Post Reply 
Auksytės kelionė į gražesnį gyvenimą
2010-09-26, 11:55 AM
Žinutė: #1
Auksytės kelionė į gražesnį gyvenimą
Negalejau nepaskelbti... Crying Nu protu nesuvokiama.....
http://www.pifas.org/news/item/889

Citata:Rugsėjo 2 d. „PIFAS" gavo pranešimą, kad Trakų rajone, apleistoje sodyboje gyvena virš dešimt šunų, kurie yra neprižiūrimi, gyvena prastomis sąlygomis. Jų savininkė, gyvenanti 5 km nuo sodybos, neturi sąlygų prižiūrėti šunų, retai juos aplanko.

Nuvykę nurodytu adresu, „PIFO" atstovai pamatė apgailėtiną vaizdą... 13 varganai atrodančių šunų, sulysę, purvini.. Dalis jų visą gyvenimą praleido pririšti prie grandinės, kiti uždaryti sename, apleistame tvarte, atrodo, niekada nematę dienos šviesos. Dažnas skaitytojas pagalvotų, kad tai tikriausiai šunys mišrūnai, kurių gyvenimas kaime dažnai būna toks, tačiau tokiomis sąlygomis gyvena pardavimui veisiami šunys: dvi auksaspalvės retriverių veislės kalytės, viena labradorė, du vokiečių aviganiai, maskvos sargybinė ir šeši čiau čiau veislės šunys.

Tą vakarą galėjome su savimi pasiimti tik vieną auksaspalvę retriverių veislės kalytę, kuri aplink mus lakstė nutrūkusi nuo grandinės ir priklauso savininkės sūnui. Gyvūno akys tiesiog maldavo nepalikti jos ten. Priėjusi prie kojų, iš baimės kalytė guldavosi ant žemės ir primerkusi akis su baime stebėdavo kiekvieną mūsų judesį, tarsi laukdama kažko negero. Kalytę pasiėmėme su savimi ir nuvykome tiesiai pas veterinarijos gydytoją Vilniuje. Kalytės oda nuo blusų buvo visa žaizdota, ausyje puliuojanti žaizda. Važiuojant į Vilnių prasidėjo skambučių maratonas, ieškant kur galima būtų priglausti likusius šunis. Ne visi jie atrodė draugiški, kiti neprisileido artyn, todėl reikėjo ypač išskirtinės vietos. Nepaisant visko, vieta buvo surasta, tačiau... Paskambinus šunų savininkei supratome, kad taip paprastai iš ten šių gyvūnų ištraukti nepavyks. Savininkė aiškiai pareiškė, kad už šiuos šunis ji tikisi gauti po 500-600 litų ir pareikalavo grąžinti paimta kalytę, kitu atveju ji kreipsis į policiją dėl šuns pavogimo.

Jau kitą dieną kreipėmės į Valstybinę maisto ir veterinarinę tarnybą ir Trakų rajono seniūniją. Veterinarinė tarnyba ir seniūnija ėmėsi veiksmų: nuvyko apžiūrėti sodybos ir gyvūnų, susitiko su savininke, bandydami gauti jos sutikimą gražiuoju perduoti likusius šunis į mūsų globą, tačiau savininkė nesileido į kalbas, kaltino mus, norint pasipelnyt iš pavogtos kalytės. Po valstybinių institucijų apsilankymo, kitą dieną savininkė dar kartą buvo kviečiama atvykti į veterinarinę tarnybą, tačiau šį kvietimą ji ignoravo. Buvo surašytas protokolas, pridėtos gyvūnų nuotraukos ir pareiškimas paduotas į teismą. Belieka tik apgailestauti, kad mūsų šalyje gyvūnų apsaugos sistema visiškai nepadeda palengvinti kenčiantiems gyvūnams likimo. Iki šiol teismas nagrinėja bylą ir nepriima sprendimo. Kiekviena diena nepraeina be minčių mūsų galvose kaip laikosi tie gyvūnai:kada jie paskutinį kartą gavo maisto, kaip jie jaučiasi gulėdami balose ir purve, ar jiems neskauda.... Su nekantrumu ir baime laukiame tos dienos, kada teismas priims savo spręndimą: išlaisvinti ar palikti „kalėti" šiuos gyvūnus iki jų gyvenimo pabaigos. ..

