Post Reply 
 
Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Insultas arba trauma
2018-02-12, 09:20 PM (Paskutinį kartą žinutė koreguota: 2018-02-12 09:28 PM ; Aurelija.)
Žinutė: #1
Insultas arba trauma
Mums vėl nesiseka... Labai tikiuosi, kad prisigalvoju, bet panašu, kad požymiai rodo ką kita.
Prieš kurį laiką pastebėjau, kad pasikeitė Vovos elgesys. Ji tapo kažkokia nerangi. Na tiesiog tokia biškutį kerėpla. Net nemoku to normaliai apibūdinti, na pakrypuoja, lyg paslydinėja kartais, kojos kokios nepataiko kur uždėt, šlumpteli kur (ne nukrenta, o kaip suklumpa ar kaip čia pasakyt), besikutinėdama, žek, virst ima. Bet tas taip palaipsniui buvo nuo to laiko kai po operacijos ji buvo tokia nerangi, kas normalu. Bet net sunku pasakyti kada tai buvo apmažėję (na, sakykim, praėjęs pooperacinis laikas) ir vėl paūmėjo. Kumba niekaip panašiai nesielgia.
Paskui pamačiau, kad akytė dešinė didesnė pasidarė už kairę. Bandžiau stebėt, bet ką aš žinau, kartais pvz ir pas Kumbą būna viena užlipus kita normali, tik pas ją kai ji balta, porfirinas aiškiai matos, o pas Vovą ne. Lyg ir apsitvarkydavo ta akis, sunku pasakyt. Vis atrodė, kad ji kažkaip nemato, bet nu nelogiška, kad galėčiau tai matyti kažkaip išoriškai...
Prieš kelias jau čia savaites buvo Vova nukritus. Nuo ko, negaliu pasakyt, aš ją radau tupinčią ant žemės, nežinau kiek laiko tupėjo.. galėjo nukristi nuo fotelio, sofos, arba narvo spintelės, kas palyginus neaukštai, galėjo ir nuo narvo kažkurios dalies, bet turbūt jau būtų vyras išgirdęs (tikiuos).. Nesimatė kažkokių labai išorinių ženklų kad kažkas negerai. Negaliu pasakyt ar visi požymiai buvo po kritimo ar jau prieš, tikrai neįsivaizduoju dabar, nes tada jų nesuvedžiau..
Paskutinėm porą dienų man tikrai keistas Vovos elgesys. Ji vangoka, daugiau miega, palaksto, bet greičiau vėl gult nueina, labai porfirinuojasi (sprendžiu, kad ji, nes akytės ašarotos, plius ant Kumbos gerai matosi, o ant jos nedaug porfirino, tuo tarpu guoly kur jos abi miega labai daug).
Valgo ir geria mergaitė normaliai, bet tas nerangumas.. pastebėjau, kad kartais nelaiko maisto su dešine letena, jei atsiremia ja, lyg nori griūt.
Vakar pasiskaitinėjau, ėmiau atidžiai stebėt. Man panašiausia į insultą arba traumą.
Požymiai:
- nerangumas, slidinėjimas, griuvinėjimas nelabai ryškus, bet yra nepastovus
-dešinės pusės silpnumas
- didesnė dešinė akis, pridėjus arti pirštą praktiškai nereaguoja (iš daug kartų tik vos keletą lyg ir mirktelėjo, bet gal šiaip užknisau bendrai, nes šiaip ne tik neprimerkia akies, bet ir aplamai niekaip nereaguoja, nors lendant prie kitos ir primerkia ir šiaip suka galvą, traukiasi), akytės ašarotos
- nevisad abiem rankom laiko maistą
- dešinė ranka ir koja kažkokia paglebus, neperdaug, nes kartais jaučiu kaip remiasi, bet kartais atrodo visai ne taip
- ryte valgė avokado gabaliuką ir sėlenų dribsnį, nežinau nuo kurio, bet springo, akivaizdžiai sunkiai rijo, paskui susitvarkė
-geria ir valgo normaliai
-ūsus abi puses krutina
-galva neperkreipta
-grotas kabinasi gerai
Šiaip laipo grotomis, bet kiek sunkiau, plius kartais nepataiko kažkur, na vėl gi, nerangi.
Gal čia tik mini koks insultas? į dehidrataciją nepanašu, nes tikrai geria tiek vandenį tiek arbatą.
Ką galvoti?
Per fb parašiau veterinarei (nes dabar šiaip jau nebedirba), ji nauja mieste, mačiau kad turi pati egzotinių gyvūnų visokių, ir pelyčių japoninių, gal gi nusimanys ir žiurkėse.. Nes šiaip tai kiek verta eit pas šiaip vetą? Daugiau neįsivaizduoju pas ką kreiptis panevežy? Gal bandyt išaiškint viską ir nusakyt kokių vaistų reikia?
Ar vis tik čia nepanašu į insultą? Gal trauma galvos? Ką tada daryt? Apie auglį smegenų nenorėčiau galvot.... Crying

