Post Reply 
 
Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vovos auglio operacija
2018-01-15, 11:32 PM (Paskutinį kartą žinutė koreguota: 2018-01-15 11:34 PM ; Aurelija.)
Žinutė: #1
Vovos auglio operacija
Trumpai aprašysiu Vovytės patirtį su auglio operacija. Vovai 1metai 5mėnesiai. Guzą po priekine koja (pažastyje) pastebėjau gruodžio pradžioje (prieš pusantro mėnesio). Per tą laiką guzukius kiek padidėjo, bet neperdaug ryškiai, buvo maždaug lazdyno riešuto dydžio. Įtarimas- pieno liaukių auglys.
Užsirašėm operacijai Jaruzalės vet. klinikoje pas Darių Milbutą. Ten operacijos žiurkėms atliekamos su inhaliacine narkoze.
Papildomos mūsų bėdos buvo paskutiniu metu itin dažnai atsirandančios žaizdelės odoje, plaukų su odos gabaliukais kuokštai narve. Gavojau, kad čia jau irgi bus kaip nors su augliais susiję... Plius žiurkė mėgėja pačiaudėti.
Veterinarijos klinikoj iš pradžių operacijai nenorėjo rašyti be apžiūros, bet pasakius, kad atvyksime iš kito miesto, leido. Po to dar skambinosi veterinaras pasitikslinti detalių, pasiūlė kartu atsivežti ir Kumbą, kad Vovai būtų smagiau Smile (tas iškart mane geriau nuteikė). Prie to paties proga apžiūrėti ir ją, nes irgi mėgėja pačiaudyti ir akytės amžiais porfirinuotos.
Šiandien vykome į kelionę. Abi panelės stresavo daug iš pradžių, ypatingai Kumba, tai gavosi, kad Vova, kuriai su Kumba turėjo būti smagiau/drąsiau turėjo "raminti" sesę, ėmė ją kutinėti Smile Po kurio laiko panelės apsiramino, į gydyklą atvyko jau ramios.
Į kliniką mes atvykome keliomis h anksčiau, tad ten mus pasitiko kita veterinarė, Milbutienė. Apžiūrėjo paneles, taip gražiai vieną po kitos pasiėmė, pakalbino, ir tik padėjus atgal į transporterį paklausė ar jos kandžiojasi Big Grin Gerai nuteikė tokia žmogaus meilė gyvūnėliams, kad pirma ramiausiai ir su meile viską padarė o tik po to, matyt iš reikalo, paklausė Tongue
Žodžiu palikom žiurkas ten. 3 h turėjo būti operacija Vovai. Apie pusę 6 paskambino vetas ir jau pasikvietė atvykti.
Žiauriai bijojau ar viskas gerai, kaip jos ten abi laikosi, kaip Vova... Taigi kai atvažiavom, abi žiurkės buvo transportery. Nusistebėjau, bet vetas sakė "juk joms kartu smagiau" Smile Vova pasirodo gerai riebi mergaitė ir jai būtina numesti bent 100 g. (dabar 400g). D4l viršsvorio jos operacija nėjosi gerai, net su inhaliacine buvo, kad kelias min nekvėpavo... Siūlė vidinė, labai graži, net sunku pasakyti, kad ten susiųta, atrodo tik įbrėžimas. Gavom dar trim dienom vaistukų geriamų "Melosus" 1,5 mg. (sakė skanūs, turėtų ir taip sugerti, o jei ne, su jogurtu ar dar kuo sušert)
Dėl žaizdelių ant odos: pasirodo čia greičiausiai dičkės darbas... visa galva ir kaklas pilnas žaizdelių, mažesnių ir didesnių... Daugelio jų po kailiu net nemačiau... Dabar teks kurį laiką jas laikyti atskirai ir suleisti tik per pasivaiksčiojimus, kad įsitikinti ar čia tikrai Kumbos darbas ar vis tik kokia odos bėda, bet žiūrint į išsidėstymą žaizdų panašiau į pirmąjį variantą. Galvoju tik ar gerai laikyti tam pačiam, tik perskirtam narve (vieną virš kitos).
Dėl čiaudlių abi panelės gavo dėl visa ko Echinacėjos ir Euphorbium ampulių (girdyti arba leisti po oda, greičiausiai su kažkuo skaniu sumaišius duosiu). Turėsim mėnesio kursą. Tai hemeopatiniai reikalai, jei nepadės, galima sakė bus bandyt vaistus duot, bet kaži ar reiks, nes nepanašu į rimtas ligas.
Vovuką ten radau jau graužiančią agurką, tad panelė gana guvi Smile Žinoma, ne tokia kaip Kumba, bet nesitikėjau tokio rezultato. Viską gėrė, truputį graužė šio to. Šiuo metu miega Smile
Kol kas tiek, įkeliu kelias foto. Deja neturiu prieš operacinių. bet visai nesinorėjo nieko fotkint..
Žinoma, apie sterilizaciją kalbėjom, bet kol kas anelei reikia numesti svorio, kaip suprantu, šiandien to padaryti kartu nebūtų galėjęs. Apie tai kalbėjom prieš tai, kad žiūrėsim, kaip seksis šalinti auglį, kiek laiko truks narkozė.
Šiaip sakė, kad pieno liauka labai negraži, tad labai tikėtina, kad ir vėl atsiras... Sad
Na o Kumbai lyg ir nieko, lyg ir kažkas yra pažastyje, tačiau sunku pasakyti ar tai riebaliukas koks ar vis tik kažkas rimto, reiks stebėti.
Šiaip sakė, kad auglį radau dar labai anksti, kas tikrai gerai. Tad dabar turbūt lauksime svorio pokyčių, sutvirtėsime ir matomai ruošimės sterilizacijai.
Viso už operacija su inhaliacine narkoze, visus vaistus ir dar Kumbos apžiūra (nežinau ar už tai ėmė atskirai, bet sakykim) sumokėjau 85 Eur. tad visai dar gerai prasisukau skaitau.
[Paveiksliukas: 672fdfe029296d434c421adab8254d01.jpg]
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2018-01-17, 03:09 AM
Žinutė: #2
RE: Vovos auglio operacija
Vovytei daug sveikatos ir bučkis į nosiuką Smile tegu greičiau atsiaugina kailiuką ir užmiršta apie operaciją
Linkiu kad merginos patausotų šeimininkės nervines ląsteles ir artimiausiu metu neaugintų jokių auglių.
Didelis ačiū už tokį išsamų pasakojimą 4u

