Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LABORATORINĖS PELĖS
2013-02-01, 03:49 PM
Žinutė: #1
Quest LABORATORINĖS PELĖS
Sveiki,

norėjau paklausti - gal kas auginat laboratorines pelytes? tokias baltas Smile ar sunku jas auginti? kur jų galima įsigyti?

Turiu žiurkėnų maisto, ir narvelį kur gyveno jie.
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2013-02-01, 04:40 PM
Žinutė: #2
RE: LABORATORINĖS PELĖS
Mano draugė augino tas vadinamąsias ''japoniškas'' pelytes. Pas mus Anglijoj jos vadinasi šiaip ''pelės''. Nežinau, laboratorinės ar ne Big Grin
O kokį žiurkėną turėjai? Jei kokį roborovskio, tai tarpai tarp narvo virbų bus maži, tinkami pelėms. O jei kokį sirijuką laikei standartiniame narve, tai gali būti tarpai per dideli, pelės paspruks. Draugė pirko jauniklius, tai pirmus mėnesius augino akvariume, nes narvas netiko. Kiek tos pelės yra, nykščio dydžio Smile

Maistą reikės specialiai pelėms skirtą pirkti. Auginti nesunku, tik reikia labai žiūrėti, kad nepabėgtų. Kadangi jos mažos ir vikrios, gali lengvai iššokt iš rankų ir bus sunku pagauti. Tai tiek iš draugės pasakojimų. Plačiau gal kas nors, kas augina jas, papasakos Wink

Visada liks mano širdyje...Žurka, Vanilė, Mažė, Alisa, Ketė, Sonia, Alex, Zara, Yoko, Maja, Megė. <3
Cituoti šią žinutę
2013-02-02, 03:48 PM
Žinutė: #3
Laboratorinė pelė, dekoratyvinė pelė, japoniška pelė ir pelė yra tas pats Big Grin
žemiau yra tema "japoniškos pelytė", ten gali pasiskaityti ir rasti daug info.
Auginti jas nėra sunku, esu turėjus jų labai daug, bet reikia atkreipti dėmesį į tai, jog jos labai mažos, ir geriausia jas auginti akvariume, arba spec. narve super mažais tarpais, įprasti žiūrkėnų narvai dažniausiai netinka.
Ir jos LABAI smirda. T.y. turi labai stiprų specifinį kvapą, stipresnį nei žiurkės. Man tekdavo narvus valyti kiekviena miela diena, jei turėdavau laiko net po du kartus.
Bet šiaip tai labai faini gyvūnėliai, protingi, nepalygint su kokiu žiurkėnu. Toks tarpinis variantas tarp žiurkėno ir žiurkės, protingesnė už žiurkėną, jurkiaulę, triušį, degu ar kitą graužiką, bet iki žiurkės trūksta Smile
Cituoti šią žinutę
2013-02-05, 10:08 AM
Žinutė: #4
Dėkoju už atsakymus.

Turėjau džiungarijos žiurkėnus - blogo kvapo nebūdavo, reguliariai valydavau ir kraikas būdavo gal pakvėpintų smulkių pjuvenų. Naudojau kur katėms kraikas - pigu ir patogu. Be to jiems buvo patogu bėgioti, rausinėtis. O narvas smulkių grotelių vieno aukšto.

