Post Reply 
 
Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
miksavimas
2010-11-13, 07:59 PM (Paskutinį kartą žinutė koreguota: 2010-11-13 07:59 PM ; grabe.)
Žinutė: #1
miksavimas
Iki kaklo igryso Panevėžyje ieškoti nors kiek kokybiškesnio žiurkių masto, rat complyto nebeveža, wellnesa gauti tai būtu tolygu svajonei, taigi bręsta mintis pačiai miksuoti miksą, iš kokio šunų maisto, sojos , dribsnių, džiovintų vaisių ir daržovių. Gal kas gali pasidalinti patirtimi, žiniomis apie tai?
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2010-11-14, 02:00 AM
Žinutė: #2
RE: miksavimas
O Panevėžio Petcenter nėra kokybiškų maistų? Turėtų būti ir Rat Complete, ir Rat Nature, ir Vitakrafto
Dėl Wellneso juk gali pasiskaičiuoti kiek sunaudoji per 1-2 mėnesius ir susitarti su kažkokia parduotuve kuri vežasi JR Farm.
Dėl miksavimo - laukiam kol Diabolic pasidalins žinomis Roll

— Разве можно мерить счастье в крысах?!
— А в чём же еще его мерить?
— В деньгах!
— Но как-то глупо гладить по вечерам… деньги.

http://www.ziurkes.jimdo.com
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2010-11-14, 11:45 AM
Žinutė: #3
RE: miksavimas
Įdomu ir man būtų sužinoti ar galima savo miksa pagamint, nes Viduklėj yra tik šitas šlamštas:
http://www.kika.lt/index.php?module=cata...mId=505801 Pinch
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2010-11-14, 04:40 PM
Žinutė: #4
RE: miksavimas
nebėra Rat Complete, o rat nature ir vitakraftas pagal šiukšlių kiek nenormaliai brangus.
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2010-11-14, 06:20 PM
Žinutė: #5
RE: miksavimas
Ornella, žinant mane, tai ir iki pensijos galit laukti Big Grin

Šiek tiek pasvarstymų ta proga Smile

Šiaip dabar atlieku eksperimentus su savo žiurkėm, grynai pažiūrėt ką jos valgo, kai turi labai aiškius pasirinkimus ir kol kas visas veiksmas patvirtina, kad jei tik yra laiko ir noro užsiimti miksavimais, tai reikia tą ir daryti. Nors žiurkės kaip ir dauguma vaikų tarp "salotų" ir "saldainio" pasirinks tą antrą, bet norisi tikėti, kad jos dar turi instinktus padedančius atsirinkti tarp grūdų ir grūdų Smile

Pas mus dabar vienam bliūde naminis miksas, kitame sumaišytas "rat nature" su "rat complete" ir su "wellness" likučiais. "Parduotuvinis" bliūdas dabar lankomas labai retai.

Galvojant apie sveika žvėriukų mitybą ir parduotuvinį maistą kyla nemažai klausimų... svarbu kad produktai būtų:
- kokybiški (mintyje- grūdai. t.y., tinkami valgyti, o ne n-tos rūšies, kažkodėl netinkami žmonių maistui.. kažin kodėl? 90proc žmonių tvirtina, kad žiurkės nevalgo grūdų iš sausiako. Gal ir gerai daro? Nes jos kažkodėl valgo grūdus, kurie yra "žmogiškos kokybės". Tikrai valgo.)
- minimaliai perdirbti (kviečio grūdas ir cheminis batonas iš esmės yra kaip ir tas pats, ane?, tik kviečių grūdai yra maistingi, o batonas yra praktiškai bevertis kamšalas)
- be cheminių priedų (linksmų spalvų; dalykų, dėl kurių tas maistas, nors jame yra smarkiai perdirbtų detalių ir riebalų, ilgai negenda, nepraranda kvapo; dėl kurių jis apskritai valgomas.. skonio manipuliatoriai?)
- švieži (kalbant apie daržoves. Kuo jos prastesnės išvaizdos, seniau nuskintos ir tt, tuo mažiau jose lieka vitaminų. Naivu tikėtis, kad į miksus dedamos valgymui tinkamos daržovės? Tikėtina, kad ten jų apskritai tik "pėdsakai", kitaip nerašytų "augalinės kilmės". Ir šiaip, kas lieka iš daržovės maistingumo, kai ji permalta ir perdirbta iki neatpažinimo? Turbūt tik pavadinimas.)

