Post Reply 

Thread Rating:
  • 1 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mano degu voveriukai
2014-08-07, 02:46 PM (Paskutinį kartą žinutė koreguota: 2014-08-07 03:03 PM ; IevuDeguDipsis.)
Žinutė: #51
RE: Mano degu voveriukai
MiniM, o kaip tu savo degutį prisijaukinai? Va prieš 3 dienas ir aš degu įsigijau, bet niekaip prisijaukinti neina, jei padedu maistuką ant delno tai į pirščiuką nesmarkiai į kanda ir bando pabėgti pro atidarytas groteles, tik atidaryk tai iš karto prie grotų, ir bando pabėgti :/. Buvau aš jį po namučius irgi paleidus, bet kol jį pagavau...:o Tai dabar stengsiuosi jo nepaleisti kol neprisijaukinsiu, bet bus sunku, kad jis jau taip pabėgti nori, kad net grotas jau beveik 2 dienas kandžioja...:/ Tai labai prašau pasidalink ir patark kaip ta banziūgą prisijaukinti? Smile
(2008-01-10 03:48 PM)MiniM Rašė:  Sveikos žiurkiukų augintojos,
Norėčiau šioje temoje pristatyti savo degučius ir daugiau papasakoti apie pačius degu ir kokie jie.
[Paveiksliukas: STP60494-vi.jpg]

Aš degu auginu jau daugiau kaip penki metai. Pirma degu buvo įsigyta parduotuvėje ir per mažą žnių kiekį apie juos bei per veterinaro aplaiduma pimoji numirė nesulaukusi metų.
Kita degu vardu Čilė, kuriai vasarą bus keturi metai atkeliavo pas mus mum jau gerai žinant apie visokias jų auginimo subtilybes. Ji labai priraiši, atbėga pašaukta vardu , gerai sutaria su mano šunium ir labai mėgstanti bendrauti. Auginau ją vieną apie tris su puse metų ir nusprendžiau prieš Kalėdas padovanoti jai netikrą dukrytęSmile
Taigi dabar turiu dar ir mažąją Gilę, kuri tą pačią akimirką be jokių pratinimų buvo įleista į čilės narvą ir priimta kaip tikras vaikas.Smile

Degu nėra tokios laukinės kaip galėtų pasirodyti. Daug bendraujant atsiliepia į vardą eina ant rankų ir šiaip tikrai yra protingesnės ir jaukesnės už žiurkėnus ir kitus mažuosius graužikus. Iš išvaizdos ir elgesio primena voveres, mėgsta karstytis visur, dievina riešutus ir giles. Jos nėra tokios flegmatiškos ir laukinės, kaip anksčiau pas mane lakyti krūva žiurkėnų, bet ir nėra tokios tvarkingos kaip žiurkos. Savo rekalus atlieka kur jom šauna į galvą. .

Jei degu laikomas vienas jam reikia skirti daug dėmesio ir daug su juo bendrauti. Jie yra socializuoti gyvūnai, atpažysta šeimininko balsą ir liūdi kai neturi su kuo bendrauti. Dažniausiai laikoma namuose du degu. Kadangi kuo daugiau degu, tuo didesnio narvo reikia. Jei nėra galimybės turėti didelio narvo reikia kuo dažniau išleisti degu į laisvę.

[Paveiksliukas: STP60491-vi.jpg]

Degu turi jautrią uodegą ir negalima jos tampyti, nes gali nutrūkti negrįžtamai. Taip pat degu negalima saldaus maisto: bananų, uogų, skanėstų, kuriuose yra cukraus ir pan.

Degu nelaisvėje išgyvena 6 - 10metų, priklausomai nuo gyvenimo sąlygų ir žinoma genų.

[Paveiksliukas: STP62104.jpg]
MiniM, o kaip tu savo degutį prisijaukinai? Va prieš 3 dienas ir aš degu įsigijau, bet niekaip prisijaukinti neina, jei padedu maistuką ant delno tai į pirščiuką nesmarkiai į kanda ir bando pabėgti pro atidarytas groteles, tik atidaryk tai iš karto prie grotų, ir bando pabėgti :/. Buvau aš jį po namučius irgi paleidus, bet kol jį pagavau...:o Tai dabar stengsiuosi jo nepaleisti kol neprisijaukinsiu, bet bus sunku, kad jis jau taip pabėgti nori, kad net grotas jau beveik 2 dienas kandžioja...:/ Tai labai prašau pasidalink ir patark kaip ta banziūgą prisijaukinti? SmileCool
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2014-08-07, 03:34 PM
Žinutė: #52
IevuDeguDipsis, nemanau kad MiniM tau atsakys - paskutinį kartą forume ji lankėsi daugiau nei prieš tris metus.
Pabandyk apie jaukinimą paklausti Supermamų forumo degu temoje (nors ji irgi nelabai aktyvi) http://www.supermama.lt/forumas/index.ph...989&st=516
O gal kartais skaitai kitomis kalbomis? anglų ar rusų?

— Разве можно мерить счастье в крысах?!
— А в чём же еще его мерить?
— В деньгах!
— Но как-то глупо гладить по вечерам… деньги.

http://www.ziurkes.jimdo.com
Cituoti šią žinutę
2014-08-07, 05:01 PM
Žinutė: #53
Turejau ju net 12 Big Grin smagus padariukai, pateles daug meilesnes ir svaresnes nei patinai Smile o prisipratinti gali taip kisk visa delna I narva su skanestu ir lauk kol ilips pasimt jo tik netrauk is narvo bandyk taip koki simta kartu jei degutis ne toks protingas ir keleta dienu tam tikrai prireiks kantrybes Smile paskui kul sedes ant delno po biski istrauk is narvo jei matysi, kad pradeda muistytis paleisk I narva ir bandyk is naujo Smile tai pratindama turesi labai paklusnu degu. Is patirties sakau. Tik netrauk jo jega, nes paskui bijos taves ir neprisipratinsi.

Cipas. Deilas. Gizmo. Mauzeris. :4u
Cituoti šią žinutę
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  mano degu narvelis Shary 10 8,913 2009-03-04 08:45 PM
Last Post: zbitkus
Heart Degiukai voveriukai myletoja 1 2,216 2008-08-19 05:48 PM
Last Post: Amber

Peršokti į forumą:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Contact Us | Žiurkės.lt | Grįžti į viršų | Grįžti į turinį | Lite (Archive) Mode | RSS