Post Reply 
Nedovanokit gyvunu!!!!
2011-01-07, 01:50 PM (Paskutinį kartą žinutė koreguota: 2013-04-18 10:54 AM ; Daiva.)
Žinutė: #1
Nedovanokit gyvunu!!!!
Po švenčių stresas dėl dovanotų gyvūnų
http://www.lrytas.lt/-129426705412931662...%C5%B3.htm
Citata: Gailutė KUDIRKIENĖ 2011-01-06 05:01
Po Kalėdų ir Naujųjų metų sutiktuvių viskas tarsi išsikvėpė, nutilo, nurimo. Tik zooparduotuvėse Panevėžyje naujas, ne itin malonus šurmulys. Žmonės ateina ne pirkti, o grąžinti. Grąžinti gautų gyvų dovanų: triušių, papūgų, šinšilų, žiurkių. Jie bjaurisi tokiomis staigmenomis ir pasirengę bet ką padaryti, kad tik jų atsikratytų.

Kelių zooparduotuvių „Skaliaras“ Klaipėdoje ir Panevėžyje savininkas Linas Petrikonis tarpušvenčiu ir po Naujųjų metų sulaukia neįprastų klientų. Parduotuvės duris pravėrę žmonės maldauja atgal priimti gyvūnėlius, kuriuos gavo dovanų.

Dažnai neprašo nė pinigų grąžinti, tenori gyvos dovanos atsikratyti.

„Nenorėčiau tokių dalykų praktikuoti, juk net paprastas prekes ne visada parduotuvės priima atgal, bet negi gyvūnas kaltas dėl neatsakingų žmonių poelgių?

Kažkas norėjo padaryti staigmeną, kažkas tokio siurprizo nesuprato. O gyvūnėliui baisus stresas, kai tampomas iš vietos į vietą ieškant, kam jį įpiršti“, sakė L.Petrikonis.

Išimtiniais atvejais L.Petrikonis nepageidaujamą gyvūną priima.

Prekeivis prisipažino, kad ir pats kartą yra nevykusiai pajuokavęs, draugui be įspėjimo padovanojęs dvi iguanas.

Bičiulis labai nustebo gavęs egzotiškus, grėsmingos išvaizdos gyvius, bet jų neatsikratė. Net atvirkščiai, ėmė iguanomis domėtis, įtaisė joms puikų terariumą.

Keičia lyg netikusį drabužį

Keletą kartų per metus parduotuvės duris praveria ir išlepintos mergaitės. Ilgai zyzusios ir pagaliau iš tėvų gavusios dovanų triušiuką, po kiek laiko jos nusprendžia, kad nebenori ilgaausio, dabar duok joms jūrų kiaulytę. Papūgą, žiūrėk, jau nori išmainyti į porą kanarėlių.

„Stovi mergaitės su ašaromis akyse, bet pagailiu ne jų, o gyvūnėlių. Apkeičiu“, sako L.Petrikonis.

Būna ir taip, kad tėvai vaikui dovanoja ne tą gyvūną, apie kurį jų atžala svajojo, o tą, kuriam, jų įsivaizdavimu, reikia mažiau priežiūros.

„Neseniai padovanojo tėvai mergytei žiurkėną, nors pirkdami sakė, kad dukra labai norėjo jūrų kiaulytės. Po švenčių visi atėjo su gyvūnu, teko apkeisti“, pasakoja prekybininkas.

Yra buvę, kad užėjęs į parduotuvę žmogus prašo priglausti dovanų gautą vėžlį.

Sako, gavęs dovaną džiaugėsi, bet ilgainiui pamatė, kad su vėžliu nepabendrausi. Nei jis vardu šaukiamas atvėžlins, nei pasimeilins.

Artėjant kiškio (triušio) metams, kai kurie žmonės pirko dekoratyvinius triušiukus ar į juos labai panašias šinšilas.

Kol kas niekas negrąžino nė vieno prieš naujus metus pirkto ilgaausio.

