Post Reply 
Nedovanokit gyvunu!!!!
2012-02-16, 02:11 AM
Žinutė: #11
RE: Nedovanokit gyvunu!!!!
Močiutės persikėlė iš kaimų į miestus gyvent, anūkus palikdamos be žalio supratimo, iš kur maisto produktai atsiranda Big Grin. Bet kad šiais laikais vien nuvesti vaiko į kokį nors 'stilizuotą' edukacinį zoocentrą su tais 'naminiais' gyvūnais (avim, ožkom, vištom) kaip ir neužtektų, reikėtų dar ir į kokią mėsinių viščiukų fermą nuvežt, ar parodyt kaip robotai karves melžia, kitaip nepilnas paveikslas vaikui gausis. Anksčiau jauni žmonės būdavo kad nežinodavo iš kur vaikai atsiranda(iki kol patys neišsiaiškindavo), dabar nežino, iš kur atsiranda kiaušiniai, pienas, mėsa Big Grin.

Tas zoosodas turbūt tas pats, kur draugė važiuodavo, aplink kitų čia nėra. O negerai, (vėl aš dabar verksiu dėl laisvės), kad zoosoduose gyvūnai - nelaisvėj. Iš pradžių žmonės stato miestus, kerta miškus, išstumia gyvūnus iš jų natūralios aplinkos, atseit eikit, trukdot mums čia gyvent, o po to išskiria tuose pačiuose miestuose tam tikrą plotelį zoosodams, kad iš arčiau galėtų į tuos pačius gyvūnus (+ dar kokią nors importuotą egzotiką) ateit ir tiesiog pasižiūrėt. Edukacine prasme ką tas pats vaikas gali išmokti tame zoologijos sode, o juk jie dažnai sako, kad vaikai kažko pas juos išmoksta. Pasižiūrėjęs discovery su national geographicu jis bent pamatytų kaip gyvūnas elgias savo natūralioj aplinkoj, kur kažkas per objektyvą užfiksavo kokie tie gyvūnai būna kas dieną, ką veikia ir t.t., o atėjęs į zoosodą, tik iš arčiau pamato kaip keliuose hektaruose atrodo išdėlioti įvairių rūšių atstovai ir tiek.

Buvau tik kartą ten, prieš nemažai jau metų, man sąlygos gerų tada nepriminė, gal kas ir pasikeitė (ten dar ir pamaitint gyvūnus lankytojams leidžia Bzzz ). Įdomu kuo čia baigsis tas bandymas savo privatų zooprojektą miestui prakišti. Klaipėda savo delfinariumo rekonstrukcijai lėšų neranda, jei dar zoologijos sodą dovanų priimtų, įdomu kaip visus jo gyventojus išmaitintų. Aš suprantu, yra Kauno zoosodas, dar kitam mieste koks mini sodas, nu kur čia pabėgsi nuo jų, bet kaip jis kad siūlo, kad dauguma miestų galėtų turėti savo nuosavus zoologijos sodus.. Geriau agituotų, kad kiekvienas miestas turėtų gyvūnų prieglaudą/as, kuriose kažkas daroma gyvūnų labui, o čia agituoja zoosodus įsisteigti, o juose padedama (?) kažkaip gyvūnams. Apsaugo ten juos gal nuo laisvėj tykančių pavojų, kanopinius uždaro vienuose garduose, plėšrias kates- kituose, taip ir gyvena, vieni nesumedžioti, kitiem ir medžioti nereikia, atneša ant lėkštutės ir paduoda.

Yra įvairių būdų kaip žmogus gali susipažinti su gyvūnais, pasiimt žiūronus, gal dar kokį fotoaparatą, ir tyliai tupint laukt kol pasirodys kas nors horizonte. Bet čia ne, palengvina mums užduotį, nei laukti nereikia, nei ką, tiesiog nusiperki bilietą, įeini į zoologijos sodą, ir daugybė gyvūnų rūšių tyliai tupi patys tavęs laukdami. Pavyzdžiui, aš sėdžiu dabar savo kambary, ir už kokių, nežinau, dvidešimt kilometrų tame sode sėdi liūtas, tigras, leopardas, kupranugaris, kengūra, etc. net keista kad taip arti sėdi tokia egzotika, o juk užuot sėdėję galėtų prasinešt kokia savana ar pašoliuot savo Australijoj, bet, va, juos eksponuoti nusprendė Pinch.

