Post Reply 

Thread Rating:
  • 1 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Insultas ar vidinės ausies uždegimas?
2012-03-07, 01:18 AM (Paskutinį kartą žinutė koreguota: 2012-03-07 01:22 AM ; nemiegosiu.)
Žinutė: #1
Insultas ar vidinės ausies uždegimas?
Sveiki,

užsiregistravau, nes skaitydama per "google" paiešką neberandu atsakymo. Auginam du berniukus. Pirkom iš Kikos (nereikia moralizuoti, pati žinau, kad daugiau ten nepirksim). Nors abiems sakė 3 mėn., vienas buvo ryškiai, kone dukart didesnis už kitą, taigi, įtariu, gal ir vyresnis - 5-6 mėn. Nuo pirkimo praėjo 4 mėn, taigi, mano Nunu, kurį ir ištiko bėda, gali būti apie 10-11 mėnesių.

Kadangi dienomis namie nebūname, grįžę vakare pastebėjom, kad Nunu laiko pakreipęs galvą į šoną ir, kas nustebino labai, nebelipa ant narvo, kur jo mėgiama vieta. Galva, pakreipta į šoną, dar nieko - svyra ir visas kūnas. Iš pradžių pagalvojom, kad apako viena akim (ta, į kurią pusę svyra visas kūnas) ir bando sveikąja viską pamatyti. Bet pamėginę tiesiog priartinti pirštą prie abiejų akių supratom, kad akytės mato.

Pastebėjom ir nesuvaldomą baimę. Jeigu anksčiau buvo pakankamai išdrąsėjęs (kai parsinešėm iš Kikos, taip bijojo būti ant rankų aukščiau, kad pabirdavo kakiukai nesuvaldomai), dabar žiauriai bijo bet kokio aplinkos pasikeitimo. Užtenka nuimti narvo grotas, iš karto slepiasi, bėga, bijo.

Tačiau jokių kitų požymių be kreivumo, baimės ir vienos pusės akivaizdaus silpnumo nebuvo. Nunu valgo, geria, miega, truputį žaidžia taip, kaip įprastai.

Luktelėję dieną ir supratę, kad čia ne visai viskas gerai, nuvežėm į vet.kliniką Žvėryne (netoli IKI parduotuvės, Vilnius). Kas yra, gydytoja pasakyti negalėjo. Sakė nuo ausies uždegimo iki insulto. Paskyrė antibiotikų, vitamimo B ir dar porą homeopatinių girdomų vaistų (anų pavadinimo nežinau). Leidom vaistus penkias dienas, girdėm irgi.

Ką aš galiu pasakyti. Realiai padėtis negerėja. Nei jis tiesėja, nei ką. Vakar kai leidom vaistus apskritai ašarų pakalnė buvo, nes padėjom ant stalo, o jis vargšas taip vienos pusės nejaučia, nevaldo, nesupranta, kad ratuku sukasi. Šiandien po penktos antibiotikų ir vit. B dozės padėtis geresnė, linksmesnis žiurkulis, ir žaidžia, ir laksto.

Ką dar pastebėjom: jeigu reikia išlipti, nulipti (pas vet'ą vežėm popieriaus priklotame stiklainyje, nes neturim nieko kito), jis taip nejaučia dešinės pusės, kad išsisuka kaip varžtas. Lygiai tas pats ir su lipimu narve - dešinė pusė biški kliūna. Bet jei reikia laikyti maistą ar kažką pan. - laiko abiem letenytėm. Kiek čiupinėjau visą dešinę pusę - lyg reaguoja ir jaučia. Vet'as sakė tą patį - kad jaučia, bando atsitiesti, atitraukia galūnes. Sakė, kad sutrikęs vestibiliarinis aparatas.

Kas dar? Traumų būti pas mus namie tikrai negalėjo, nes narve nėra jokios galimybės nukristi ir užsigauti, o nuo narvo jis nulipti bijo. Negalėjo būti ir skersvėjis, nes namie langai į vieną pusę, tad net vasarą atlapojus nepučia joks vėjelis. Šienu laukiniu, nuo kurio, pasakojo man, parazitai gali patekt į smegenis, irgi nemaitinau. Maisto nekeitėm, apskritai, radikalių pokyčių nebuvom. Tiesa, gal tai svarbu bus - Nunu biški tuktelėjęs (na, bent taip atrodo - 350 g. sveria). Bet gal net ir tai normalu?