Saugo perspėjanti iškaba

Zooparduotuvės „Kika“ darbuotojos nuo gyvų prekių grąžinimo yra apsidraudusios. Parduotuvėje kabo įspėjimas, kad gyvūnai nekeičiami ir atgal nepriimami.

Užsukus į „Kiką“ klientams belieka garsiai išlieti apmaudą dėl nepatinkančios dovanos.

Tokią tiradą šiemet jau teko išklausyti Ukmergės gatvėje esančios zooparduotuvės darbuotojai. Pusamžė moteris, atėjusi pirkti ėdesio gyvūnui, skundėsi, kad dukra prieš naujus metus jai padovanojo dekoratyvinį triušį. Klientė dejavo, esą dukra įtaisė bėdą, gyvūno jai visai nereikia, geriausia išeitis būtų triušelį grąžinti.

Į kalbas su klientais, sumaniusiais grąžinti gyvūnus, nesileidžia ir parduotuvės „Čita“ savininkė Ramutė Silickienė.

„Turime iškabą, kad gyvūnų atgal nepriimame, bet vis tiek yra tokia tendencija, kad gyvūną, lyg kokį plastikinį daiktą, nori grąžinti.

Pasitaiko žmonių, kuriems nepatiko dovanotas gyvūnėlis arba patys nusipirko, kelias dienas palaikė, atsibodo ir norėtų pirkinį parnešti atgal. Čia jau žmonių sąmoningumo problema“, sakė R.Silickienė.

Kiekvieną kartą parduodami gyvūną, „Čitos“ darbuotojai dar ir žodžiu klientus įspėja, jog įsigytu globotiniu teks rūpintis, kol jis bus gyvas, nes parduotuvė jo atgal nepriims.

Į zooparduotuvių pardavėjus kreipiasi ir netikėtai gyvą dovaną gavę žmonės, kurie visiškai neišmano, kaip su gyvūnu elgtis, bet atsikratyti jo nenori.

Vienas žmogus prisipažino dovanotą žiurkėną laikąs trilitriniame stiklainyje. Paaiškinus, kad gyvūnui reikia erdvės, žmogus įsigijo ne tik narvelį, bet vėliau ir žaisliukų šiam padarui, laiptelių jam bėgioti.

Mylimosioms dovanoja ir šeškus

Mada dovanoti gyvūnus su Naujaisiais metais nepraeina. Dovanas, tarp jų ir gyvąsias, žmonės dar intensyviai perka iki Trijų karalių. Vėliau prasideda ruošimasis Valentino dienai įsimylėjėlių šventei.

Šios progos populiariausia gyva prekė triušiukas ir šeškas. Dažniausiai tuos gyvūnėlius, kaip meilės įrodymą, vaikinai dovanoja merginoms.

Triušis, jei su juo bus dažnai ir gražiai bendraujama, taps jaukiu ir meiliu padarėliu. Dekoratyvinis triušelis gali išmokti reaguoti į vardą, atšokuoti šaukiamas. Kartais triušiai parodo charakterį: ima kandžiotis, apgraužia baldus, drasko užuolaidas.

Lengva ranka dovanotas šeškas neturinčiai kantrybės panelei gali tapti siaubu. Kol jis mažas, būna ramesnis, o vėliau tampa neprognozuojamas. Šeškai nėra kvaili, jie bendraujantys padarai, bet juos dažnai reikia drausminti.

Lengviausia susitvarkyti su žiurke, nors šio graužiko išvaizda neatrodo itin tinkama būti dovana. Tai greit besimokantis, prieraišus, šeimininkui draugiškas gyvūnas. Apsipratusi namų aplinkoje ir paleista iš narvelio, nesislepia, išmoksta namiškiams tupėti ant peties.

