Post Reply 

Thread Rating:
  • 2 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
laukiniai žiurkiukai našlaitėliai
2010-08-24, 07:46 AM
Žinutė: #1
laukiniai žiurkiukai našlaitėliai
sveiki,

nesu šito forumo narė, na iki šiol nebuvau. užsiregistruoti buvau priversta, dėl to, kad dabar turiu nelaimėn patekusius du laukinius žiurkiukus.

žodžiu situacija tokia - vakar vakare tvarkem šiukšles prie namo ir šiukšlių krūvoj išardėm pelių lizdelį. kadangi iš karto viskas buvo užpilta žvyru ir pan, tai net minties nebuvo, kad lizde buvę du peliukai išgyventų palikti kažkur... baisingai lijo ir vaikščiojo katinai... tai aš juos pasiėmiau namo. nežinau ar geriau padariau ar blogiau. bet padariau kaip padariau, nu negalėjau žiūrėti kaip jie sušalą mirtinai (mes po to dar gerokai dirbome per lietų).

taigi dabar namie dėžutėje turiu du peliukus. sakau peliukus, bet iš tiesų tai ten gali būti bele kas, kirstukai, žiurkiukai, peliukai... jie užsimerkę, bet labai judrūs ir atrodo tikrai sveiki ir stiprūs. valgydinau juos iš pipetės juos karvės pienu iš parduotuvės, nes nieko neturėjau kitokio namie. jie noriai valgė - vakare, naktį, ryte.

dabar sėdžiu darbe ir nežinau ką man daryti. atsiprašyti iš darb9o negaliu... gal jie nenumirs iki kol gryšiu... nežinau net ar geriau padariau kad juos ilgiau kankinsiu... aš nežinau kaip jais rūpintis...

be to penktadienį išskrendu į komandiruotę. taip kad laiko kirstukai (taip juos praminiau) turi tik iki penktadienio pas mane būti...

taigi pagalba kurios man reik:
gal kas žinote kaip tokiais mažiukais rūpintis? karvės pienas iš pakelio įtariu nelabai tinka, gal sviesti įdėti ar dar ko?
gal kas norit ir galit juos paimti ir jais pasirūpinti kai aš turėsiu išvykti į komandiruotę (jei jie dar bus gyvi aišku... dieve, kaip ašnprastai jaučiuosi, kad jiems taip nutiko... vargšiukai...).

jei kas nors galite jais pasirūpinti -tik sakykit - aš Vilniuje...
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2010-08-24, 09:51 AM
Žinutė: #2
RE: laukiniai žiurkiukai našlaitėliai
manau geriau tiktu piemo misinukas kaciukam. ir maitinti reiktu kas kelias valandas ir stebet ar tustinasi, masazuot pilvukus, palaikyt siluma.

sekmes jum ir mazyliam.
Cituoti šią žinutę
2010-08-24, 10:26 AM
Žinutė: #3
Norėčiau padėti, bet Kaune esu. Norėčiau pabandyti laukinukus užauginti ir prijaukinti. Gal kvaila ir vaikiška, nežinau. Gal į Kauną pavyktų atsiųst, jei aišku jie išgyvens? Nes tokie jaunikliai vos ne ištisai maitinasi, ir palikus visai darbo dienai maža tikimybė gyvus rast. O kas padaryta, tas, tuo žmonės ir ypatingi, kad daro emocijom, o ne racionaliu protu pagrįstus sprendimus.

...ant sūrio debėselio Kornis, Kajus, Tėklytė ir Mortutė...
Cituoti šią žinutę
2010-08-24, 10:35 AM
Žinutė: #4
Uz poros dienu is Vilniaus i Kauna vaziuosiu, jei tiek isgyventu, tai pavezciau.

Kas link mitybos tai tvikse teisi, kaciu pieno sausas misinukas ir to uztenka. Sildyti galima i dezute idejus pusle su vendeniu, kad viso dezes ploto neuzimtu, jei bus karsta pasitrauks. Galima staline lempa viena kampa dezes sildyt. Minksto tualetinio popieriaus pridekit, jame gerai siluma laikosi ir patogu bus jiems.

Nezinau kokio amziaus jie savarankiskai tustintis turi pradeti, reiketu imti ausu krapstuka pamirkyta i silta vandeni ir masazuoti pilvukus. Pakankamai intensyviai masazuot.

Parasykit kaip jums sekasi.

"Nenori kad tau po stalu priš..tų ar nugraužtų kokį tapetą nusipirk auksinę žuvelę..." ©Vil
Iškeliavę: Benas Šermanas, Mamulytė, Chelsea, Wisła, Larsas, Mūcha
Cituoti šią žinutę
2010-08-24, 10:41 AM
Žinutė: #5
Hmm... nu jo, situacija ne itin daug žadanti. Jei žvėriukai apsiplaukavę, tai šansų kiek daugiau išgyventi, bet vistiek..

Būna atvejų, kai žiurkiukų mamos atsisako juos maitinti, ar miršta, tai tokiu atveju pirmas dalykas - bandyti kuo skubiau rasti maitinančią žiurkę ir pakišti jai į lizdą našlaičius. Kadangi žiurkės yra bendruomeniniai gyvūnai, tai ir svetimus užaugina kaip savus. Apie kitus graužikuos šiuo atžvilgiu info neturiu.

