Post Reply 
LGTAO
2012-02-24, 02:16 AM (Paskutinį kartą žinutė koreguota: 2012-05-11 01:41 AM ; umiak.)
Žinutė: #1
LGTAO
Ax

Citata:Naujai įsteigta Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija (LGTAO) skelbia kovą su neatsakingais naminių gyvūnų veisėjais. Ji sieks, kad mūsų šalyje prekyba tokiais gyvūnais turgavietėse, pasitelkus skelbimus internete ar laikraščiuose būtų uždrausta arba sugriežtintos jos sąlygos.

Organizacija suvienijo kvalifikuotus teisininkus ir kitus gyvūnų teisėms neabejingus žmones.

Tokių „veisėjų“ elgesys mūsų šalyje iki šiol yra praktiškai nekontroliuojamas: gyvūnus jie laiko netinkamomis sąlygomis, varžo jų laisves, skatina turėti vieną vadą po kitos.

Artimiausiu metu Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija planuoja kreiptis į visų šalies turgaviečių savininkus, prašydama užtikrinti, kad jų valdomose teritorijose būtų laikomasi prekybos naminiais gyvūnais taisyklių.

Organizacija primena, kad taisyklės buvo patvirtintos 1999 m. birželio 18 dienos Lietuvos Respublikos valstybinės veterinarijos tarnybos direktoriaus įsakymu. Kitu atveju – jeigu turgaviečių savininkai negali užtikrinti gyvūnų prekybai būtinų sąlygų – bus prašoma tokią prekybą uždrausti.
iš čia, neberandu jų pačių puslapio


Po zooparduotuves kai vaikščiodavau, vis pagalvodavau apie tuos 'veisėjus-daugintojus-gyvūnų tiekėjus', kaip jų veiklos niekas nekontroliuoja ir nelabai kas ką ir pasakyt gali, sėdi namie sau ir gamina vieną vadą po kitos. Tegu pradeda Aleksoto turgaus ir kt. prekeiviai traukt žiurkes stiklainiuose ir kitus gyvūnus iš sniego, nepakantumas netinkamam elgesiui su gyvūnais mūsų Lietuvoje atrodo po truputį auga - su kuo visus ir sveikinu.

//edit: http://gyvunuapsauga.lt/

I was born free. You too.
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2012-02-27, 02:53 PM
Žinutė: #2
RE: LGTAO
Nepakantumas gal ir didelis, tik kad nėra tų realiai veikiančių "svertų", kurių dėka galima būtų visus tuos prekeivius sukontroliuoti ir nubausti. Nes kol kas matau tik galimybę nubausti nuolatinius turgaus prekeivius už verslo liudijimo neturėjimą (taigi jie bent papildytų valstybės biudžetą).
Nelabai atsimenu ir įstatymą, kuriame butų išdėstytos taisyklės kaip privatus asmuo turi prekiauti gyvūnais ir juos veisti. Ir įrodyti kad gyvūnas laikomas netinkamomis sąlygomis ir yra tikrai neteisingai prižiūrimas/auginamas deja nėra taip lengva. Žmogus turi pilną teisę neįsileisti jokių tikrintojų į savo privatų butą/namą (jei tik jam nėra iškelta baudžiamoji byla), taigi niekas be daugintojo geranoriško bendradarbiavimo ir sutikimo nepamatys/nesužinos kokiomis sąlygomis yra laikomi gyvūnai ir juo labiau negalės nubausti už tų sąlygų pažeidimą.
Ir aišku vėl bus kaip prieš kelis metus - "mišką kerta skiedros lekia" - kovos su daugintojais, o kentės sąžiningi veisėjai Sad

— Разве можно мерить счастье в крысах?!
— А в чём же еще его мерить?
— В деньгах!
— Но как-то глупо гладить по вечерам… деньги.