Vienas žiurkę laikantis vyriškis pasakojo, kad jo augintinė, pamėgdžiodama šeimininką, išmoko gerti alų. Atsitupia ant bokalo krašto, prakiša pro putas snukutį ir siurbčioja alkoholį, o prisigėrusi krenta aukštielninka ir tabaluoja kojomis. Vėliau užminga ir knarkia lyg girtuoklis.

„Tik nuo žiurkės reikia saugoti laidus, jei pasieks, viską nugrauš. Darbe narvas buvo pastatytas ant stelažo, už kurio driekėsi kompiuterio laidai. Ką pasiekė, tą sugraužė“, sakė L.Petrikonis.

„Perkant gyvūną reikėtų būti garantuotam, kad dovanos gavėjo tai neišgąsdins, nesukels alergijos ar neįvarys nemigos dėl nelauktai atsiradusių rūpesčių“, šypsosi pardavėjas.

Baseinuose apgyvendina karosus

Anot L.Petrikonio, vėl įsigali mada dovanoti žuvytes. Prieš kelerius metus pasaulyje buvo išplitusi manija nešioti papuošalus su mažyčiame uždarame inde plaukiojančia gyva auksine žuvele.

Dabartinė mados banga humaniškesnė žuveles dovanų perka nedideliuose apvaliuose akvariumuose, kuriuos patogu laikyti bet kur, net ant darbastalio.

Ekstravagantiška žuvų mados naujovė į kiemo tvenkinius, uždarus baseinus ar net nedidelius pirties baseinėlius prileisti ryškiai raudonų su auksiniu atspalviu dekoratyvinių karosų.

Stiklainis ilgapelekių nedidukų karosiukų šiuo metu yra viena populiariausių dovanų tarp jaunų verslininkų, o būreliu nardančios ryškios žuvys namų baseine, į kurį po pirties sušoka įkaitę svečiai, madingo interjero detalė.
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2011-01-07, 01:58 PM
Žinutė: #2
RE: Nedovanokit gyvunu!!!!
isvada reik priimt grieztus istatymus del gyvunu..bet su musu visuomenes mentalitetu...zmomes zmones i konteinerius ismeta Crying
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2011-01-07, 02:49 PM
Žinutė: #3
RE: Nedovanokit gyvunu!!!!
Kaip ir nieko naujo neparašė. Kai tik atsirado zooparduotuvės, prekiaujančios gyvūnais, taip kasmet prieš įvairias šventes ir po jų kartojasi ta pati istorija.
Dar gerai, kad atgal į parduotuves neša, o ne palieka šalia šiukšlių konteinerių kaip Rusijoje Sad
O vat žiurkes veltui pareklamavo. Geriau parašytų kad tai bjaurūs, kandantys ir daug dėmesio ir laiko reikalaujantys gyvūnai - mažiau atsitiktinių žmonių jas pirktų Smile

— Разве можно мерить счастье в крысах?!
— А в чём же еще его мерить?
— В деньгах!
— Но как-то глупо гладить по вечерам… деньги.

http://www.ziurkes.jimdo.com
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2011-01-07, 04:31 PM (Paskutinį kartą žinutė koreguota: 2011-01-07 04:33 PM ; existence.)
Žinutė: #4
RE: Nedovanokit gyvunu!!!!
"Vienas žiurkę laikantis vyriškis pasakojo, kad jo augintinė, pamėgdžiodama šeimininką, išmoko gerti alų. Atsitupia ant bokalo krašto, prakiša pro putas snukutį ir siurbčioja alkoholį, o prisigėrusi krenta aukštielninka ir tabaluoja kojomis. Vėliau užminga ir knarkia lyg girtuoklis"

