Post Reply 

Thread Rating:
  • 1 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mano degu voveriukai
2008-01-10, 03:48 PM (Paskutinį kartą žinutė koreguota: 2008-02-11 11:40 PM ; Diabolic.)
Žinutė: #1
Heart Mano degu voveriukai
Sveikos žiurkiukų augintojos,
Norėčiau šioje temoje pristatyti savo degučius ir daugiau papasakoti apie pačius degu ir kokie jie.
[Paveiksliukas: STP60494-vi.jpg]

Aš degu auginu jau daugiau kaip penki metai. Pirma degu buvo įsigyta parduotuvėje ir per mažą žnių kiekį apie juos bei per veterinaro aplaiduma pimoji numirė nesulaukusi metų.
Kita degu vardu Čilė, kuriai vasarą bus keturi metai atkeliavo pas mus mum jau gerai žinant apie visokias jų auginimo subtilybes. Ji labai priraiši, atbėga pašaukta vardu , gerai sutaria su mano šunium ir labai mėgstanti bendrauti. Auginau ją vieną apie tris su puse metų ir nusprendžiau prieš Kalėdas padovanoti jai netikrą dukrytęSmile
Taigi dabar turiu dar ir mažąją Gilę, kuri tą pačią akimirką be jokių pratinimų buvo įleista į čilės narvą ir priimta kaip tikras vaikas.Smile

Degu nėra tokios laukinės kaip galėtų pasirodyti. Daug bendraujant atsiliepia į vardą eina ant rankų ir šiaip tikrai yra protingesnės ir jaukesnės už žiurkėnus ir kitus mažuosius graužikus. Iš išvaizdos ir elgesio primena voveres, mėgsta karstytis visur, dievina riešutus ir giles. Jos nėra tokios flegmatiškos ir laukinės, kaip anksčiau pas mane lakyti krūva žiurkėnų, bet ir nėra tokios tvarkingos kaip žiurkos. Savo rekalus atlieka kur jom šauna į galvą. .

Jei degu laikomas vienas jam reikia skirti daug dėmesio ir daug su juo bendrauti. Jie yra socializuoti gyvūnai, atpažysta šeimininko balsą ir liūdi kai neturi su kuo bendrauti. Dažniausiai laikoma namuose du degu. Kadangi kuo daugiau degu, tuo didesnio narvo reikia. Jei nėra galimybės turėti didelio narvo reikia kuo dažniau išleisti degu į laisvę.

[Paveiksliukas: STP60491-vi.jpg]

Degu turi jautrią uodegą ir negalima jos tampyti, nes gali nutrūkti negrįžtamai. Taip pat degu negalima saldaus maisto: bananų, uogų, skanėstų, kuriuose yra cukraus ir pan.

Degu nelaisvėje išgyvena 6 - 10metų, priklausomai nuo gyvenimo sąlygų ir žinoma genų.

[Paveiksliukas: STP62104.jpg]

Mano laisvalaikis
Aplankyti vartotojo svetainę Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2008-01-10, 06:04 PM
Žinutė: #2
RE: Degu voveriukai
Wub jetau kokie grožiai. Šiaip nieko apie degu nežinau ir nepažįstu jų, bet atrodo tikrai nuostabūs padariukai Valio
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2008-01-10, 08:28 PM
Žinutė: #3
Šakės... užsimaniau degučio. Ne. Dviejų.
Lol
Labai gražios tavo merginos Tongue

O tu jas kai paleidi po kambarį palakstyt (jei paleidi) jos neužlenda kur nors kur nereikia?
Cituoti šią žinutę
2008-01-10, 08:50 PM (Paskutinį kartą žinutė koreguota: 2008-04-14 12:40 AM ; MiniM.)
Žinutė: #4
[Paveiksliukas: STP62090.jpg](čia Gilė antra diena pas mus namučiuose 7savaičių)

Čilė tai pašauki ir pati į rankas ateina ir uždarau arba kai jau jom atsibosta tai pačios grįžta. Mažoji tai tik nuo lapkričio vidurio pas mus tai pradžioj neleidom kol su mumis neapsipras, kad po to kur kampan neužlįstų, na o dabar tai jau daug maž grįžta narvan kai reikia.

Po teisybei kai kažkada K...j pamačiau tai patiko, bet galvojau, kad tokie aegzotiški graužikai bus laukinukai, bet pasirodo klydau. Įsitikinus, kad degu pavergė mano širdįW00tSmile

Mano laisvalaikis
Cituoti šią žinutę
2008-01-10, 09:26 PM
Žinutė: #5
Degu (lot. Octodon degus) – aštuondantinių (Octodontidae) šeimos graužikas. Šiek tiek mažesnis už žiurkę, tačiau dėl išorinio panašumo dažnai su ja painiojamas. Dydis gerokai svyruoja priklausomai nuo kilmės iš tam tikros populiacijos. Kūno ilgis 25-31 cm, uodegos – 7,5-13 cm. Svoris 170-300 g. Kailiukas rudas, kūno apačioje šviesus. Virš akių ir po jomis gali būti geltonų plaukų „vokai", ant kaklo – geltonos spalvos žiedas. Uodega ilga, gale su šepetėliu, lengvai nulūžta pastvėrus grobuoniui.

