Post Reply 

Thread Rating:
  • 1 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mano degu voveriukai
2009-01-22, 03:18 PM
Žinutė: #21
RE: Mano degu voveriukai
O tai, kad nugrauze dazus - vienintelis savo rankomis daryto narvelio trukumas? ar kitu minusu neatsirado per metus, pvz narvelis nebestabilus ar pan.?
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2009-01-22, 07:24 PM
Žinutė: #22
Na buvo dar keli minusai, kurie iškyla valant narvelį. Stabilumas idealus, Tik va kai tais laideliais sutvirtinau, labai braižo rankas nuimant. Todėl dabar sutvirtinsiu klipsais kaip Diabolic savo narvą darytą žiurkom. Šį kartą pinigų reikės tik tinklui ir klipsams, tad kainuos visai pigiai.

Ai dar minusiuką vieną paminėsiu dėl narvo: tik panaudojus kurį laiką pamačiau kad durelės ne visai ten kur reikėtų, tad padarysiu mažesnes, bet keliose vietose papildomas. Stalčiaus kraikui neperdarysiu, nes kaip naujas ir viršutinės lentynos nepaliestos, bet padėkliukai nepasiteisino. Pirma todėl kad labai mėgsta griaužti net ir mažoji, o antra daug sunkiau valyti nei viršutines lentynas. Dėl to iš atsarginio stalčiaus padarysiu dvi papildomas lentynas, vietoj tų kus padėkliukai.

Atleisk, kad taip šokinėju ir ne nuosekliai rašau, bet kažkaip taip gaunasi.

O tu gal pati galvoji narvą gamint/?

Mano laisvalaikis
Aplankyti vartotojo svetainę Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2009-01-22, 10:19 PM (Paskutinį kartą žinutė koreguota: 2009-01-22 10:23 PM ; saulegraza.)
Žinutė: #23
(2009-01-22 07:24 PM)juditami Rašė:  O tu gal pati galvoji narvą gamint/?

Jo, galvoju, bet as noreciau karkasinio, ir siaip, noriu isdirbti savo galvoj ta minti, kad narvelis butu kuo patogesnis, tiek deguciams gyventi, tiek man valytiSmile svajoju apie kazka tokio:

http://www.degus-online.de/kaefiganleitung.htm

Beje, o pas tave abu ratai 23 cm skersmens?
Cituoti šią žinutę
2009-01-22, 10:38 PM
Žinutė: #24
(2009-01-22 10:19 PM)saulegraza Rašė:  
(2009-01-22 07:24 PM)juditami Rašė:  O tu gal pati galvoji narvą gamint/?

Jo, galvoju, bet as noreciau karkasinio, ir siaip, noriu isdirbti savo galvoj ta minti, kad narvelis butu kuo patogesnis, tiek deguciams gyventi, tiek man valytiSmile svajoju apie kazka tokio:

http://www.degus-online.de/kaefiganleitung.htm

Beje, o pas tave abu ratai 23 cm skersmens?

Taip, abu ratai maximalaus dydžio.

Sau tokio narvo nedaryčiau, nes matau daug minusų. Taip, sutinku, kad naujas jis atrodo labai gražiai, bet pagalvok kaip jis atrodys po pusmečio. Šakas reiks keist, nes bus dažnai apšlapinamos ir įsigėręs šlapimas kels ne itin malonius pojūčius. Tas pats liečia ir dureles. Apskriati degu narvui vienintelis medinis dalykas, kurį rekomenduočiau tai namelis be dugno. Na dar kelios šakelės patūpėjimui ar pagriaužimui, bet ne grindims, kuriomis vaikščios. Tai itin nehigieniška, nes jos tuštinasi laaabai daug. Mano dvi mergos tiek spirų prigamina kad net baisuBig Grin
Tinklas jei degu pasitaikys prie tokių graužikų kaip mano Čilė bus pragriaužtas.

Aš ir kai kūriau pirmą narvą, galvojau kad tarnaus ilgai, bet jau nemažai minusų išlindo.

Mano laisvalaikis
Cituoti šią žinutę
2009-01-22, 11:09 PM
Žinutė: #25
Na maniskiai grauzia tai minimaliai - nei grotu, nei namelio nemegsta, kartais pagrauzia malka berzine arba obels saka, bet tik kai nauju imeti, o mazdaug po savaites turi keisti, nes atsibosta. o spiru tai ne tik pilnas narvas, bet ir aplink jiSmile

o siaip karkasinio noriu dar ir todel, kad noriu didelio narvo, mazdaug isivaizduoju koki 150x80x150, tai galvoju gal konstrukcija stipresne karkasine bus..
Cituoti šią žinutę
2009-01-22, 11:28 PM
Žinutė: #26
Na galiu pasakyt, kad dviem degu tokio dydžio narvas bus per didelis. Nors sakoma, kad kuo didesnis tuo geriau, bet mano narvo matmenys tikrai yra optimalūs. Nes tavo matmenys tai jau labai dideli kaip dviem degučiams

Mano laisvalaikis
Cituoti šią žinutę
2009-01-23, 10:29 AM
Žinutė: #27
Zinau, bet as ju beveik nepaleidziu pasilakstyti, koki karta per kelias savaites gal, nes paskui sunku juos pagauti - dar nelabai pripratinti yra ir truputi baikstus, todel norisi, kad turetu bent narvelyje pakankamai vietos.
Cituoti šią žinutę
2009-01-23, 10:58 AM
Žinutė: #28
Na tokiu atveju protingas variantas, bet tada pridaryk kuo daugiau užsiėmimų: du ratukai, namukas, o gal net keli, hamakai (kuo daugiau tuo linksmiau), smėlio vonia šakelės patūpėjimams. Aš savo narve pačiam viršuj šakeles įtaisiau, tai labai mėgsta ant jų užlipusios stebėti, kas vylsta aplinkui.