Klausimas kodėl žmonės apskritai perka sausą maistą, jei viskas yra taip tragiška? Nes patogu. Paprasta. Nes nereikia sukti galvos. Nes nusiperki vieną poką vietoj penkiolikos Smile Ir paskui apgaudinėjam save, kad perkam "specialų" ir "subalansuotą" maistą.
Be jokios abejonės jis yra geresnis pasirinkimas, nei maitinti žvėrį batonu ar belekokiom atliekom nuo stalo..

Norint darytis savo mišinius yra keli sunkumai:
- reikia užtikrinti kuo didesnę įvairovę, ir ne viską gali susipirkti po keliasdešimt gramų, tai pradinės išlaidos susipliusuoja. Ir ne viską gali greit ir lengvai surasti.
- žiurkėms reikalinga mėsa (gyvūniniai baltymai) kažkokioj formoj, o jos taip lengvai neįdėsi į sausiaką. Vadinas arba ieškom džiovintų vežiagyvių/kirmėlių arba nepamirštam duoti šviežienos kokį kartą per savaitę.
- yra rizika kad pritrūks kažkokių vitaminų. Vadinas be sausiako dar turim ir labai griežtai laikytis kasdieninės "šviežienos" grafiko, kas pagrinde yra daržovės. Ir pamirštam "košes" - naminis miksas iš esmės yra tas pats, tik sausas.
- yra reali rizika persistengti su cukrum, kurio yra labai daug visuose vaisiuose Smile Vaisių turėtų būti minimaliai ir geriau rinktis šviežius.


O mano experimentinis miksas šiuo metu yra pagamintas 7-grūdų-dribsnių pagrindu (Skanėja, Happy Family)
Jų sudėtis:
-avižiniai dribsniai
- kviečių dribsniai
- miežių dribsniai
- rugių dribsniai
- sorų dribsnai
- linų sėmenys
- sojų dribsniai

Papildomai įmaišyta (ant vieno pakelio dribsnių):
- pora saujų džiovintų daigintų kviečių (labai daug vitaminų ir mikroelementų)
- pora saujų labai smulkių makaronų (kviečiai, dėl tekstūros ir įdomumo; smulkius dėjau, kad neišnešiotų po slėptuves)
- negliaudytų moliūgų sėklų (apie 60g, vertingas priedas bet kokiam miksu; omega-3, cinko, vario, geležies šaltinis)
- porą saujų razinų (mes neperkam vynuogių, užtai džiovintos; yra prielaidų manyti, kad razinos turi teigiamą poveikį organizmui)
- sojų dribsniai (baltymų šaltinis; tinkami valgyti be virimo, gamintojas "Bona vita")
- keli sutrupinti 7 grūdų ryžių trapučiai (gamintojas Sonka; maniškės nelabai mėgsta sausus ryžius graužti, o šitie išpūsti dar prideda tekstūros ir įdomumo; sudėtyje: rudi ryžiai, balti ryžiai, kukurūzai, laukiniai ryžiai (5proc), amaranthus, baltieji grikiai, sorų kruopos, druska. Paskutinio galėtų ir nebūti... na, bet jos ten labai mažai...)
- sauja džiovinto baziliko (iš savo balkoninio daržo)

Narve taip pat kabo sorų šluotelė (parduodama paukščiams zooprekėse).
Papildomai gauna kambary paslėptus lazdyno riešutus su kevalais.

Mišiny dar trūksta grikių. Norėčiau būtinai dadėti džiovintos paprikos ir česnako lakštelių. Kitiems metams prisidžiovinti kiaulpienių lapų.

Dar tyrinėju paukščių sėklyčių rinkinius - reikėtų rasti kažką, kas nėra vien soros. Arba rasti kur galima tų sėklyčių įsigyti atskirai.

Taip pat noriu nusipirkti džiovintų vėžiagyvių (JR Farm vėžliukų maistas, gal ir kiti gamina) arba džiovintų kirmėlių (fe).