I was born free. You too.
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2012-02-16, 10:15 AM (Paskutinį kartą žinutė koreguota: 2012-02-16 10:15 AM ; ORNELLA.)
Žinutė: #12
(2012-02-16 02:11 AM)umiak Rašė:  O negerai, (vėl aš dabar verksiu dėl laisvės), kad zoosoduose gyvūnai - nelaisvėj.
Nesutinku Roll (visus namie laikomus gyvūnus, tame tarpe ir žiurkes, skubiai paleidžiame į laisvę, kad narvuose nesikankintų Big Grin )
Jei gyvūnai gyventų tik laisvėj tai nemažai jų rūšių jau būtų išnykusios. Ir nemažai mokslinių darbų neparašyta Smile Zoosodas - tai ne tik gyvūnų laikymas narvuose ir jų rodymas lankytojams. Tai dar ir jų psichikos, elgesio ir kitokie tyrinėjimai ir stebėjimai (ko paprastas lankytojas ne tik kad nemato, bet dažnai ir nelabai žino). Kadangi mano draugė dirba Kauno zoosode, tai ne kartą lankiausi jame "iš kitos pusės" ir mačiau jų gyvenimą "iš vidaus" bei daug kartų teko diskutuoti "blogų laikymo sąlygų" klausimais ir klausytis pasakojimų apie užsienio zoosodus ir jų veiklą. Ir pati kai būnų užzienyje stengiuosi būtinai apsilankyti zoosoduose. Taigi aš prieš prieš zoosodų panaikinimą Smile Ir su žiūronais ir fotoaparatu nelabai Lietuvoje susipažinčiau su dauguma zoosoduose gyvenančių gyvūnų (pvz. mano mylimomis varlėmis ir kitais ropliais). Todėl aš "už" zoosodus, tik juose turėtų būti gyvūnams sudarytos tinkamos sąlygos (nematau nieko blogo kai 3-4 tigrai laikomi kelių hektarų plote laisvai po jį vaikščiojantys, be jokių narvų-tvorų, ir įspūdis visam gyvenimui - kelis kartus klausiau draugės ar jie tikrai negali peršokti per tą nedidelį griovį su vandeniu, o ir fotografuotis stovint nugara į tigrus nebuvo labai jauku Lol )

(2012-02-16 02:11 AM)umiak Rašė:  (ten dar ir pamaitint gyvūnus lankytojams leidžia Bzzz
Lol
ne kartą užsienyje teko maitinti gyvūnus Smile "oficialiai" Smile kadangi visi puikiai supranta kad žmogui sunku laikytis draudimo "nešerti" būna padarytos "dėžutės" su tam gyvūnui tinkamu maistu ir tu gali laisvai ir nesijausdamas nusikaltėliu patenkinti norą pamaitinti "vargšą, alkaną, nelaimingą" gyvūną Big Grin (toks gyvūnas savo "valdišką" maisto porciją gauna mažesnę)

Ir delfinariumai man patinka. Geri ir tinkamai sutvarkyti. Matyt gyvūnų aš visai nemyliu Sad

— Разве можно мерить счастье в крысах?!
— А в чём же еще его мерить?
— В деньгах!
— Но как-то глупо гладить по вечерам… деньги.