— Разве можно мерить счастье в крысах?!
— А в чём же еще его мерить?
— В деньгах!
— Но как-то глупо гладить по вечерам… деньги.

http://www.ziurkes.jimdo.com
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2018-01-17, 11:59 AM (Paskutinį kartą žinutė koreguota: 2018-01-17 12:03 PM ; Aurelija.)
Žinutė: #3
RE: Vovos auglio operacija
O norėjau paklausti dėl jų laikymo atskirai. Ar nieko, kad laikau jas tam pačiam narve iš dviejų sujungtam, tik perdengiau perėjimą. Kumba gyvena apačioje, o Vova viršuje. Nėra joms didelių nervų, kad užuodžia viena kitą, bet negali pasiekti? Per pasivaikščiojimus jos susitinka ir tada leidžiu eiti abiems į kurią nori narvo dalį (kad neprasidėtų teritorijų karai vėliau). Kumba atrodo, kad nuolat bando ieškoti kelių į viršų..
Nuotraukoje matyti keletas šašiukų, kuriuos, kaip įtariam padarė Kumba. Kodėl ji taip elgiasi? Ar čia negali būti tiesiog neapskaičiuotas kutinėjimųsi rezultatas? Na Kumba yra dominuojanti žiurkė, bet negaliu patikėt, kad ji skriaudžia narviokę. Visad juk kartu miegodavo, barnių nebent nedidelių prie maisto būdavo.
Ačiū už gerus palinkėjimus Smile Vis dėlto kai tik Vova numes svorį, planuojame sterilizaciją abiems.
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2018-01-17, 12:48 PM
Žinutė: #4
RE: Vovos auglio operacija
Veterinarijos gydytojui gyvai apžiūrėjus aišku geriau matyti, bet man nesitiki kad žaizdelės galėjo atsirasti dėl Kumbos kaltės - per 8 metus keletos forumų dienoraščių skaitymų kažkaip neteko skaityti kad žiurkės kutinėtų viena kitą iki žaizdų, net jei grumingas ir būna gana šiurkštus.
Aš nebūčiau skyrusi merginų, juo labiau kad neaišku kiek savaičių joms teks gyventi atskirai. Būčiau pabandžiusi paimti odos skutenas ir paieškojusi erkučių.