Žodžiu, esu giliai pasimetus. Tikriausiai ne mažiau nei Žvėryno klinikos vet'ai. Kokia tikimybė, kad mūsų Nunu patyrė mini insultą? Nes kuo toliau, tuo mažiau man panašu tai į ausies uždegimą (nuo jo gi nebūtų tokio priekinių letenyčių nejautrumo). Ir tik atvirai - kaip manote, ar labai gyvūnas kankinasi nuo mano bandymo jį gydyti? Apskritai, ar tie insultai išgydomi? Kiek laiko trunka gydymas ir ar yra tikimybė, kad mažius išsitiesins bėgant laikui? Daug kas mane graudena, kad gyvūnas kankinasi ir reikia jį migdyti, bet aš žiūrėdama į Nunu kažkaip netikiu, kad padėtis tokia bloga.

Patarkite, prašau. Ačiū.
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2012-03-07, 08:52 AM
Žinutė: #2
RE: Insultas ar vidinės ausies uždegimas?
As tikiu jog sulauksi labiau patyrusiu ziurkiu augintoju atsakymu, bet cia seip pasvarstymai. Man tai is aprasymo nelabai primena insulta (nors teoriskai tai gal ir galetu buti), panasu i vidines ausies uzdegima, o kokiu antibu prirase?
ai, beje, ziurkem sieno visiskai nereikia nei kaip kraiko, nei kaip maisto, jis dulka ir dirdina kvepavimo takus. O, kad vetai pasimete nenusigask, dauguma vetu nera kompetetingi gydyti ziurkes. Dabar forume skaityk, susirask patikima veta ir kreipkis ten. Sekmes jums ir ziurkiamsSmile
Cituoti šią žinutę
2012-03-07, 10:43 AM
Žinutė: #3
Uhg. Sunkus atvejis. Tiesą pasakius į insultą man nelabai panašu. Aš linkčiau prie ausies uždegimo arba traumos. (nors abu yra labai išgyvenami laiku ir tinkamai gydant, tik galvos laikymas gali pilnai nebeatsistatyti)
Prie insulto paprastai pastebimas vienos pusės paralyžius ir dingsta refleksai (ūsai nebekruta, akis nereaguoja į prisilietimą) ir nėra to tokio baisaus sukimosi, tiesiog šiaip verčia ant šono, nes viena pusė sutraukta/nusilpus. Prie ausies problemų visos kojos veikia normaliai, bet koordinacija sutrikusi, dėl to griuvinėjimas ir sukimasis ryškesnis ir negydant - stiprėjantis.

Iš ausies kvapo nėra?

Kokius antibiotikus vartojat ir kokia dozė? Prie ausies uždegimo antibai vartojami minimum tris savaites, tai verta pereiti prie tablečių. Taip pat pradžioj duodami ir steroidai kad palengvinti būklę.
http://ratguide.com/health/auricle_ear/o...thitis.php

Beje, 350g metų amžiaus vyrukui - labai mažas svoris. Nebent jie šiaip pas tave labai trumpi ir smulkūs.. Smulkesnės merginos panašiai tiek sveria, sveikas berniukų svoris arčiau puskilio turėtų būt.

Gal nuvažiuokit pas rekomenduojamą veterinarą į justiniškes? Aš pati nebuvus, bet mano abi vet dabar dekretinėse tai irgi ten važinėsim.
Cituoti šią žinutę
2012-03-07, 02:24 PM (Paskutinį kartą žinutė koreguota: 2012-03-07 02:26 PM ; existence.)
Žinutė: #4
(2012-03-07 01:18 AM)nemiegosiu Rašė:  Tiesa, gal tai svarbu bus - Nunu biški tuktelėjęs (na, bent taip atrodo - 350 g. sveria). Bet gal net ir tai normalu?

Nu tikrai 350g patino neįsivaizduoju, kad nutukęs galėtų būt.. Maniškiai po 700g. sveria, bet nepavadinčiau jų nutukusiais.