http://www.ziurkes.jimdo.com
Cituoti šią žinutę
2012-02-16, 03:10 PM
Žinutė: #13
Aš irgi už tokius zoosodus,kuriuose būtų normalesnės sąlygos,nei kad pvz tigras įkištas į 5 x 10 m narvą... Kiek teko matyt delfinariumų,tai jie tikrai žiauriai per maži tokiems didžiulių vandenynų platumų gyventojams kaip delfinai ar orkos Sad
Nereikia net į zoosodus žiūrėt - man žiauru,kai žirgus laiko ankštuose garduose ir jie ten prastovi 24 h per parą,arba 1 -2 val išsiveda į maniežą pajot...Užtat iššukuoja,išblizgina,išpurškia ir - vai vai koks tvarkingas ir prižiūrėtas mano arkliukas ir kaip aš jį myliu Valio
Cituoti šią žinutę
2012-02-16, 08:04 PM
Žinutė: #14
(2012-02-16 10:15 AM)ORNELLA Rašė:  Ir delfinariumai man patinka. Geri ir tinkamai sutvarkyti. Matyt gyvūnų aš visai nemyliu Sad
Ne ne, gyvūnų nemyli tie, kas į cirką eina paižiūrėt kaip aprengtos meškos dviračiais važinėjas Big Grin.

(2012-02-16 10:15 AM)ORNELLA Rašė:  (visus namie laikomus gyvūnus, tame tarpe ir žiurkes, skubiai paleidžiame į laisvę, kad narvuose nesikankintų Big Grin )
Namie laikomų tai aišku nepaleiskim, bet ir liūtų iš savanos negrobkim Smile. Neaišku, kur tam neprijaukintam gyvūnui geriau: gyventi su žmogumi-tyrinėtoju ar be jo. Suprantu, kad be to rodymo, zoologijos sodas ir tyrimais užsiima ir rūšys kažkokios dėl jų veiklos neišnyksta (bet kad vieną rūšį išsaugo, kitą žmogus savo kasdiene veikla paskui pats sunaikina). O kad rūšys išnyksta, gal taip ir turi būti, kad išnyktų, o tas žmogus kišas į trikdo gamtai visus ciklus. Kas dvi savaites išnyksta po kalbą, gal ir kažkokios gyvūnų rušys turi išnykt, kad vietos kitoms, naujoms, atsirastų G.

Kad tuose zoosoduose leidžia maitinti ne bet kokiu, o specialiai jų parduodamu maistu, žinau, bet man keista, kaip jie pamato, kurį gyvūną kiek pamaitino. Juk gyvūnų daug, lankytojų vienąkart daugiau, kitąkart mažiau, maisto kibirėlius irgi skirtingai išperka, ir kaip jie paskui žino, kiek tą 'valdišką' porciją kuriam reikės sumažinti. Lankytojams pamaitinti 'vargšus alkanus nelaimingus' gyvūnėlius aišku patinka, kažkada ant tiltelio stovint ruoniams žuvis mėtyt man irgi patiko..

Tame delfinariume, tarkim užsiima jie delfinų elgesio tyrinėjimu, o paskui lankytojams rodo, kaip delfinai žaidžia krepšinį, piešia, kaip dainuoja, tai kokias tų tyrinėjimų išvadas įdomu jie ten padaro Big Grin.. na, bet turbūt be tų cirko elementų nesurinktų lėšų delfinų tyrimams, jų išlaikymui. Kai maža buvau, prieš kiekvienas Kalėdas eidavau tų pasirodymo numerių žiūrėt (tėtis gaudavo pakvietimus), ir kaip vaikui tada patiko.. Galėtų jie tą gyvūną ir kitaip parodyti, be cirko.

Aš laikau špygas už tuos delfinus, kurie per dieną nuplaukia savo 160km nechloruotam vandenyne ir kurie iš vandens iššoka tam, kad žuvį pagautų, o ne žiūrovui pasirodytų, ir už mustangų kaimenes, kurių žmogus dar nesugavo ir kurie nevaržomi gali klajot kur akys mato, o ne ankštam garde kažko laukt. Mes tai juk nenorim, kad ateiviai iš Marso atskristų ir mus, mūsų elgesį tyrinėt pradėtų, gal ir būtų mums naudos iš to, kaip ir gyvūnams iš zoosodų ar jūrų parkų, bet dauguma turbūt nenorėtų pakliūt jiems į rankas Lol.