Vaizdus iš apleistos sodybos rasite šioje galerijoje: http://picasaweb.google.lt/pifasggt/Suny...akuRajone#

Džiugu bent dėl kalytės - Auksės (savininkės artimieji sakė, kad toks jos vardas), kurią pavyko tą vakarą ištraukti iš apleistos sodybos. Ji šiuo metu glaudžiasi Kauno rajone esančiame šunų viešbutyje, kur ja rūpinasi gerasis viešbučio savininkas, sutikęs Auksę prižiūrėti nemokamai. Tačiau netrukus ji keliaus pas mūsų savanorę-laikiną globėją į šiltus namus, kur jos laukia išbandymų metas: stebėsime kaip po 2 metų gyvenimo ant grandinės ji sugebės gyventi bute, ar ji bus tvarkinga, ar nebijos bent trumpam likti viena ir kt. Juk ieškant jai naujų savininkų labai svarbu atsakingai įvertinti jos gyvenimo būdą, padėti jai pasikeisti, jei atsiras elgesio problemų , kad likęs jos gyvenimas būtų kupinas šilumos, skanaus ir sotaus maisto bei šeimininkų meilės.

Auksytės apsilankymo pas veterinarą nuotraukas rasite šioje galerijoje:

http://picasaweb.google.lt/pifasggt/Auks...eterinara#

Keliaujant pas laikiną globėją Auksytei reikalingos maudynės, kad būtų išplautas kailis nuo purvų ir parazitų, kurias už savikainą sutiko atlikti šunų salonas, taip pat reikalinga pakartotinė apžiūra pas veterinarą ir skiepai, didelis, šiltas guolis ir maistas, todėl Jūsų, ištikimieji mūsų draugai, prašome savo parama taip pat prisidėti prie Auksytės kelionę į gražesnį gyvenimą!
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2010-09-26, 04:08 PM
Žinutė: #2
RE: Auksytės kelionė į gražesnį gyvenimą
Jau skaičiau šita.
Kažkoks košmaras. Kai kiemsargiai taip gyvena, tai atrodo jau vos ne normalu, nes Lietuvoj tokių prietrankų šimtai, kankinančių šunis, bet čia pasižiūri, grynaveisliai šunys, siaubas, labradorai, retriveriai aziatai ant grandinių.. Siaubas kažkoks. Atrodo nors nuvažiuok ir išvok tuos šunis. Ir padaryčiau taip, bet kad deja paskui tėvai į namus neįleis, sakys nakvok lauke su savo šunim.. Siaubas, ašaros graužia žiūrint.
Apskritai, kur Lietuvos teisėsauga žiūri...
Nors realiai pagalvojus, tai aplink mus gyvena šimtai paprastų kiemsargiukų, taip pat neprižiūrimų, mušamų ar visą gyvenimą praleidžiančių ant tų pačių grandinių. Kažkoks marazmas, gyvūnų teisės Lietuvoj ryškiai matos, kelintoj vietoj..
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2010-09-26, 04:11 PM
Žinutė: #3
RE: Auksytės kelionė į gražesnį gyvenimą
(2010-09-26 04:08 PM)Bohema Rašė:  Kažkoks marazmas, gyvūnų teisės Lietuvoj ryškiai matos, kelintoj vietoj..
Kazi ar isvis kokioj vietoj yra... Manrods, kad tokio daikto LT nerasta.
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2010-09-26, 05:34 PM
Žinutė: #4
RE: Auksytės kelionė į gražesnį gyvenimą
Skaudi ši situacija.