O šiaip tai tikrai, patarčiau kito vet pasieškoti, šiandien pati važiuosiu į justiniškes, pas Arinos rekomenduotą, gal tikrai neblogas pasirodys Smile
Cituoti šią žinutę
2012-03-07, 08:18 PM
Žinutė: #5
vaje...sakitau ir grynai savo tviksiu matau... tiesa gydem gydel myg ir gerejo ir tik bac ir visai blogai... tai man tikrai panasu i ausies uzdegima.. arba koki augly smegenyse gal...manoji beje kazkur 7 menesiu pasiligojo... gydikyt vilties yra.. ir tikrai steroidu reik prasyt pvz dexamethasono..na ir B vitamino...

arba kazkiek pades arba... ne...
laikykites ir pritaikykit narva kad nenusivoztu skaudziai kurnors...
Cituoti šią žinutę
2012-03-08, 01:23 AM (Paskutinį kartą žinutė koreguota: 2012-03-08 01:27 AM ; ORNELLA.)
Žinutė: #6
Žiūrint į amžių ir į tai, kad rankos "veikia" man labiau panašu į ausies uždegimą.
Kaip tik neseniai rusų forume skaičiau apie ausų uždegimą pas 4mėn. žiurkiuką - žiurkiukui per kelias valandas "perkreipė" galvą, daugiau jokių požymių nebuvo - nei čiaudėjo, nei porfirinino, nei ausį purtė/kratė, jokių matomų išskyrų ar kvapo iš ausies nebuvo (bet veterinaras pažiūrėjęs specialiu aparatu rado pūlius ir pažeistą ausies būgnelį). Šiaip žiurkiukas jautėsi pakankamai gerai, valgė, lakstė, karstėsi narvu. Ten šeimininkė jau po kelių valandų nuvežė pas veterinarą, pradėjo gydymą antibiotikais ir dar kažkuo (nesitikslinau kuo). Pirmi antibiotikai neveikė, po kelių dienų keitė kitais. Į ausį lašino vaistų ir ją plovė-valė. Galva "tiesintis" pradėjo tik po 10-14 dienų (tiksliai dabar jau neatsimenu). Dar pas tą berniuką buvo problema su viena akim - ji pasidarė tarsi "mūtna", matyt nuo ausies išsivystė uždegimas, tai kartu gydė ir akį.
Aš jums irgi siūlyčiau dar nuvažiuoti pas vieną iš rekomenduotų veterinarų ir pasikonsultuoti dėl tolesnio gydymo. Ausies uždegimas rimta liga, nes visai šalia smegenys, baisu kad infekcija jų nepažeistų ar kad nebūtų komplikacijų.
(2012-03-07 01:18 AM)nemiegosiu Rašė:  Tiesa, gal tai svarbu bus - Nunu biški tuktelėjęs (na, bent taip atrodo - 350 g. sveria). Bet gal net ir tai normalu?
350g suaugusiam patinui labai labai mažai (mano merginos tokio svorio).
Normalus minimalus patino svoris skaitosi 500g, mano 10mėn berniukai sveria 500g ir 700g
Beje, veterinaras prieš skiriant antibiotikus būtinai turėjo Nunu pasverti, kad apskaičiuoti tikslią vaistų dozę. Jei to nepadarė, dozė galėjo būti per maža ar per didelė.

— Разве можно мерить счастье в крысах?!
— А в чём же еще его мерить?
— В деньгах!
— Но как-то глупо гладить по вечерам… деньги.

http://www.ziurkes.jimdo.com
Cituoti šią žinutę
2012-03-08, 09:51 AM (Paskutinį kartą žinutė koreguota: 2012-03-08 05:50 PM ; nemiegosiu.)
Žinutė: #7
Tai gal aš visgi pati apsirinku skaičiuodama amžių? Nes Kika dievagojosi, kad jam 3 mėn (2011 m. gruodį), bet kitas, kurį ėmėm, irgi buvo "3 mėn" ir buvo geroooooooookai mažesnis nei Nunu. Gal tada ir svoris jo nėra mažas - paaiškinkit man, kokio svorio turėtų būti maždaug 7 mėn. žiurkės patinas? Veterinaras kai mūsiškį svėrė, tai nė nemiktelėjo, kad kažkas dėl svorio blogai, o svoris tiksliai toks, kokį parašiau - 350 g.
Antibiotikų vis užmirštu paklausti, kokių duoda. Reikės šiandien išsiaiškinti tiksliai, kas ten per vaistai, važiuosiu vėl į veterinarinę. Nes jau vakar leidžiant vaistus vargšytis visiškai pavargo, neturėjo jėgų nieko daryti.
Dėl tos nejudriosios/nejautriosios pusės. Dėl akies - nelabai nereaguoja. Ūsų netikrinau toje pusėje, bet lyg kruta. Rankytė ir kojytė gerokai silpnesnės. Pavyzdžiui, eidamas jis visą dešinę kūno pusę prispaudžia prie grindų/žemės, pastebėjau net tai, kad klupteli nes galinę koją po savim velka kartais. Priekinė letenėlė stipresnė, bet ją čiupinėjant ir pan., reaguoja visai kitaip nei čiupinėjant nesveikos pusės letenėlę.
Traumų patirti jis niekaip negalėjo - nebent jaunėlis dūkdamas ką nors padarė ar nuskriaudė arba pats Nunu laipiodamas narvo sienom išsisuko kažką. Nėra nei kur nukristi, nei kaip užsigauti. Dėl to kažkaip atmetu šitą variantą.
O dėl ausies uždegimo.. Gal tuomet visgi tai yra realesnis variantas? Nes žvėrius mano ir valgo, ir pažaidžia karts nuo karto, ir prausiasi, ir kasosi (net ta nesveikąja puse), ir maistą abiem rankytėm laiko, ir šiaip - kai duodi kokį skanėstą, čiumpa greitai, slepiasi nuo brolio, kad neatimtų..
Ašarų pakalnė iš tikrųjų tų mažų žvėriukų gydymas. Pirmą kartą turim ligonį ir baisiau nei baisu Sad