[Paveiksliukas: 6d8da5ad79aa1442a8c0ec0b594b1bc0.jpg]
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2018-02-12, 10:06 PM (Paskutinį kartą žinutė koreguota: 2018-02-12 10:12 PM ; Aurelija.)
Žinutė: #2
RE: Insultas arba trauma
Ai, ir dar. Akytė šiaip užsimerkia kai merkiasi ir kita (miega ar snaudžia kai). Taip pat su ta dešine koja ji kuo puikiausiai visur kur reikia pasikaso. Ir vakar sugebėjo užlipti narvo grotomis į antrą aukštą. Bet dabar tai sunkiai labai nulipa nuo lentynos per grotas žemyn net su kopetėlėm pusiau kur gali pasidėt kojytes vis tiek vos nenusivarto. o į narvą išvis sunkiai įšoka, nusivarto praktiškai (nu taip ne visai nudremba, bet nu sunkiai kažkaip, vėl gi lyginant su Kumba, nerangiai kažkaip)
[Paveiksliukas: 5915a1c4e65584114e67888f76536220.jpg]

[Paveiksliukas: 23e54cf50a22c93e4a84ae0bf9b539a5.jpg]

nežinau ar čia kreipti dmesį, bet matot kaip kojytė persisukus, nepilnai ant pagrindo padėta? Kumba kai valgė šalia, aiškiai matėsi kad koja tvirtai prie grindų prisiplojus, o čia kažkaip pusiau persukta.. Ar man jau visai ku ku? Bzzz
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2018-02-13, 12:30 AM
Žinutė: #3
RE: Insultas arba trauma
Kol kas trumpai permečiau akimis (pas mane katė miršta tai ne iki ilgų skaitymų/atsakymų) - kol kas insulto tikrai nėra/nebuvo, per silpni požymiai, tiksliau būdingų insultui požymių mano akimis kaip ir nėra.
Gali būti kad prasidėjo kokios problemos "galvoje" (narkozė kartais paskatina auglio augimą)

— Разве можно мерить счастье в крысах?!
— А в чём же еще его мерить?
— В деньгах!
— Но как-то глупо гладить по вечерам… деньги.

http://www.ziurkes.jimdo.com
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2018-02-13, 09:03 AM
Žinutė: #4
RE: Insultas arba trauma
O, kaip liūdna ir pas jus.... laikykitės.. Clover
Na bent tiek apraminot ir mane.. aišku, galva irgi nieko čia gero, bet gal bent nestaigu. O gal iš vis viskas ten gerai.
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2018-02-14, 11:52 PM
Žinutė: #5
RE: Insultas arba trauma
Dar gal galit kažką patarti, ko tiksliau prašyti veterinaro nusilpusiai žiurkei? Ar gal pati galėčiau kažką įsigyti? Kaip jai padėti? Vova sunkiai juda, daug guli nuleidus galvytę... Norėčiau maždaug žinoti ko tikėtis iš veto.
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2018-02-15, 10:04 PM
Žinutė: #6
RE: Insultas arba trauma
Vovytė labai silpsta.. Guli kaip lapas.. Valgyt dar valgo, geria, bet maisto letenose nelaiko, tik prilaiko padėtą ant pagrindo. Buvom pas veterinarę, sakė neaišku kas tiksliai. Akivaizdu, kad dešinė pusė silpna, arba pusiau paralyžiuota arba nutirpusi. Toje pačioje pusėje kvėpuoja su papildomais garsais, kita pusė tvarkoj. Širdis plana normaliai. Truputį pavaikšto, bet nedaug.. Kol kas gavom vitamino B. Rytoj kartosim. Su steroidais dar bijom prasidet... Ir aplamai, nežinau ar verta gyvūliuką kankinti tiek... CryingCryingCrying
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2018-02-16, 01:27 PM
Žinutė: #7
RE: Insultas arba trauma
Jei žiurkei nieko neskauda, ji dar pati valgo ir geria tai kur čia kankinimas?

Žiurkės ligų atžvilgiu labai neprognozuojamos - kaip staigiai suserga/atgula, taip ir sugeba pasveikti praktiškai po "kominės būsenos". Pas mane žiurkės po rimtų insultų atsigaudavo kai gulėdavo "kaip lapas" ir valgydavo tik iš švirkšto arba sukdavosi ratu su perkreipta galva ir praktiškai rankų ar vienos pusės nevaldydavo. Kiek kartų būdavo kad gailiesi jog naktį veterinarai nedirba ir nėra kur užmigdyti, o po kelių parų ta pati žiurkė vėl lakstydavo kaip pasiutusi. Todėl kol galima kažką daryti aš stengiuosi gydyti.