Mano laisvalaikis
Cituoti šią žinutę
2009-01-23, 02:02 PM
Žinutė: #29
(2009-01-22 11:09 PM)saulegraza Rašė:  o siaip karkasinio noriu dar ir todel, kad noriu didelio narvo, mazdaug isivaizduoju koki 150x80x150, tai galvoju gal konstrukcija stipresne karkasine bus..

Konstrukcijai tvirtumo suteikia ne tik pats grotų kubas, bet ir lentynos, kurios turėtų būti tvirtinamos už trijų kraštinių priešinguose narvo šonuose. Tikrai nematau jokios bėdos daryti tavo nurodytų matmenų narvą ir iš tinklo, tik tokiam jau nė pro kur netiks smulkesnių akučių plonas tinklas. Ir tvirtinti ne laidų dirželiais reikėtų.

Jei lygintume šito 2,5x2,5cm tinklo narvą su karkasiniu mediniu narvu, manrods čia tik estetikos klausimas. Jei nori kad narvas taptų kaip ir kambario baldas ir gali užsisakyti pas meistrą pagaminti pagal įsivaizduojamą galutinį variantą tai pirmyn Smile Jei spaudžia finansai ir turi pakankamai vaizduotės, tuomet ir vien tinklo narvas atliks savo funkciją (staliaus darbai ir mediena ko gero nėra pigiausias variantas). Didelis tinklinio narvo pliusas - geras matomumas, t.y., niekas netrukdo stebėti savo gyvių bet kuriame narvo taške , iš bet kurios žiurėjimo pusės. O patiems žvėriams pasislėpti nuo smalsių akių tinka namukai, hamakai ir pan.
Pagal įmestą nuorodą, ten tauta gamina narvą iš stelažo, tačiau vargu ar rasi stelažą kuris būtų artimas pagal norimus galutinius matmenis.
Beje, aš savo žiurkėms kažkada norėjau gaminti narvą iš stelažo, bet paskui susirūpinau kaip jį reikės nešioti plauti.

Dėl narvo dydžio, tai pagal mano supratimą per didelių narvų nebūna Smile Ten tik pasistoja klausimas ar bus patogu valyti ir ar gali skirti pakankamai vietos gigantiškam narvui. Degučiams kaip suprantu narvų reguliariai skalbti nereikia, tai tilpimo į vonią klausimas kaip ir neaktualus pasidaro. Bet jei medis prisigers šlapimo, tai to kvapo paskui jau niekaip neiškrapštysi.

Dar vienas variantas - toks narvas kaip Rimas savo žvėriams gamina, kur karkasas yra suvirintas iš metalinių profilių. Čia foto ir aprašymai:
http://www.ziurkes.lt/forumas/showthread.php?tid=372
http://www.ziurkes.lt/forumas/showthread.php?tid=394
Bet pro mano akis žiūrint čia estetikos mažai Smile Vienas pliusas - jokių medinių detalių pačio narvo konstrukcijoje (interjeras nesiskaito - jis lengvai keičiamas, o ir turėtų būti keičiamas, kad žvėriam nuobodu nebūtų).
Cituoti šią žinutę
2009-01-23, 03:22 PM
Žinutė: #30
(2009-01-23 02:02 PM)Diabolic Rašė:  Konstrukcijai tvirtumo suteikia ne tik pats grotų kubas, bet ir lentynos, kurios turėtų būti tvirtinamos už trijų kraštinių priešinguose narvo šonuose. Tikrai nematau jokios bėdos daryti tavo nurodytų matmenų narvą ir iš tinklo, tik tokiam jau nė pro kur netiks smulkesnių akučių plonas tinklas. Ir tvirtinti ne laidų dirželiais reikėtų.

O su kuo tada tvirtinti? Jei jungiam tinklą be karkaso? Ir kodėl manai, kad tada tinklas turėtų būti stambesnis?

(2009-01-23 02:02 PM)Diabolic Rašė:  Dėl narvo dydžio, tai pagal mano supratimą per didelių narvų nebūna Smile
Friends

(2009-01-23 02:02 PM)Diabolic Rašė:  Dar vienas variantas - toks narvas kaip Rimas savo žvėriams gamina, kur karkasas yra suvirintas iš metalinių profilių.
....
Bet pro mano akis žiūrint čia estetikos mažai Smile Vienas pliusas - jokių medinių detalių pačio narvo konstrukcijoje (interjeras nesiskaito - jis lengvai keičiamas, o ir turėtų būti keičiamas, kad žvėriam nuobodu nebūtų).
Estetikos gal ir mažokai, bet šiaip kai pažiūri visai neblogas variantas – tiek valymo prasme, tiek vertinant narvo ilgaamžiškumą..
Cituoti šią žinutę
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  mano degu narvelis Shary 10 8,804 2009-03-04 08:45 PM
Last Post: zbitkus
Heart Degiukai voveriukai myletoja 1 2,200 2008-08-19 05:48 PM
Last Post: Amber

Peršokti į forumą:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Contact Us | Žiurkės.lt | Grįžti į viršų | Grįžti į turinį | Lite (Archive) Mode | RSS