Norėjau paklausti tų kas augina būtent laboratorines pelytes. Kur gauti, kaip auginti. Nemanau, kad jeigu jau vadinasi laboratorinė pelytė, tai ir auginti galima bandymų ir mokymosi iš klaidų keliu.
Cituoti šią žinutę
2013-02-05, 12:55 PM
Žinutė: #5
Negalima lyginti pelių ir žiurkėno kvapo. Pelės smirda ŽYMIAI labiau, jų narvus reikia valyti žymiai dažniau. Atsižvelkit į tai. Beje patinėliai smirda stipriau už pateles. Ir pelės yra bendruomeninis gyvūnas, reikia laikyti po dvi ir daugiau, nors patinėliai kartais pešasi. Kraikui geriau nenaudoti pjuvenu, nes joms, kaip ir žiurkėms, nuo pjuvenu gali būti blogai su kvėpavimo takais. Maistas geriausiai tinka paprastas parduotuvinis, bet galima ir namie gaminti(jei idomu galėsiu papasakot). Narvo reikia didelio, nes tai labai judrus gyvūnas. Reikalingas bėgimo ratelis()geriausiai paties didžiausio dydžio ir be tarpų, nes gali ikliūti uodega ar koja ir susižaloti.vėliau foto įmesiu.
Cituoti šią žinutę
2013-02-05, 04:07 PM
Žinutė: #6
Man rodos roborovskiams skirti narvai turėtų tikt, tik reikia kiek didesnio ieškot.
Dėl kvapo, tai pas draugę visai nesmirdėjo narvas (ypač palyginus su mano keturių myžnių-žiurkių skleidžiamu kvapeliu, jei nepavalyt lentynų Big Grin ). Be to, kai narvas mažas, tai ir plauti kur kas lengviau, mažiau laiko užima, todėl galima ir dažniau pilnai plauti.
Na ir apie patinų ir patelių kvapus tikra tiesa. Patinėliai visada stipresnį kvapą skleidžia. Netgi katinai - kai turėjom katiną, ir jis apsysino kaldrą, tai kvapelis buvo Biaka , o kai katė sysino kur nors, kvapo beveik nesijautė.
Su žiurkėm tas pats - mano keturių mergų narvas mažiau smirdėjo prieš plovimą, nei dviejų patinų, kuriuos karts nuo karto turėjau prižiūrėti...

Visada liks mano širdyje...Žurka, Vanilė, Mažė, Alisa, Ketė, Sonia, Alex, Zara, Yoko, Maja, Megė. <3
Cituoti šią žinutę
2013-02-05, 05:28 PM
Žinutė: #7
žiurkėniniai narvai man tai išvis visi netinkami atrodo.. vien dėl dydžio. Pelė tikrai aktyvus gyvūnas, aš saviškėm voverinį narvą turėjau, nepaisant to, ar dvi peliukės, ar penkiolika buvo.. plius voverinio narvo gan neblogi tarpai, suaugus peliukė neišlenda. Smile o jaunikliai išlenda per visų narvų tarpus.
Cituoti šią žinutę
2013-03-01, 11:59 AM
Žinutė: #8
Ačiū už patarimus.

Gal, Bohema, galit plačiau papasakoti apie maisto ruošimą namuose?
Cituoti šią žinutę
2013-03-03, 11:30 AM
Žinutė: #9
Galima duoti tiek virtas, tiek nevirtas kruopas, virtą kiaušinį(ne daugiau nei du kartus per savaitę ir geriau trynį nei baltymą), virtos liesos vištienos(ne daugiau nei kartą per savaitę), virtų ryžių(be jokių prieskonių žinoma), truputį jogurto(geriausiai tie ekologiški, kuo liesesni) arbatos truputį galima duoti, lieso varškės sūrio, pačios liesos varškės, įvairių virtų ir šviežių daržovių jei tik valgo (tik bulvių negalima), džiovintų ir šviežių vaisių(labai nedaug) bet 90% maisto raciono turi sudaryti virti ir nevirti grūdai ir visa kita tik apie 10%. gal dar ką pamiršau, jei prisiminsiu, parašysiu.
Cituoti šią žinutę
2013-03-05, 03:31 PM
Žinutė: #10
Ačiū.
Cituoti šią žinutę
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Kaip Pelės sutaria su Žiurkėmis? Amber 27 13,242 2008-06-02 09:29 PM
Last Post: Valeri_

Peršokti į forumą:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Contact Us | Žiurkės.lt | Grįžti į viršų | Grįžti į turinį | Lite (Archive) Mode | RSS