Kol kas tiek Smile

Tiesa, mano šeimyna dar jauna, nuo pusantrų metų reikės smarkiai peržiūrėt mitybą dėl inkstų, t.y., pirmoj eilėj eliminuoti avižas ir.. ai, paskui ir galvosiu. Ir taip dafiga prirašiau, neplanavau Smile
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2010-11-14, 06:32 PM
Žinutė: #6
RE: miksavimas
o, ačiū, daug parašei, bet dabar man daugmaž viskas aišku.
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2010-11-14, 10:59 PM
Žinutė: #7
RE: miksavimas
Aš miksuoju praktiškai nuo žiurkių gyvenimo pas mane pradžios. Pagrindas - 3, 5, 7 grūdų dribsniai. Pakeliui: sauja razinų, sauja razinų-riešutų mišinio, maža saujelė sojų dribsnių, dvi makaronų, laužau juos. Po saują moliūgų sėklų, grūdų, iš mamos, džiovintų obuolių, moliūgų, pati džiovinu. Kartais saulėgrąžų, kartais paukščių sėklų. Kaitalioju, galvoju vis ką čia naujo padaryt tam pakeliui dribsnių. Košės gauna kas antrą dieną ar kasdien, mėsos/žuvies, varškės 2-3kart savaitėj, nemanau, kad džiovinta mėsa yra be galo geras ir pilnavertis dalykas, ir kainuoja, tai puikiai ir be jos mum. Vaisių/daržovių kas antrą dieną.. Svarbu nepersistengt su cukrais, baltymais, riebalais, norint geriau nepadaryt blogiau. O dėl instinktų, persivalgymų, na tai maniškės suvalgo tiek, kiek jom reikia, o kiek nereikia, palieka. Miksas naminis suvalgomas be šiukšlių.

...ant sūrio debėselio Kornis, Kajus, Tėklytė ir Mortutė...
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2010-11-14, 11:48 PM
Žinutė: #8
RE: miksavimas
Mano tikslas, tai surasti kažkokį optimalų variantą su aiškiom proporcijom ir produktais. Kad paskui ir kitiem patarti kaip greitai ir lengvai susimiksuoti, ir pačiai gyvenimą pasilengvinti Smile Nu tipo kaip čia tauta diskutuoja.

Dar planuoju pastudijuoti kokius "pagrindus" Rat Rations siūlo, šiaip ten idėjų pasirinkti ką dar galima sausam pavidale sumiksuot.

(2010-11-14 10:59 PM)Agne Rašė:  Miksas naminis suvalgomas be šiukšlių.

Jo, kol kas bliūdas su naminiu miksu buvo praktiškai "išlaižytas" (su parduotuviniu - pilnas; tai ne iš bado iki paskutinio grūdelio suvalgo).

Šią savaitę įmečiau sausų ryžių saują - iš Wellnesso jų nevalgydavo, žiūrėsiu ar liks iš naminio (dėjau natūralius ir laukinius).
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2010-11-20, 09:12 AM (Paskutinį kartą žinutė koreguota: 2010-11-20 09:17 AM ; grabe.)
Žinutė: #9
RE: miksavimas
O kaip apie džiovintus jūru kopūstus? Jie turi begale vitaminu, gal iplėšyti į gaminama miksą?
Ir dar gal iberti šiek tiek prieskoninio česnako?
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2010-11-20, 11:30 AM (Paskutinį kartą žinutė koreguota: 2010-11-20 11:35 AM ; grabe.)
Žinutė: #10
RE: miksavimas
Žodžiu, kažką sukurpiau:
miksas (versija 1.0)
5 grudų dribsniai (kviečių dribsniai, miežių dribsniai, rugių dribsniai, grikių dribsniai.);
Plikyti ir laukiniai ryžiai;
Perlinės kruopos;
Miežių kruopos;
Grikių kruopos;
Linų sėmenys;
Moliūgo sėklos;
Šunų maistas Techni-Cal ( http://www.kika.lt/index.php?module=cata...=73562132, http://www.techni-cal.net/en/product/tec...mini-adult )

Ketinu dar idėti džiovinto jūros kopūsto ir kokio nors džiovinto daržovinio daikto, kitam kartui ieškosiu džiovintų vėžiagyvių vietoje šunų maisto, kas dar galėtu buti?
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
Post Reply 


Peršokti į forumą:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Contact Us | Žiurkės.lt | Grįžti į viršų | Grįžti į turinį | Lite (Archive) Mode | RSS