Nu bet sorry, tačiau nemanau kad emocijų liejimas komentaruose geriau už elementariausia nieko nedarymą. Jau geriau tuos 30-100Lt iš "grožio salono" fondo paaukot, užuot tuščiai kalbėjus. Arba maisto gyvūnėliam nuvežt į artimiausią prieglaudą, jie ten visada priima labdarą.

Aišku iš kitos pusės gerai, kad šią situaciją žino kuo daugiau žmonių, tačiau vien žinojimas nieko nepakeis.

Sorry, bet man tikrai labai liūdna dėl viso šito....
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2010-09-26, 05:40 PM
Žinutė: #5
RE: Auksytės kelionė į gražesnį gyvenimą
Negalvok, kad čia visitaip jau tuščiažodžiauja.
Aš jau kelis metus savanoriauju prieglaudėlėj, pati esu priglaudus daugybę gyvūnų, daugybei suradus naujus namus. Grožio salonuose nesilankau, tad iš jų fondo nieko deja negaliu paaukot.
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2010-09-26, 06:09 PM
Žinutė: #6
RE: Auksytės kelionė į gražesnį gyvenimą
(2010-09-26 05:34 PM)reisende Rašė:  Jau geriau tuos 30-100Lt iš "grožio salono" fondo paaukot, užuot tuščiai kalbėjus. Arba maisto gyvūnėliam nuvežt į artimiausią prieglaudą, jie ten visada priima labdarą.
Aukojam.
Vieni savanoriausja, kiti aukoja. Kas kaip gali.
Bet kalbeti ir emocijas lieti irgi reikia. Nes tai ir paskatina zmones kazko imtis.
Antra, kazkiek apsviecia zmones, nes patikek, pilna tokiu, net ir baisiai geru zmoniu, kurie net nenutuokia, kad sitaip gali buti.... Taip pat dar yra baisiai daug zmoniu, ypac kilusiu is kaimo, kurie nesuvokia, kad gyvunu reikia rupintis, net jei jis nera kiaule, karve, verselis, arklys, kurie duoda tiesiogine nauda, o yra tik katinas ar suo. As pati augau vaikysteje kaime ir zinau, koks kaimo zmoniu poziuris - arklys, karve, kiaule versiai ir pan. - gerai, katinas, suo - patys turi savimi pasirupint....
Deja ir taip yra.
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2010-09-26, 06:33 PM
Žinutė: #7
RE: Auksytės kelionė į gražesnį gyvenimą
Pritariu dėl kaimo žmonių požiūrio, labai gaila dėl to, nes atrodo kaip tik arčiausiai gamtos esantys žmonės galėtų ją labiausiai jaust ir suprast... Apskritai Lietuva gyvūnų priežiūros atžvilgiu, dar labai tamsioje glūdūmoje palyginus su labiau išsivysčiusiomis šalimis.
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2010-09-27, 01:20 PM
Žinutė: #8
RE: Auksytės kelionė į gražesnį gyvenimą
http://www.gyvunuapsauga.lt/naujienos/ik...tavo-balso
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2010-09-27, 06:56 PM
Žinutė: #9
RE: Auksytės kelionė į gražesnį gyvenimą
150 lt bauda?! Scared
Siaubas kazkoks. Net uz siukslinima bauda didesne, o cia akivaizdus gyvunu kankinimas. Zodziu truksta...Pinch Ir dar palieka jai sunis. Absurdas.
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2010-09-27, 08:10 PM
Žinutė: #10
RE: Auksytės kelionė į gražesnį gyvenimą
Mergaitės..
padėkit mūsų tarnybai savo parašais. Kuo daugiau žmonių pasirašys ir išgirs tuo didesni šansai išgyventi šiems šuneliams. Ir ne tik šiems..
Labai tikiuosi Jūsų ir Jūsų draugų parašų. Ačiū.
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
Post Reply 


Peršokti į forumą:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Contact Us | Žiurkės.lt | Grįžti į viršų | Grįžti į turinį | Lite (Archive) Mode | RSS