Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
miksavimas
2010-11-23, 10:41 PM
Žinutė: #31
RE: miksavimas
(2010-11-23 10:22 PM)ORNELLA Rašė:  
(2010-11-23 07:03 PM)Lutuke Rašė:  Tie skrudinimui niekuo neapdirbti paprasti kukuruzai, tik, kad ziurkos ju nelabai megsta...
Jei jie niekuo neapdirbti ir nešlifuoti kodėl skiriasi forma ir spalva nuo paprastų kukurūzų, kurių būna mixe?

Man tas pats klausimas. Nes iš šiaip kukurūzai burbuolėje (ar konservuoti, ar šaldyti) niekada nebūna tokie apvalūs kaip naudojami skrudinimui - normaliai kukurūzas yra kampuotas visas ir plokščias, vadinas su jais visgi kažką daro. Hmm.. Google?
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2010-11-23, 11:06 PM (Paskutinį kartą žinutė koreguota: 2010-11-23 11:08 PM ; Arina.)
Žinutė: #32
Mes irgi gan ilgą laiką jau maišom.... Naudoju 1 pakelį Welneso su 1-2 5-7 grūdų dribsniais, dar saują razinų, saulėgrąžų, riešutų ir sauso kačių ėdalo. Kartais dar nesaldžiu sausų pusryčių saują, šiek tiek ryžių/grokių/makaronų.

Suvalgo viską Smile

P.S. Kukurūzus kartai gauna burbuolėje, vaisiai, daržovės ir kita kasdien Smile
Cituoti šią žinutę
2010-11-24, 01:33 AM
Žinutė: #33
(2010-11-23 10:41 PM)Diabolic Rašė:  Man tas pats klausimas. Nes iš šiaip kukurūzai burbuolėje (ar konservuoti, ar šaldyti) niekada nebūna tokie apvalūs kaip naudojami skrudinimui - normaliai kukurūzas yra kampuotas visas ir plokščias, vadinas su jais visgi kažką daro. Hmm.. Google?

na juk svieži žirneliai taip pat dažnai iš ankšties išgliaudyti būna kvadratiniai, o dar skanūs ir sultingi Wink o va jau maximoj maišeliuose sudžiovinti visi vienodi ir apvalūs, ir spalva visai kita ir dydis, bet žirneliai tie patys, tik vandens neteke ir pilnai subrende. su kukurūzais tas pats, tie kur miksuose būna arba konservuoti kukurūzai nedžiovinti. kaip ten vadinama... pieninės brandos berods Smile

na o dėl maistinių ir cheminių medžiagų pasikeitimo kintant brandai tikrai nieko pasakyt negaliu Smile
Cituoti šią žinutę
2010-11-24, 02:40 AM
Žinutė: #34
(2010-11-23 05:24 AM)fataly Rašė:  gal galima trumpai, kas ten blogai su inkstais žiurkiukų būna?

Inkstai yra kaip ir pagrindinis "filtras" organizme, ir trumpai tariant su amžium tas filtras susidėvi ir "pareina". Ko gero geriausiai viskas paaiškinta čia, kartu ir su mitybos rekomendacijom.
(Alison taip pat yra parašiusi puikią žiurkių mitybos knygą ir šiaip daug metų gilinasi į tą klausimą)

(2010-11-23 05:24 AM)fataly Rašė:  Mano kompanija nuo pat atsiradimo mano namuose (ne taip jau ir senei) maitinasi miksiuku naminiu, vadinasi jis "ką spintelėje radau"..

"ką spintelėj radau" nėra pats blogiausias variantas jei spintelėje didelė įvairovė ir papildomai žvėrys gauna daug įvairios "šviežienos" Smile

(2010-11-23 05:24 AM)fataly Rašė:  šiek tiek lukštentų saulėgražų (.... ) ar viskas gerai ten su jomis, (.......), saulėgražos yra neatskiriama pirktinių mišinukų graužikams sudedamoji dalis Big Grin )

Saikingais kiekiais nieko blogo, bet mano nuomone geresnė ir vertingesnė alternatyva yra nelukštentos moliūgų sėklos. Beje, kažkur skaičiau, kad jei duodi saulėgrąžas, tai reikėtų rinktis dryžuotas, nes juodos buvo išvestos specialiai aliejams spausti, taigi jose dar mažiau realios vertės. (nežinau kaip iš tikro, nesigilinau; mes moliūgus lukštenam Smile )

Kuo pigesnis miksas, tuo jame daugiau saulėgražų Smile Kažką pasako?