http://www.ziurkes.jimdo.com
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2012-03-28, 01:12 AM (Paskutinį kartą žinutė koreguota: 2012-03-28 01:14 AM ; umiak.)
Žinutė: #3
RE: LGTAO
ORNELLA, tavo atsakymas šitoje temoje labai mane nuliūdino Smile, kai parašei, čia prieš mėnesį atrodo. Nes jame vien tiesa, ir labai skaudi. Pas mus, kaip žinom, net ir turint detalizuotas taisykles, sunku su gyvūnų 'kankintojais' kovoti. Bet dabar net žagtelėjau perskaičius, kad LGTAO kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę ir į VMVT ir prekyba gyvūnais Kalvarijos turgavietėje buvo !!! uždrausta W00t. Vėlgi, neaišku, kaip tie prekeiviai laikysis draudimo prekiauti, bet vis tiek Scared ant mūsų žemės tai negirdėtas atvejis.


Kalvarijos turgavietėje uždrausta prekiauti gyvūnais
Citata:Vilniaus miesto Kalvarijos turgavietėje draudžiama prekiauti gyvūnais, kadangi tai prieštarauja galiojantiems Lietuvos ir Europos gyvūnų gerovę saugantiems teisės aktams. Toks sprendimas buvo priimtas po to, kai Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija (LGTAO) kreipėsi į Vilniaus savivaldybę bei valstybines maisto ir veterinarijos tarnybos skyrių su prašymu imtis priemonių kuo skubiau pašalinti daromus pažeidimus dėl prekybos gyvūnais turgavietėse. Tokiu būdu siekiama mažinti šiuo metu nekontroliuojamą gyvūnų dauginimo ir benamių gyvūnų skaičių.

Šių metų kovo 14 d. Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba informavo Vilniaus miesto Kalvarijos turgavietės administraciją, kad ši yra įpareigota kontroliuoti, jog prekyba gyvūnais augintiniais turgavietėje nebebūtų leidžiama, nes turgavietė neturi veterinarinio patvirtinimo kaip prekiautojo gyvūnais augintiniais patalpos ar kito būtino suderinimo prekiauti naminiais gyvūnais.

LGTAO nurodo, kad Lietuvos turgavietėse nėra atskirų specialiai gyvūnų pardavimui pritaikytų patalpų, gyvūnai yra laikomi mažuose narvuose ar dėžėse, temperatūra pardavimo vietose priklauso nuo oro sąlygų. Parduodami gyvūnai nėra paskiepyti, neturi veterinaro apžiūros dokumentų arba parduodami jaunesni kaip 8 savaičių amžiaus jaunikliai. Taip pat prekiaujama neregistruotais pavojingų veislių šunų mišrūnais, gyvūnai laikomi ir parduodami neženklinti."Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija (LGTAO) siekia, kad būtų uždrausta prekyba gyvūnais gyvūnų parduotuvėse, turgavietėse, pagal skelbimus ir kitokiais neatsakingais komerciniais būdais arba šioje srityje būtų taikoma griežta valstybinių institucijų kontrolė.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad, siekiant užtikrinti gyvūnų gerovę mūsų šalyje, yra parengti veterinarijos reikalavimai prekybai gyvūnais augintiniais specializuotose parduotuvėse, taip pat reikalavimai gyvūnų veislynams, viešbučiams ir globos namams."

Roll Taip, reikalavimai yra parengti, bet gal vmvt galėtų paaiškinti, kaip sklandžiai jiems sekasi juos įgyvendinti. Roll
Čia vienam Klaipėdoje ir Kaune esančių zooparduotuvių savininkui, jei kada nors čia apsilankytų- pasiskaityk, ir visiems jo laikomiems gyvūnams, kuriuos jis kankino, kankina ir toliau ketina kankinti:
Citata:Visame pasaulyje siekiama, kad būtų nepažeidžiamos ir įgyvendinamos 5 gyvūnų laisvės:

- laisvė nejausti alkio ir troškulio;
- laisvė nejausti nepatogumo;
- laisvė nejausti baimės ir nerimo;
- laisvė nejausti skausmo, nebūti sužeistam ir nesirgti;
- laisvė išreikšti natūralų elgesį.
šaltinis

