Post Reply 
Nedovanokit gyvunu!!!!
2012-02-18, 07:21 PM (Paskutinį kartą žinutė koreguota: 2012-02-18 07:25 PM ; snepi.)
Žinutė: #21
RE: Nedovanokit gyvunu!!!!
Ziuriu yra dvi nuomones pas jus Smile
Mano poziuriu retas zmogus tiesiog ima pagauna ir daro zoosodus is globojamu gyvunu.
Paziurekite kanala animal planet ar kokias kitas televizijas apie gyvunus. Net laukinis gyvununas, kurio kazkokios gyvenimo salygos leme jo apsigyvenima pas zmogu- pvz veterinara. Jo niekas neima taip paprastai ir po puses metu tarkim gydymo i miska neismeta. Jis turi praieti visus etapus - paruosiamuosius, kol zmones isitikina ar jis sugebes vel per naujo prisitaikyti aplinkoje. Gyvunai, kurie nesugeba prisitaikyti ir papuola i zoo.
Dabar laukinio pripratinimas- zvirbliai prie macdonaldo. Ju niekas nepratino tupeti ant masinos veidrodelio ir laukti kasnio. Jie per kelias kartas evoliucionavo ir jiems zmogus maitintojas. ( kalbu apie tuos kur butent prie mac'o gyvena) klausimas kas bus jeigu ims va jo ir nebus. Pauksteliai jau tiek iprate, kad jie paprasto maisto tikriausia net ir neisko. Jiems laukine gamta butu kapec, po pirmos ziemos puse isstiptu.
Jau taip yra, kad mes pripratom prie gyvunu, jie priprato prie musu. Mes be gyvunu galim gyvent, jie be musu negali. Nes pasaulyje mazai tikros laukines gamtos. Kazkodel amazonese zmones nelabai noriai jaukinasi laukinius gyvunus - jie per daug pavojingi Big Grin
Kad ir takim nusove ar uzmuse kazkas laukine serniene, liko serniukai. Juos zmogus pasiima ir uzaugina iki tol kol juos i laisve gali paleisti. Viskas jau jie nemokes laisvei gyventi, juos maitino zmogus, ir jie prie jo laikysis. Todel ka zmogus daro kad jo priziurimu augintiniu kaimynas ipykes nunudaigotu - aptveria. Va o cia to aptvaro dydis yra zmogaus sazines reikalas.
Taigi mano manymu ne laukineje ar namineje gamtoje beda. O zmogaus gebancio ir norincio pasirupinti gyvunu neisprusimas ir noras apzioti daugiau nei sugeba.
Na bet cia tik mano nuomne Wink
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2012-02-18, 09:31 PM
Žinutė: #22
Čia diskusija vardan diskusijos gaunasi.. Kalbam visos daugiau mažiau apie vieną ir tą patį:

(2012-02-18 07:21 PM)snepi Rašė:  Taigi mano manymu ne laukineje ar namineje gamtoje beda. O zmogaus gebancio ir norincio pasirupinti gyvunu neisprusimas ir noras apzioti daugiau nei sugeba.

(2012-02-18 03:30 AM)umiak Rašė:  Kad šalia laukinės gamtos bus ir prijaukinta, 'sudekoratyvinta' jos versija, normalu ir suprantama, ir, aišku, galutiniam rezultate viskas susiveda į augintinio šeimininką/zoosodo savininką/etc. - turės jis noro tinkamai rūpintis ir suteikti reikiamas sąlygas ar neturės.

Atsiprašau temos, kad čia tiek išsiplėčiau. Nedovanokim gyvūnų!

I was born free. You too.
Cituoti šią žinutę
2012-02-18, 09:50 PM
Žinutė: #23
Pritariu dovanoti negalima. Kai zmogui labai reikes ir bus pasiruose ji augitni isigys pats, toki kokio nori ir nereiks is gatviu varksu gaudyt ar nuo stogu rinkt - kaip tas gyvaciokas .....
Cituoti šią žinutę
2012-03-30, 01:54 PM
Žinutė: #24
Su alumi ir aš prisiminiau istoriją. Kažkada gurkšnojau alutį, nardžiau po internetą, žiurkytė miegojo po kompiuterio ekranu. Numečiau kažką po stalu, pasilenkiau ieškoti, kol surinkau viską, pakeliu galvą, o manoji tupi ant taurės krašto ir gurkšnoja mano alų. Dievuliau kaip išsigandau, vos nukrapščiau. Nuo to karto turėjau pasislėpusi gerti alų Big Grin Bet šiuo metu ji jo nebemėgsta, matyt tam kartui užteko. Buvo kada įlipusi ir mano kavos puodelį (ten tik tirščiai belikę buvo) tai pradėjo tirščius kapstyti, visa kaip iš kamino išlindusi buvo - purvina Big Grin. Bet juokinga buvo pamatyti - tik užpakalis kyšojo iš mano puoduko (jis gana gilus) Big Grin
O prieš kelias dienas pasidariau liepžiedžių arbatos su medumi, daviau jai pauostyti - pradėjo stumti priekinėmis kojytėmis, vos nuo stalo puodelio nenumetė, stumia ir bamba - ne, ne, gink dieve, tik ne šito Big Grin
Cituoti šią žinutę
Post Reply 

Peršokti į forumą:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Contact Us | Žiurkės.lt | Grįžti į viršų | Grįžti į turinį | Lite (Archive) Mode | RSS