Ar Vova dešinę ranką/pirštukus valdo? Ar pirštai į kumštuką sugniaužti?
Be steroidų neapseisite, prarasti jums nebėra ką. Tik neleiskite deksametazono, nuo jo būna problemos su cukrumi (Lietuvoje veterinarai leidžiamą forma naudoja būtent jį).
Dabar labai sugriežtino tvarką su receptinių vaistų pardavimu, todėl tegu veterinarė išrašo jums receptą prednizolono tabletėms. Dar geresnis variantas - metilprednizolonas, nuo jo mažiau šalutinių problemų. Jei sugebėsite suleisti po oda galiu perduoti leidžiamą prednizoloną (jo Lietuvoje neparduoda, man atveža iš Maskvos)
Jei Vovytei sunku valgyti sausiaką 3-4 kartus per dieną duokite natūralaus.

— Разве можно мерить счастье в крысах?!
— А в чём же еще его мерить?
— В деньгах!
— Но как-то глупо гладить по вечерам… деньги.

http://www.ziurkes.jimdo.com
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2018-02-16, 04:07 PM (Paskutinį kartą žinutė koreguota: 2018-02-16 04:23 PM ; Aurelija.)
Žinutė: #8
RE: Insultas arba trauma
O antibu prie steroidu reikia? Pirstai dazniausiai kumstyje. Na ji dar pavaiksto biski, ryte biski maciau valge sauso kazko. Siaip babyfoodas jogurtas duodamas. Vien su vit.B neapseisim?
Dar. Ji tikrai blogai jauciasi, skauda kazka. Nugara visa isriesta. Bent taip vete sake. Pertvarkiau narva, sumazinai perpus kad nenukristu. Pakentes biski Kumba. Ji dabar toks strakalas atrodo. Via kutineja sesyte...
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2018-02-17, 03:59 PM
Žinutė: #9
RE: Insultas arba trauma
Antibai atskirai, steroidai atskirai - viskas pagal poreikį. Kai kada ant steroidų žiurkės gyvena po pusmetį ir daugiau, aišku steroidai turi daug šalutinių poveikių (svarbu sekti cukraus kiekį kraujyje, ypač prie deksametazono), todėl reikia parinkti minimalią reikalingą dozę.
Po insulto žiurkėms nieko neskauda.
Gal su Ingoszke pasikonsultuokite? Galima juk video nusiųsti

— Разве можно мерить счастье в крысах?!
— А в чём же еще его мерить?
— В деньгах!
— Но как-то глупо гладить по вечерам… деньги.

http://www.ziurkes.jimdo.com
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2018-02-17, 05:05 PM
Žinutė: #10
RE: Insultas arba trauma
Mes po biškutį tvarkomės Smile bijau džiūgauti dar, bet ir man matosi, kad Vova guvesnė ir vetė sakė, kad jau matosi skirtumas į gera Smile Neskubėjo duoti steroidų, sakė žiūrėsim (vakar čia), tai va dvi dienas gavom vit. B, turėjo žiūrėt į kurią pusę linksta viskas, ar vietoj stovi. Kadangi šiandien jau geriau atrodo žiurka, tai vėl gavom B (ir ryt gausim), ir apie steroidus kol kas negalvojam, kad bereikalo nekenkt kol pati tvarkosi Smile Vetė turi ir metilprednizolono jei prireiktų Smile
Šiaip matosi, kad veterinarė domisi, labiau į egzotinius gyvūnus krypsta. Kiek šiandien kalbėjom, ruošiasi įsigyti inhaliacinę narkozę. Šiaip labai džiaugiuos, kad atsirado kas gelbėja bet kada, šventė ar ne šventė, po darbo valandų ar per jas... Smile
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Nago trauma ir balos kraujo Diabolic 20 8,456 2015-07-02 12:54 AM
Last Post: Diabolic
Excl Dvi nelaimėlės ieško namų, arba bent laikinų globėjų!! Dollee 1 1,093 2015-06-29 11:14 AM
Last Post: Diabolic
  Insultas ar vidinės ausies uždegimas? nemiegosiu 18 10,498 2012-04-07 01:28 AM
Last Post: Diabolic

Peršokti į forumą:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Contact Us | Žiurkės.lt | Grįžti į viršų | Grįžti į turinį | Lite (Archive) Mode | RSS