P.S.: PAPILDAU VAISTŲ SĄRAŠU, KOKIUS DABAR LEIDŽIAME IR GIRDOME.
tokį sąrašą atspausdino veterinarijos klinikoje, tad nurašau taip, kaip matau.

Enroxil sol 5% ml. 0.1 (antibiotikai)
Neurorobine inj. 1 ml. 0.3 (čia, matyt, vit. B)
Cerebrum comp. 2,2 ml, amp 0,3 (girdomi)
Traumeel ad us. Vet. ml. 0,2 (girdomi)

Gal kas turit gudrybių, kaip geriau sugirdyti tuos vaistus ligoniui?
Cituoti šią žinutę
2012-03-09, 08:34 AM (Paskutinį kartą žinutė koreguota: 2012-03-09 08:35 AM ; ORNELLA.)
Žinutė: #8
Vaistus galima įmaišyti į maistą - jogurtą, babyfoodą, žodžiu tokį, kokį žvėriukas mėgsta. Nors kai man reikėjo ilgai girdyti tai duodavau su viskuo, pagrinde iš "draudžiamų" sąrašo nes viskas jau buvo atsibodę - ir saldžiu erškėtrožių sirupu, ir kondensuotu pienu, ir paštetu, žodžiu kad tik suvalgytų Bzzz
Man tik keista kad jums neliepė ausies nei plauti/valyti, nei kažką lašinti į ją. O veterinaras ausį su specialiu aparatu ar žiūrėjo?

Orientacinis svoris (patinų)
Žemiau vidutinio / Vidutinis / Aukštesnis už vidutinį
2 mėn 120-150 / 160-220 / 230-260
3 mėn 210-240 / 250-310 / 320-360
4 mėn 310-330 / 340-410 / 420-450
5 mėn 410-440 / 450-490 / 500-530
Kai perki iš zoošopo tai labai sunku žinoti tikslų amžių. Aš kai pirkau savo merginas man sakė kad joms apie 2,5mėn., o paskui pagal kailiuką ir vystymąsi supratau kad buvo joms ne daugiau 4-5 savaičių. Ir šiaip zooparduotuvių žiurkės dažnai daug mažesnės būna - atsiliepia skurdi mamos ir augančių žiurkių mityba (zooparduotuvėj apart pigaus sauso irgi dažniausiai daugiau nieko negauna. Žiurkė - ne paršelis, todėl "atšerinėti" specialiai savo berniuko nesistenk, nutukusi žiurkė nėra gerai. Svarbu kad mityba būtų pilnavertė, ir kokio svorio jis yra tegu toks ir būna Smile

— В деньгах!

Cituoti šią žinutę
2012-03-09, 09:05 AM
Žinutė: #9
(2012-03-09 08:34 AM)ORNELLA Rašė:  Vaistus galima įmaišyti į maistą - jogurtą, babyfoodą, žodžiu tokį, kokį žvėriukas mėgsta. Nors kai man reikėjo ilgai girdyti tai duodavau su viskuo, pagrinde iš "draudžiamų" sąrašo nes viskas jau buvo atsibodę - ir saldžiu erškėtrožių sirupu, ir kondensuotu pienu, ir paštetu, žodžiu kad tik suvalgytų Bzzz
Man tik keista kad jums neliepė ausies nei plauti/valyti, nei kažką lašinti į ją. O veterinaras ausį su specialiu aparatu ar žiūrėjo?