Cituoti šią žinutę
2012-02-16, 09:51 PM (Paskutinį kartą žinutė koreguota: 2012-02-16 09:56 PM ; ORNELLA.)
Žinutė: #15
(2012-02-16 08:04 PM)umiak Rašė:  Namie laikomų tai aišku nepaleiskim, bet ir liūtų iš savanos negrobkim Smile.
Dauguma gyvūnų zoosoduose yra "ne iš laisvės" o per kelias kartas gimę ir augę zoosoduose, be specialių prisitaikymo programų jie gamtoje neišgyventų, nes instinktai "atbukę" (aišku nekalbu apie retas gyvūnų rūšis, kurias gaudo gamtoje ir paskui veisia zoosoduose kad apsaugotų nuo visiško išnaikinimo).
Aš už "civilizuotą" visų gyvūnų auginimą. Ir laukinių, ir naminių, ir žiurkių Smile
(2012-02-16 08:04 PM)umiak Rašė:  Mes tai juk nenorim, kad ateiviai iš Marso atskristų ir mus, mūsų elgesį tyrinėt pradėtų, gal ir būtų mums naudos iš to, kaip ir gyvūnams iš zoosodų ar jūrų parkų, bet dauguma turbūt nenorėtų pakliūt jiems į rankas Lol.
O tu tiki kad gyvybė žemėje atsirado atskridus iš kosmoso dulkelei ir jai paskui evoliucionavus Roll Manau mus ir taip pakankamai gerai tyrinėja, stebi ir koreguoja mūsų gyvenimus, kaip tas "fiškes" stalo žaidime Big Grin

— Разве можно мерить счастье в крысах?!
— А в чём же еще его мерить?
— В деньгах!
— Но как-то глупо гладить по вечерам… деньги.

http://www.ziurkes.jimdo.com
Cituoti šią žinutę
2012-02-17, 01:05 AM
Žinutė: #16
(2012-02-16 08:04 PM)umiak Rašė:  ir už mustangų kaimenes, kurių žmogus dar nesugavo ir kurie nevaržomi gali klajot kur akys mato, o ne ankštam garde kažko laukt.
Na laukinis gyvenimas turi ir savo minusų - gana žiaurios išgyvenimo sąlygos. Ligos,plėšrūnai,natūrali atranka,aršios eržilų kovos,po kurių lieka randai ar traumos http://www.carolglazerphotography.com/wh...ions_1.jpg
Gardas ir laukinis gyvenimas tai čia tokie kraštutinumai. Arkliams žmonės tikrai nesunkiai gali sudaryt geras gyvenimo sąlygas,čia nuo noro ir požiūrio priklauso.
Cituoti šią žinutę
2012-02-17, 01:34 AM
Žinutė: #17
Na, laukinis gyvenimas (man taip atrodo) tuo ir žavus, kad dažniausiai nežinai, kas tavęs laukia. Prie žmogaus gyvenant rutina tokia labiau nuspėjama lydi.

(2012-02-16 09:51 PM)ORNELLA Rašė:  O tu tiki kad gyvybė žemėje atsirado atskridus iš kosmoso dulkelei ir jai paskui evoliucionavus Roll Manau mus ir taip pakankamai gerai tyrinėja, stebi ir koreguoja mūsų gyvenimus, kaip tas "fiškes" stalo žaidime Big Grin
Gali būti kad mes ne vieni. Kad ir tame pačiame forume mus stebi, neleisdamos per daug nukrypti į offtopic'us, vis stengias kad temos evoliucionuotų norima linkme, 'į temą'. Tai kur čia nestebės kažkas mūsų platesniu mastu. Gyveni kaip ‘fiškė’ ir nežinai kada kur būsi nusprigtuotas.