Paplitęs Pietų Amerikos pietvakarinėje dalyje – Čilėje, Andų kalnuose iki 1200 m aukščio. Gyvena kolonijomis ir kasa ilgas urvų sistemas. Minta augaliniu maistu. Urve kaupia maisto atsargas. Sausuoju lakotarpiu minta galvijų mėšlu.

Mūsų sąlygomis auginamas kaip dekoratyvinis graužikas.

Laisvėje degu gyvena apie 15 metų, o nelaisvėje geriausiu atveju apie 10, vidutiniškai 6 metus. Linksmas degu bus tuo atveju, jei turės užtektinai vandens, vartos pilnavertį maistą, gaus daug dėmesio ir gyvens erdviame būste. Šiam gyvūnui reikia labai daug bendravimo, mat laisvėje gyvena kolonijomis. Jei negalite skirti pakankamai dėmesio, rekomenduojama laikyti keturis ir daugiau Degu. Iš pažiūros baikštus gyvūnas labai lengvai prijaukinamas tampa mielesnis už katę. Tačiau sykį nuskriaustas gyvūnas, ilgai atsimena skriaudėją, ir jo neprisileidžia. Degu labai lengvai atpažįsta savo šeimininką.

Panaudota informacija iš http://lt.wikipedia.org/wiki/Degu

Mokantiems anglų kalbą labai vertinga informaciją galima rasti čia http://www.degutopia.co.uk/
[Paveiksliukas: STP60486-vi.jpg]

Mano laisvalaikis
Cituoti šią žinutę
2008-01-10, 11:14 PM
Žinutė: #6
Teko pagyvent kurį laiką su degiukais, dviem pasiutusiais bernais Geda Draugė išvažiavo su tėvais į užsienį atostogų, prašė "padabot"... Labai mieli, bet su žiurkom nepalyginsi Wink

<:3)~~
Cituoti šią žinutę
2008-01-11, 07:41 PM
Žinutė: #7
Geeras....kokie fianučiai, ir aš jau užsimaniau tokio draugelio W00t mano pusbrolis kažkada turėjo, tai irgi atbėgdavo vardu šaukiamas, ant rankų būdavo Smile O charakteriai patelių ir patinėlių degučių skiriasi? kurie prieraišesni? Ir ar jie neturi specifinio kvapo kaip pelės pvz?
Cituoti šią žinutę
2008-01-13, 03:14 AM (Paskutinį kartą žinutė koreguota: 2008-01-13 03:14 AM ; Dyglia.)
Žinutė: #8
Amber Rašė:prieraišesni? Ir ar jie neturi specifinio kvapo kaip pelės pvz?

Visiškai jokio. Nebent mėn. nevalysi Blink Čia prikabinu mano laikinųjų foto, čia vienas iš jų. PuNk NoT DiE!! Cool
[Paveiksliukas: i335807_pankas.JPG]

Cituoti šią žinutę
2008-01-13, 12:15 PM
Žinutė: #9
vajetus koks mielas pankasHappy

dėl prieraišumo nežinau, nes patinėlio nesu laikiusi. Vienur rašo, kad prieraišesni, kitur kad ne. Rašo jei nori turėt kelis degu vienos lyties tai tegu tai būna mergytės, mažiau pešis. Bet tai tik rašoma nežinau kaip yra realybėjGeda
Aš pirkau mergytę, nes tikėjau kad jos jaukesnės, ir dbar kai turiu dvi matau kaip gerai sutaria. O va kitam forume mergina skundėsi kaip niekaip negali sudraugaut savo dviejų degu berniukųSad Ir jie gyvena atskirai. Taip kad reikia, galvot, jei galvoji pirkt tik vieną tai rinkis bet ką, bet jei ateity galvoji nupirkt draugą tai rinkčiaus mergas, plius mažiau dominuojančias ( pas mane dvi dominantės, tai kasdien būna stumdymaisi šiknomLol, prie maisto bliūdo ir prie rato )

Dėl kvapo tai auginu ne vienerius metus ir visi aplinkiniai atėję stebėjos kaip gi jos nesmirda. Aišku būna kai vasarą karšta ir būnu prikrovus daug šieno, tai kaip jį apsiūsina tai eina kvapas nuo jo, bet jei valyt laiku tai viskas ten geraiSmile

Mano laisvalaikis
Cituoti šią žinutę
2008-01-13, 04:16 PM
Žinutė: #10
Ačiū už komplimentą, priimsiu kaip savo gyvūnui Big Grin
O šeip jie broliai, iš to pačio lizdo. Pasipešdavo, bet jiem labiau patiko abiem būt be jokiu žmonių.

Cituoti šią žinutę
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  mano degu narvelis Shary 10 3,989 2009-03-04 08:45 PM
Last Post: zbitkus
Heart Degiukai voveriukai myletoja 1 1,080 2008-08-19 05:48 PM
Last Post: Amber

Peršokti į forumą:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Contact Us | Žiurkės.lt | Grįžti į viršų | Grįžti į turinį | Lite (Archive) Mode | RSS