Buvo forume atvejis kai žiurkė po cezario operacijos nepabudo, tai dalį vaikiukų pavyko užauginti maitinant šviežiu ožkos pienu. Tiesa ten situacija visai kritiška buvo - vaikai nuo pat gimimo be mamos. Kitas variantas - kačiukų pienas (yra miltukai Beaphar gamybos skarbonkėse) - tikrai geriau už karvės pieną. Dar manyčiau galėtų būti variantas - žmonių kūdykių pieno mišinukas pagamintas sojos pagrindu. Mainama pradžiai kas porą vanadų, vėliau kas kelias.

Taip pat labai svarbu šiluma - tam gali stiklainiuką su šiltu vandeniu suvynioti į rankšluostį, ir dar skuduriukų duoti užsikuisti. Ir kaip merginos jau rašė - reikalinga pagalba tuštinantis (mamos viiem mažiukam pilvus laižo).

O šiaip tai įdomu kas ten per žvėriukai...

Biški žiurkiukų foto (laukiniai turėtų būti panašūs, tikėtina smulkesni):

keturių dienų amžiaus, dar viena foto

aštunta diena

vienuolikta diena

dvi savaitės
- paskutinė akla diena

Kiekvienos dienos foto dokumentuota šitoj temoj, gali pasivartyti Smile

P.S. o šiaip situacija man primena kai kažkadaise iš kolūkio laukų po priverstinio bulviakasio parsivežiau visai dar ružavus peliukus degtukų dėžutėj Sad
Cituoti šią žinutę
2010-08-24, 10:43 AM
Žinutė: #6
Čia peliukų foto
http://www.flickr.com/photos/radagast/se...th/992255/
Cituoti šią žinutę
2010-08-24, 10:45 AM
Žinutė: #7
Dėl prijaukinimo, tai visai įmanoma, ne tokie gyvūnai nuo mažens prie žmogaus pripranta. Jau dabar, juos žmogui maitinant, vyksta jaukinimas. Bent jau patcai turėtų būti sveikesni fiziškai, atsparesni, nei veisti namų sąlygomis.
Cituoti šią žinutę
2010-08-24, 10:50 AM (Paskutinį kartą žinutė koreguota: 2010-08-24 10:55 AM ; gairdo.)
Žinutė: #8
valio valio valio

atsiliepet Smile

taip bijojau, kad niekas net neatsilieps...
vakar dar apiepeliukus nieko nezinojau, siandien jau nemazai zinau. ten tikrai yra ziurkiukai, jie visiskai tokie kaip toj nuotraukoj kur paskutine akla diena. ): visiskai tokie pat tik pilki. jie vaiksto, ramiai pazadinti beveik nebuna, eina, lipa, gana gerai ant kokjyciu stovi. siaip snekus gana. kai gaudydavo ta pienuka tai taip ciauskedavo kazka... jei buciau mama ju turbut atsakyt kazka tureciau... Smile jei trinktelni dezute, cyptelna. bet jei palieki ramybeje jokio garso neskleidzia. Smile

jau pasiskaiciau, reikes maitinti kitaiop. karves pienas tikrai netinka. paziurejau jie jau didoki vis teik, nedaug liko buti uzsimerkusiems, gal isgyvens...

sedziu darbe ir kaip mazas vaikas pergyvenu del ju.
kadangi tik šiandien prisiregistravau, man dar neleidžia siųsti asmeninių žinučių, aš tikrai norėčiau to sojų pienuko. skaityti jas galiu, tai jei parasytumete kontaktus galeciau paimti. didelis dekui is anksto.

gal kas nors is jusu noretu tu ziurkiuku? as suprantu, kad cia mano kalte ir mano vienos atsakomybe kad as juos atsirtempiau, bet ten kur buvo ju namai nebeliko net vietos kur tie namai buvo... nezinojau ka daro kiti zmones... gal nereikejo ju imti? ten daug katinu... lijo lietus... jie tikrai butu mire... dabar gal jie irgi mirs, nežinau... sedziu darbe ir graudinuosi...

jei kas mokat ir galit jais pasirupinti... paimkite...
Cituoti šią žinutę
2010-08-24, 11:07 AM
Žinutė: #9
Pilki? Ar tikrai?

Laukinukai turėtų būti agouti spalvos - šokoladinė ruda su sidabriniu pilvuku. Pabandysiu rasti mažiukų foto.
Cituoti šią žinutę
2010-08-24, 11:19 AM
Žinutė: #10
jo jo, jie tokie tamsiai sokoladiniai - pilki - asfaltiniai, velniai zino kokia ten tikra slapva. paziurejau dar nuotrauku jusu ziurkiuku ( tikrai labai grazus jie Smile linkejimai zibutei) tai jie panasiai kaip 11-12 dienos ziurkiukai. jie stovi ant dvieju kojyciu prausdamiesi ir negriuna...
Cituoti šią žinutę
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Laukiniai ziurkiukai skubu snepi 47 22,370 2010-10-09 10:05 PM
Last Post: snepi
  rudi padarėliai kailyje Diabolic 5 3,039 2008-04-21 12:07 AM
Last Post: kva

Peršokti į forumą:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Contact Us | Žiurkės.lt | Grįžti į viršų | Grįžti į turinį | Lite (Archive) Mode | RSS