Cituoti šią žinutę
2012-02-17, 03:12 PM (Paskutinį kartą žinutė koreguota: 2012-02-17 03:19 PM ; Aldi.)
Žinutė: #18
(2012-02-17 01:34 AM)umiak Rašė:  Na, laukinis gyvenimas (man taip atrodo) tuo ir žavus, kad dažniausiai nežinai, kas tavęs laukia. Prie žmogaus gyvenant rutina tokia labiau nuspėjama lydi.
tai va, kad žmonės sprendžia pagal save,tas laukinis gyvenimas tooooks romantiškas atrodo,ypač po tokių filmukų kaip "Simarono žirgas" Big Grin Nereikia sužmogint gyvūnų. Jiems pirmoj vietoj saugumas,maistas rūpi... ir kitus svarbius poreikius žmogus pilnai patenkint gali,plius dar gydymą ir kitokią priežiūra gauna,ko laukinėj gamtoj nėra. Problema tik tada,kai savininką nelabai domina jo augintinio gerovė.
Cituoti šią žinutę
2012-02-18, 03:30 AM
Žinutė: #19
Offtopic
Ne, tai „simaronų“ nežiūriu, jei žiūrėt, tai jau geriau į tą pakvaišusią "ledynmečio" voverę, kuri karštligiškai paskui giles amžinai laksto. Laukinį gyvenimą tam tikra prasme idealizuoju ne todėl, kad tame kažkokią nuvalkiotą romantiką matau, o todėl, kad laisvė ir gyvenimas savo natūralioj aplinkoj, umiako supratimu, yra kiekvieno gyvio prigimtinė teisė. O žmogus, manau, per dažnai tą teisę, reikia nereikia- ima ir atima (nes gali), o paskui įsivaizduojama, kad geras darbas buvo padarytas, gyvis išvaduotas nuo būtinybės ieškotis maisto ar gintis nuo plėšrūnų. Gyvūnai kuo puikiausiai ir be mūsų, (daug žinančių gyvūnų)- žmonių, turbūt gali susitvarkyti. O natūrali atranka jau pati atsirenka, kas ir kaip. Kad šalia laukinės gamtos bus ir prijaukinta, 'sudekoratyvinta' jos versija, normalu ir suprantama, ir, aišku, galutiniam rezultate viskas susiveda į augintinio šeimininką/zoosodo savininką/etc. - turės jis noro tinkamai rūpintis ir suteikti reikiamas sąlygas ar neturės. Ir čia kalbant ne apie konkrečius gyvūnus, kad eit reikia išlaisvint iš zoosodo va dabar ten esančius, ar namie augintinių stengtis nebelaikyt, o apskritai apie požiūrį į gyvūną, kaip kone 'pavaldų' žmogui, kuris žino kokie gyvūno poreikiai ir kaip juos patenkinti, lyg gyvūnas, pats būdamas gamtos dalis, kaip juos patenkinti ir išgyventi 'nežinotų'. Aš tikrai noriu, kad kaip įmanoma daugiau gyvūnų gyventų natūraliomis sąlygomis, be apriboto judėjimo, tie kas plaukia, kad plauktų ne akvariume, o vandenyne, kas skrenda, ne narve, o plynam lauke, ir t.t., ir nežinau kiek čia sužmoginimas gaunasi, greičiau sugyvulinimas, sužvėrinimas, kad aniem instinktai neatbuktų ir būtų laisvėj, kuo yra sutverti būti, o ne pagal žmogaus poreikį panaudoti.

Cituoti šią žinutę
2012-02-18, 02:14 PM (Paskutinį kartą žinutė koreguota: 2012-02-18 03:24 PM ; Aldi.)
Žinutė: #20
Na žmonės kažkada irgi buvo laukiniai - ar norėtum dabar gyvent tokiose sąlygose ?
Su ta prigimtine teise laisvai lakstyt ir visada balansuot ant siauros išgyvenimo ribos irgi - o kas paklaus,ar taip jiems labiau patinka Big Grin Ir kiek jie aplamai patys tai suvokia. Čia jau viskas priklauso nuo mūsų požiūrio ir supratimo.
Ir jeigu žiūrim iš tos pusės,kad paliekam viską natūraliai,kaip pagal gamtos dėsnius sukurta - tai pala,žmogus irgi gamtos dalis. Plėšrūnai medžioja,nes gali, stipresni bandose silpnesnius skriaudžia,nes gali .... ir t.t. - tai ir žmogus medžioja,jaukinasi,augina,naudojasi - nes gali.
Cituoti šią žinutę
Post Reply 

Peršokti į forumą:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Contact Us | Žiurkės.lt | Grįžti į viršų | Grįžti į turinį | Lite (Archive) Mode | RSS