I was born free. You too.
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2012-03-28, 07:10 AM (Paskutinį kartą žinutė koreguota: 2012-03-28 07:11 AM ; ORNELLA.)
Žinutė: #4
RE: LGTAO
(2012-03-28 01:12 AM)umiak Rašė:  Bet dabar net žagtelėjau perskaičius, kad LGTAO kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę ir į VMVT ir prekyba gyvūnais Kalvarijos turgavietėje buvo !!!
Aš aišku ne vilnietė ir jau senokai ten buvau, bet argi Kalvarijų turgavietėje buvo daug prekiaujama gyvūnais?
Kiek kartų ten buvau, neteko matyti nei kačiukų, nei šuniukų (neskaitant kelių žmogelių, vaikščiojančių su už užančio užsikištais gyvūnais). Paukščių ir graužikų irgi nemačiau
Nors forume skaičiau kad žmonės žiurkes ten pirko, matyt reikia žinoti specialias vietas Roll

— Разве можно мерить счастье в крысах?!
— А в чём же еще его мерить?
— В деньгах!
— Но как-то глупо гладить по вечерам… деньги.

http://www.ziurkes.jimdo.com
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2012-03-28, 07:42 AM
Žinutė: #5
RE: LGTAO
Aš irgi nežinau, kokiu mastu kalvarijų turguj jie tais gyvūnais prekiauja, bet net jei ir nedaug tų prekeivių, vis tiek gerai, kad bent kol kas prekybą uždraudė, kadangi jie neturi tam pritaikytų patalpų.

I was born free. You too.
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2012-03-28, 12:06 PM
Žinutė: #6
RE: LGTAO
(2012-03-28 01:12 AM)umiak Rašė:  "kad būtų uždrausta prekyba gyvūnais gyvūnų parduotuvėse, turgavietėse, pagal skelbimus ir kitokiais neatsakingais komerciniais būdais

Ir pagal skelbimus ??? Bzzz nu,tai kokie dar variantai lieka,kai ieškai pvz šuniuko G Kur ir kaip jį rast ?
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2012-03-28, 03:18 PM
Žinutė: #7
RE: LGTAO
(2012-03-28 12:06 PM)Aldi Rašė:  
(2012-03-28 01:12 AM)umiak Rašė:  "kad būtų uždrausta prekyba gyvūnais gyvūnų parduotuvėse, turgavietėse, pagal skelbimus ir kitokiais neatsakingais komerciniais būdais

Ir pagal skelbimus ??? Bzzz nu,tai kokie dar variantai lieka,kai ieškai pvz šuniuko G Kur ir kaip jį rast ?

Veislynai Wink
manau super sprendimas būtų, jei nebepardavinėtų gyvūnų belekas, kas sugalvoja jų užveist. Turėtų neatsakingų gyvūnų augintojų smarkiai apmažėti, ir benamių gyvūnų taip pat.
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2012-03-28, 04:08 PM
Žinutė: #8
RE: LGTAO
(2012-03-28 03:18 PM)existence Rašė:  Veislynai Wink
Ahaaaa ... nu aišku,labai jiems naudinga būtų, paklausa išaugtų,pelnas kas be ko - irgi Roll Aš iš principo nenoriu veislinio ,t.y. su dokumentais, nes per daug kainas užsikėlę,ypač tie,kieno veisiama veislė madinga. Pirkom šuniuką be dokumentų,pasirinkom tvarkingus pardavėjus,pas kuriuos matėsi,tikrai geros sąlygos šunims (ne iš tų daugyklų,kur konvejeriais kepa) - ir patys šunys geri ir kaina kelis kartus mažesnė Roll
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
Post Reply 


Peršokti į forumą:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Contact Us | Žiurkės.lt | Grįžti į viršų | Grįžti į turinį | Lite (Archive) Mode | RSS