimamos. Pirmiausiai - pas mane mergos, kurios daug judresnės ir smalsesnės nei patinai. Vienoj vietoj tikrai sunku nulaikyti. Dar nuo nuotaikos priklauso - pvz. Morzė kartais labai lengvai duodasi paimama į rankas, o kartais spygčioja ir bėga kažkur. Nesupaisysi ką ji galvoja ir kodėl taip elgiasi. Nessy kartais išvis apsimeta, kad jos nėra - vaikšto palei sienas, o jei eina per kilimą, tai kaip per minų lauką - pastato koją, sustingsta, vėl eina.. Blondė vienintelė visiškai rankinė, bet ji ir šiaip keista žiurkė - mažutė, kerėpla, išsižiojusi, krenta nuo bet kur, eina ten kur gali koją pastatyt (nesvarbu kad neaišku kur kitą statyt ar kaip grįžti). Mamos (Mamuska ir Ursa), kurios pas mane iš Zitlali atkeliavo, tai pripratusios ant pečių sėdėti iš šiaip po visur landžioti - kartais net keista, kai paleidžiu jas po kambarį lakstyt, o jos ant manes užsiropščia. Atrodytu - rankinės, bet šiaip į rankas paimt sunku. Mamuska dar duodasi, o Ursa baisiai spardosi ir lipa kažkur ....
Cituoti šią žinutę
2007-10-10, 12:26 PM
Žinutė: #4
RE: Jūsų žiurkių charakteris ir elgesys (jaukinimas)
Smile aš saviškes pradėjau pratint, kaip diabolic rašė Smile nu tai dabar kiekvieną dieną pasidedu narvą ant lovos, ir išleidžiu padaužas.. labai mėgsta ant manęs karliotis, užlipa ant peties....labai šilti padariukai, tačiau daug kantrybės reikia prisijaukinimo procedūrai...
Cituoti šią žinutę
2007-10-10, 08:06 PM
Žinutė: #5
Ech. Mano "senbūvė" šiandien visa pikta kažkokia, neišeina iš narvelio, neima jei ką skanaus duodu Blink
O kita irgi slepiasi namuke beveik visada, bet kai sedžiu ilgai šalia tai trumpam ir iš narvelio išlipa Big Grin
Cituoti šią žinutę
2007-10-13, 02:37 PM
Žinutė: #6
Labukas,

Sunku prisijaukint, manau. Cia ne suniukas, kurio genuose tiesiog tai. As savo vyresniosios turbut taip ir neprisijaukinsiu, rankose niekada nesedejo ir nesedes (ar ant peties, ar dar kur arciau). Jai daug maloniau su manim bendraut per atstuma, pvz - atsidarau narveli ir snekinu. Ji islenda is namelio ir ziuri i mane, kraipo galva, tupcioja ant uzpakaliniu koju, usus kraipo Tongue. Tai vat ir visa draugyste. Jei isimi is narvelio, padedi ant lovos, tai ji mieliau su kitom augintinem (katyte ir kalyte) bendrauja. O zmoniu rase, sakyciau, ignoruoja Big Grin

O kaip bus su mazesniaja, nesenai isigyta, bus matyt. Ji jaukesne atrodo, manau, su ja bus smagiau. unsure
Cituoti šią žinutę
2007-10-14, 04:34 PM
Žinutė: #7
Va aš irgi pastebėjau, kad mano žiurkinas kartais visai nenori bendraut su manim. Aš jį šnekinu, vilioju gardžiais kąsneliais, kad išeitų, pasivaikščiotų ant lovos... O tas sau vis vien tupi kur nors ir užsiiminėja savais reikalais, visai nekreipia dėmesio Bzzz
Cituoti šią žinutę
2007-10-14, 06:28 PM
Žinutė: #8
kai savaja nusipirkau tai irgi gan sunku prisijaukint buvo. Visiška laukinukė ji nebuvo, bet vis delto mieliau tupėdavo narve nei būdavo ant ranku. Bet neturėjau tokios kantrybės kad žiuret ir laukt kada jinai išlys, tai žiurka dažniau man ant ranku būdavo nei narve Lalala pirmas dvi savaites ištraukta iš narvo elgesi kažkaip keistai: visada prikakodavo. paskui nustojo taip daryti.
po keliu mėnesiu žiurka buvo rankinėRoll
Cituoti šią žinutę
2007-10-15, 12:52 AM
Žinutė: #9
Vat ir mes su prijaukinimu turim siokiu tokiu problemeliu. Ziurkyte parsinesem pries keleta dienu. Kadangi vis prisimenam amzina atilsi pirmaja gyventoja, tai sioji nuo pirmosios skiriasi kaip diena nuo nakties ne vien spalva (Mikimauzas I buvo juodas, o mazyle- grynas "dalmantinas"). Jau man ir neramu buvo pasidare, nes tupi namelyje ir nerodo didelio susidomejimo nei maistu, nei aplinka. Iseina, apsidairo, padaro ka jai reikia-ir vel atgal. Krupcioja nuo bet kokio rimtesnio garso, nors is burio issirinkau kaip viena is aktyviausiu... Pasitikejimas nulinis, nors is pirstu maista nedrasiai ima. Na ka, kantrybes turim, as ja vis pasnekinu kantriai, nors ji man tokia ziopliuke atrodo....
Cituoti šią žinutę
2007-10-15, 02:02 PM
Žinutė: #10
rakashi, jeigu dar tik trys dienos, neskubėk, leisk apsiprasti su nauja vieta, naujais žmonėmis, naujais garsais....maniškės normaliai išlindo ir pradėjjo leisti laiką ne namelio zonoje po kokių penkių dienų, ir tik dabar (jau trys savaitės, kai jas turiu) leidžiasi paglostomos, dabar bandau imti ant rankų. Kantrybės.
Cituoti šią žinutę
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
Quest ar tai normalus elgesys? simona6711 2 1,796 2012-12-02 03:24 PM
Last Post: simona6711
  Ziurkes elgesys Augustute4 10 5,923 2012-06-04 08:45 PM
Last Post: Augustute4
  Erzinantis elgesys Ryt 21 8,176 2011-11-19 08:26 PM
Last Post: Koxamte

Peršokti į forumą:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Contact Us | Žiurkės.lt | Grįžti į viršų | Grįžti į turinį | Lite (Archive) Mode | RSS