Orientacinis svoris (patinų)
Žemiau vidutinio / Vidutinis / Aukštesnis už vidutinį
2 mėn 120-150 / 160-220 / 230-260
3 mėn 210-240 / 250-310 / 320-360
4 mėn 310-330 / 340-410 / 420-450
5 mėn 410-440 / 450-490 / 500-530
Kai perki iš zoošopo tai labai sunku žinoti tikslų amžių. Aš kai pirkau savo merginas man sakė kad joms apie 2,5mėn., o paskui pagal kailiuką ir vystymąsi supratau kad buvo joms ne daugiau 4-5 savaičių. Ir šiaip zooparduotuvių žiurkės dažnai daug mažesnės būna - atsiliepia skurdi mamos ir augančių žiurkių mityba (zooparduotuvėj apart pigaus sauso irgi dažniausiai daugiau nieko negauna. Žiurkė - ne paršelis, todėl "atšerinėti" specialiai savo berniuko nesistenk, nutukusi žiurkė nėra gerai. Svarbu kad mityba būtų pilnavertė, ir kokio svorio jis yra tegu toks ir būna Smile

Tiesą sakant, ausytę bandė žiūrėti, bet mūsiškis nesidavė. Spurdėjo, vartėsi, cypė, kraipė galvą ir t.t. Tai bent kiek spėjo pamatyti, sakė, nesimato nieko... Aš kažkaip pagalvojau, kad čia, matyt, kaltas žiurkutis, ne aparatas ar kažkas, kad pasižiūrėt normaliai neišeina. Tai ausytės neliepė nei plauti, nei valyti. O ir ji pati - visa tokia pat, kaip antroji. Tik gal kiek kryptelėjus į šoną. Kiek čiupinėji aplink, jam neskauda. Išskyrų nėra, kvapo nėra. Pirmą ligos dieną ausytė turėjo violetinio atspalvio palyginus su kita ausimi. Bet pranyko tas jau tą patį vakarą.

Vakar saviškį vaistus girdydama apgavau kaip ir rašėt: sumaišiau vaistus su bulvių koše, nes aną labiausiai mėgsta kiek pastebėjau. Sulapnojo taip, kad net keista buvo. Ir dar, labai nedrąsu džiaugtis, bet rodos, tiesėja galvelė ir judresnis yra po vitamino B ir antibiotikų vakarykščių...

Klausiau vet'o ir dėl tabletinių antibiotikų, bet man pradėjo pasakoti, kad turėsiu žiauriai tiksliai atidozuoti, kad tą sunku padaryti ir kaži ar taip bus geriau. Tikrai sunku dozuoti tuos vaistus taip?
Cituoti šią žinutę
2012-03-09, 08:23 PM
Žinutė: #10
(2012-03-09 09:05 AM)nemiegosiu Rašė:  Klausiau vet'o ir dėl tabletinių antibiotikų, bet man pradėjo pasakoti, kad turėsiu žiauriai tiksliai atidozuoti, kad tą sunku padaryti ir kaži ar taip bus geriau. Tikrai sunku dozuoti tuos vaistus taip?
Vaistus dozuoti nesunku kai įgundi Smile bet pirmą kartą man buvo tikrai sunku Big Grin tiesiog reikia dalinti į labai daug dalių
Plusas "tabletinių" antibiotikų, kad ir šeimininkui ir žiurkytei mažiau streso nei leidžiant (ypač jei šeimininkui tai pirmas-antras augintinis). Ir labai jauniems/mažiems žiurkiukams dėl jų dydžio ir judrumo man irgi lengviau sušerti. Minusas - kai tenka šerti 2-3 savaites du kartus dienoj tai jau nebežinai su kuo tuos vaistus sušerti Bzzz
Bet ekstra atvejais asmeniškai aš naudoju tik leidžiamus antibiotikus (ar tada kai žiurkė atsisako valgyti)
Jei duodate AB, neužmirškite duoti ir preparatą žarnyno mikroflorai atstatyti (pvz. Linex ar kažką specialaus skirto gyvūnams)

— В деньгах!

Cituoti šią žinutę
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Insultas arba trauma Aurelija 11 158 2018-02-21 07:10 PM
Last Post: Aurelija
  Lyg ir ausies uždegimas Dora 19 5,940 2015-04-26 08:28 PM
Last Post: ORNELLA
  Šlapimo pūslės uždegimas MojoJojo 22 9,475 2012-01-12 03:44 AM
Last Post: ORNELLA

Peršokti į forumą:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Contact Us | Žiurkės.lt | Grįžti į viršų | Grįžti į turinį | Lite (Archive) Mode | RSS