Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
uzmigo ziemos miegu?
2011-09-08, 04:33 PM
Žinutė: #11
RE: uzmigo ziemos miegu?
(2011-09-08 03:05 PM)ramintute Rašė:  Mano ziurkenas sirijukas, jis nesustinges bandziau girdyt bet negeria tai nezinau ka daryt bet man jau atrodo kad jis pradejo stingti ir jau reikes jam ruosti kapeli Crying Angeldown
Nu čia įdomiai su tuo užmigimu žiemos miegu. Gal tikrai kaip rašė jie tą gali, ar bent įeiti į tą laikiną būseną, ne pilnai užmigti. Dėl to kad pradėjo stingti, gal tau tik taip atrodo. Aš kai pirmą kartą paėmiau į rankas gyvūną kuris jau buvo miręs, tai tada jis jau būna visiškai susitingęs, kojytės/rankytės įtemptos, kūnas visiškai šaltas. To su niekuo nesumaišysi. Gal taviškis tame miege yra. Aš įsivaizduoju, jei man taip būtų, nežinočiau, ką daryt. Juk atrodo ir valgydint ir girdyt nori, o jis guli ir nereaguoja. Bet jei ji tikrai miega, tai vis tiek naudoja savo organizmo atsargas, neturėtų iš bado/troškulio mirti.

Skambinau dviem vet dabar pasiklausti kaip tiems sirijos žiurkėnams su tuo žiemos miegu. Viena sakė jie nemiega. Kita sakė miega. Tik dabar dar per anksti. Ruduo vis tik. Kažkas vis tiek čia ne taip, jei ir miega, tai kodėl dabar..

Gal kažkokia liga prikibo, nenori vet parodyti? Na, jei čia tas "žiemos miegas", gal pabudint ir nepavyks, aš neįsivaizduoju kaip tokiais atvejais daroma. Bet gal vet įvertintų būklę ir kažkaip padėtų žvėriukui. O šiaip tai kvėpuoti kvėpuoja? Ir jei prie akies pirštą savo prilieti reaguoja? Laikykis.

I was born free. You too.
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2011-09-08, 04:47 PM
Žinutė: #12
tai va kad as gyvenu kaime ir pas vet niekaip negaliu nuvezti Sad o ar kvepuoja tai nesijaucia na siek tiek kai isiziuri lyg ir matosi kad siek tiek juda bet kai pridedi pirsta prie nosytes tai nieko nesijaucia...
P.S. as irgi esu laikius negyva gyvuniuka rankose ir zinau kad jis sustinges tiesiog kaip statulele...baisu...
niekaip nezinau ka daryti, mociute vis paima ta ziurkena i rankas, bet jau visa diena jis guli ir nejuda Crying
Cituoti šią žinutę
2011-09-08, 04:59 PM
Žinutė: #13
ir nori pasakyt per visa diena nesusstingo?
jau kai mirsta tai tikrai tiek laiko net posiltis neislieka...

padekit jus ji ramybej ir rytoj bus matyt kas daros...
is to ciupinejimo naudos tikrai nebus...
Cituoti šią žinutę
2011-09-08, 10:38 PM
Žinutė: #14
O gal jis is kur nors nukrito? Skaiciau, kad ''sustingimo''/nebejudejimo priezastis gali buti trauma. Ir jei tai trauma, tai gal atsistatys dar, tikekimes geriausio.
Kol kas tik ziurek, kad silumos netruktu. Nezinau kaip Lietuvoj, bet Anglijoj tokie salciai uzejo, kad namuose su dviem megztiniais ir sildytuvu sedet tenka.
Cituoti šią žinutę
2011-09-09, 06:04 PM
Žinutė: #15
Nu neraso niekur apie ziemos miega (toj literaturoj, kuria turiu, ji labiau apie kitus dalykus, bet manau, kad toks svarbus fiziologijos ypatumas butu pazymetas).

Uztat pasiknisus internete ziurkenu forume radau tokia info (perpasokoju is atminties):
Sirijukas gali ikristi i ziemos miega kai staigiai susvyruoja temperatura (pvz. narvas prie lango ar ant vesiu grindu; stiprus skersvejai), kai staigiai pasikeicia maistas - jie tai supranta kaip rudeni. Vandeni reikia nuolat laikyti narve! Bandyti duoti saldu vandeni laizyti nuo pirstu. Jeigu laizo - labai gerai duoti nutripasta.

Ar neturit namie seno kraujospudzio matavimo aparato? Ten budavo stetoskopas. Sirdi galima bandyt pasiklausyti, sirdies ieskokit krutines apacioj, tarp priekiniu koju. Sirdis turi plakti, labai tyliai, bet turi.

Is mano asmeniniu minciu, nors sunku kazka patarti internetu nezinant padeties:
1. Insultas - bet gal turetu kiek daugiau gyvybes zenklu rodyt
2. Trauma, paralyzius.

Nu bet vel, cia speliojimai is lempos absoliuciai.

Pritariu Insomnia'i ir tviksei, laikykit siltai ir nejudinkit per daug. Bandykit duot gert. Jei jis imigo, nuo silumos turi prabust po kiek laiko, o pilnai atsipeiket mazdaug per savaite nuo prabudimo.

Kaip laikosi pukuotukas?

"Nenori kad tau po stalu priš..tų ar nugraužtų kokį tapetą nusipirk auksinę žuvelę..." ©Vil
Iškeliavę: Benas Šermanas, Mamulytė, Chelsea, Wisła, Larsas, Mūcha
Cituoti šią žinutę
2011-09-10, 12:54 PM
Žinutė: #16
Viskas... Bandziau daryt viska ka pataret laikiau siltai ja bet niekas nepadejo... Sy ryta radom ja visa sustingusia kaip ledukas... Mama ja jau isnese... CryingCryingCrying verkiau nesulaikyda asaru man taip jos gaila... as ja taip mylejau... Angeldown bet ji mane piliko... VerysadCryingCryingCryingCrying
Cituoti šią žinutę
2011-09-10, 01:38 PM
Žinutė: #17
Užuojauta. Gaila mažylės...Sad

Visuomet mylimi ir nepamirštami - Maurisas Isas, Nanditas ir Luisas Marijus Albertas.<3
Cituoti šią žinutę
2011-09-10, 04:41 PM
Žinutė: #18
ramintute, užuojauta, tikrai gaila žiurkėnės Sad

I was born free. You too.
Cituoti šią žinutę
2011-09-10, 08:05 PM
Žinutė: #19
Užuojauta,laikykis Clover

Kutis&Bučis
Cituoti šią žinutę
2011-09-11, 11:35 AM
Žinutė: #20
aciu Sad dabar net nezinau ar po kiek laiko vel bandyti auginti koki tai kailio kamuoliuka ar geriau ne jei vel nepavyktu...
Cituoti šią žinutę
Post Reply 

Peršokti į forumą:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Contact Us | Žiurkės.lt | Grįžti į viršų | Grįžti į turinį | Lite (Archive) Mode | RSS