(2010-11-23 05:24 AM)fataly Rašė:  Dar norėjau pasiteirauti apie mėsą, koką jūs ja saviškėms duodat? kiaušinius irgi? verdat kaip suprantu? aš vištieną manau bandysiu duoti žalią, nes vištos pas mus naminės (specialiai perkam viščiukus ir vežam i kaimą, perkam pašarus jiems, ir parsivežam vištieną), net aš ją žalią valgau Smile))

Mėsa/žuvis virta, troškinta, ar pan. Vištiena tai pagrinde kauliukai su trupučiu likusios mėsos.
Kiaušai virti geriausia (pažaidimui gali su visu lukštu duoti), kartais kepti jei proga pasitaiko. Skaičiau FR kad žmonės žaidimui ir žalią kiaušą duoda, bet tada jau tik prieš narvo valymą ir aišku yra salmoneliozės rizika.
Šaldytos krevetės jau būna apvirtos, tai jas tiesiog atitirpinam. Puikiai tinka ir nelukštentos, netgi smagiau.

Dėl žalios mėsos pas mane fobija, nebent tikrai esi garantuota, kad ten nėr jokių parazitų ar bjaurių bakterijų. Bet aš nerizikuočiau. Juolab, kad žiurkės vistiek sugeba kažkur "atsargų" pasidėti, nenorėčiau rasti žalios vištienos kad ir po paros laiko Biaka

Vaikams iki keturių mėn viso šito gėrio daugiau/dažniau, nes jiems reikia daugiau baltymų, toliau reikėtų mažinti. Pas mus suaugusioms mėsa ar kiaušas gaunasi maždaug kartą per savaitę.

(2010-11-23 05:24 AM)fataly Rašė:  Ir, tiesa, lęšiai.

Apie ankštinius atskira tema buvo neseniai. Jiems reikalingas terminis apdorojimas.
Cituoti šią žinutę
2010-11-24, 03:14 PM
Žinutė: #35
ačiū Diabolic už išsamų ats Wink priėjau išvados, kad tas "ką spintelėje radau" plius "ko šaldytuve turiu" miksas žymiai geresnis nei pirkti, o ir kinta pastoviai Smile
Cituoti šią žinutę
2010-11-28, 11:57 PM
Žinutė: #36
va kadangi baiges velnesas tai per savaitgali suslamste kompanija visus skanukus, isvalge visus maiseliu ir dezuciu turinius... liko tik 5 grudu koses, riesutu ir makaronu sauja Big Grin
tai keliausiu ryt miksui gerybiu ieskot...

panagrinejau FR ir uzsinorejau pustu ryziu ir kvieciu imaisyt... kazi ju buna kurnors leituvoj pirkt? gal kas esat mate?

kadangi kelias dienas ale miksuojam ( pridedi visko kas po ranka pasitaiko i bliudeli) pastebejau, kad lieka nesuvalgyti kvieciai soros ir kukuruzu kruopos ar kas ten tokio...
Cituoti šią žinutę
2010-11-29, 08:36 AM
Žinutė: #37
(2010-11-28 11:57 PM)tvikse Rašė:  panagrinejau FR ir uzsinorejau pustu ryziu ir kvieciu imaisyt... kazi ju buna kurnors leituvoj pirkt? gal kas esat mate?

Kiek man žinoma, pas mus jie tik cukruotam arba druskuotam pavidale Sad Kaip ir sausų pusryčių nėra be druskos ir cukraus priedų..

Dar vartotinas variantas yra "Sonka" ryžių trapučiai.. sutrupinti (sudėtis surašyta mano žinutėj pirmam lape). Bet kaip priedas, ne iš bazinių detalių.

Beje, JR Farm katalogą šviežią parsisiunčiau, miela pažiūrėt kiek pas juos įvairių įdomybių siūlo.. tik kad mūsų tiekėjai nenori vežti nieko Sad
Cituoti šią žinutę
2010-11-29, 08:49 AM (Paskutinį kartą žinutė koreguota: 2010-11-29 08:57 AM ; tvikse.)
Žinutė: #38
wow netikiu tuo ka matau! ogi pusti ryziai be prieduuu!
http://www.tikraibe.lt/node/284

va dar yra pustu soru ir grikiu.
http://www.tikraibe.lt/catalog/1?page=1

tik va siuntimas braamgus... o parduotuve tik kaune...
Cituoti šią žinutę
2010-11-29, 08:57 AM (Paskutinį kartą žinutė koreguota: 2010-11-29 08:58 AM ; Diabolic.)
Žinutė: #39
lovely Smile

Bet kainos...
Cituoti šią žinutę
2010-11-29, 09:01 AM
Žinutė: #40
nugi ''ekologiski'' Big Grin

bet kiek tom ziurkom tereik...

jauciu reik labiau paieskot... gal pigesniu kazkur yra...
bent viltis atsirado Smile
Cituoti šią žinutę
Post Reply 

Peršokti į forumą:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Contact Us | Žiurkės.lt | Grįžti į viršų | Grįžti į turinį | Lite (Archive) Mode | RSS