Rado kuo pasigirti....... Tokių straipsnių prisikaitę žmonės dar ir sugalvos patys pabandyti, kaip ten smagiai atrodo tas visas "smagus" procesas...
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2011-02-27, 12:15 PM
Žinutė: #5
RE: Nedovanokit gyvunu!!!!
Jo tas su alum tai labiausiai sunervino mane... Pikta ant žmonių, bet ką padarysi - tokių visada buvo ir bus jeigu neįves griežtos tvarkos su augintinių laikymu namuose...
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2011-02-27, 12:54 PM
Žinutė: #6
RE: Nedovanokit gyvunu!!!!
O kas tą tvarką prižiūrės? Juk nepastatys kiekviename bute atskiro prižiūrėtojo... Taip šitas klausimas nelabai būtų išspręstas. Kiekvienas augina pagal savo sąžinę.
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2011-02-27, 01:29 PM
Žinutė: #7
RE: Nedovanokit gyvunu!!!!
Prieš dovanojant, visada reikia išklausinėti, ar tikrai gavėjui norisi gyvūno, kokio ir ar turės jį kur laikyti bei kada prižiūrėti. Nu, gi pikta, bet ką padarysi...
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2012-02-04, 04:02 PM
Žinutė: #8
RE: Nedovanokit gyvunu!!!!
Net jai žmogus išties to gyvūno nori, reikėtu pamastyti nes ne visi moka augintinius prižiūrėti. Ir pati karta taip apsigavau kai žiurkė vada atsivedė. Padovanojau viena žiurkiuka pažystamai... Žodžiu viena diena neiškentusi atsiemiau. Kankino vargša gyvūna.
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2012-02-15, 01:39 PM
Žinutė: #9
RE: Nedovanokit gyvunu!!!!
Jo.. Nedovanokit gyvūnų, ponas E. Legeckai! Girdėjot gal, kad prie Klaipėdos esantį "Mini Zoo" savininkas ketina 'padovanoti' Klaipėdos miestui. Ir lyg tokios durnos idėjos, nusikratyti paties sukurtu gyvūnų kalėjimu, būtų negana, štai jo mintis apie susiklosčiusią situaciją:

„Suprantu, kad apsispręsti nelengva, reikia viską skaičiuoti, gerai apsvarstyti, čia tas pats, kaip dovanoti šunį. Gavęs jį, žmogus nežino, ką daryti – atsiranda daugybė rūpesčių – reikia skiepyti, maitinti, kirpti, prižiūrėti. Manau, kad kiekvienas miestas galėtų turėti po nuosavą zoologijos sodą“, - kalbėjo E. Legeckas.

Kiekvienas miestas po nuosavą zoosodą, va čia tai idėja Valio.

I was born free. You too.
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2012-02-15, 03:57 PM
Žinutė: #10
RE: Nedovanokit gyvunu!!!!
(2012-02-15 01:39 PM)umiak Rašė:  Jo.. Nedovanokit gyvūnų, ponas E. Legeckai! Girdėjot gal, kad prie Klaipėdos esantį "Mini Zoo" savininkas ketina 'padovanoti' Klaipėdos miestui.
Na aš nežinau ar galvoju apie tą pačią vietą kur važinėdavo mano gera draugė bet kas ten negerai?
Kai būdavau užsienyje mačiau keletą nedidelių "mini-zoo" - Lenkijoje, Čekijoje, Vokietijoje. Man jie patiko ir manau kad gyvūnams ten buvo pakankamai gerai (pvz. geriau nei daugeliui gyvūnų Kauno zoosode). Ir man visai patiktų ta mintis kad ir Lietuvoje būtų daugiau panašių vietų, o ypač su "naminiais" gyvūnais, o tai kraupu matyti "jaunąją" lietuvos vaikų kartą, nežinančią iš kur ir kaip "atsiranda" pienas, kiaušiniai, mėsa ir t.t.

— Разве можно мерить счастье в крысах?!
— А в чём же еще его мерить?
— В деньгах!
— Но как-то глупо гладить по вечерам… деньги.

http://www.ziurkes.jimdo.com
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
Post Reply 


Peršokti į forumą:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Contact Us | Žiurkės.lt | Grįžti į viršų | Grįžti į turinį | Lite (Archive) Mode | RSS