— Разве можно мерить счастье в крысах?!
— А в чём же еще его мерить?
— В деньгах!
— Но как-то глупо гладить по вечерам… деньги.

http://www.ziurkes.jimdo.com
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2018-01-17, 02:28 PM
Žinutė: #5
RE: Vovos auglio operacija
Bet kita vertus, visos žaizdos viršutinėje kūno dalyje, galvoje.. jei erkutės, ar nebūtų visame kūne? Vetas irgi stebėjosi, bet sakė mažai tikėtina, kad odos bėdos būtų, na bet jei nedings per tą menesį, sakė reiks vaistų nuo parazitų, tik nepamenu kokius minėjo, leidžiamus. Klausiau ar netiks Strongholdas, tai sakė irgi gerai bus, ir šiaip kad jei odos bėdo tai jau bet koks vetas matys. Na pora savaičių atskirai gal nieko nesugadins, ir maistą man lengviau riboti.. Teks kiek palaukti ir bus matyt.
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2018-01-18, 11:30 AM
Žinutė: #6
RE: Vovos auglio operacija
Neatsimenu, ar jūs jau bandėte naudoti Strongholdą kai pamatėte žaizdeles ar ne?
Aš nesu mačiusi erkučių visame kūne. Iš pradžių žaizdelės koncentruojasi ant galvos/žandų, pakaklėje, kaklo, jei žiurkė negydoma tada slenka ant menčių/pečių, krūtinės. Ant pilvo ir užpakalinės kūno dalies žaizdelių niekada neteko matyti (gal pas mane tiesiog nebuvo tokių smarkai apleistų atvejų).
Ne visada erkutės išsinaikina Strongholdu, kai kada padeda tik Advocat'as. Ivermectinas leidžiamas tik pačiu kraštutiniu atveju, kai kitokie preparatai nepadėjo, nes gali kilti problemų su kepenimis, inkstais ar kitoks šalutinis poveikis.
Tiesiog aš esu prieš bet kokį žiurkių atskyrimą nesant tam tikrai rimtų medicininių priežasčių (juo labiau kai kartu gyvena tik dvi žiurkės). Gal ir atrodo kad dvi savaitės ar mėnesis yra trumpas laiko tarpas, bet žiurkei tai gerokas gyvenimo gabaliukas (mėnuo tai kaip žmogui būtų 2,5-3 metai)

— Разве можно мерить счастье в крысах?!
— А в чём же еще его мерить?
— В деньгах!
— Но как-то глупо гладить по вечерам… деньги.

http://www.ziurkes.jimdo.com
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2018-01-18, 02:18 PM
Žinutė: #7
RE: Vovos auglio operacija
Ojoj, kiek daug prieštaravimų pas mane galvoje... nu man irgi jų taip gaila atskyrus... O vakar lyg ir ant beveik užpakalio apčiuopiau šašiuką, nu aš jos niekaip negaliu žmoniškai apžiūrėt, muistosi kaip nežinau kas... ir taip kasosi... aišku, kai šašai dedasi natūralu, kad niežti, bet nežinau nežinau, nepatinka čia man.. Logiška būtų, kad nusilpęs organizmas kai su augliu gyveno, dar tie čiauduliai.. ne, mėnesio tikrai nelaikysiu atskirai, gal iki savaitės galo, kad bent matyt kas maždaug darosi.
O kaip tada žinot ar lašint strongholdą ar ne? (mes jį lašinom tik vaikystėj kai parsivežėm su "bužiukais") Jai dabar po tų operacinjų nepakenks? Ar pirma geriau organizmui pastiprint tą hemeopatinių vaistukų kursą sugert? Bet tai visas mėnuo praeis..

O dar klausimėlis. Ar gali būti, kad po operacijos ji daugiau šlapinasi? Arba kad tai su tuo susiję. Nes po dienos ar nakties miego popieriai guoly būna visai permirkę (kai abi miegodavo ant tiek šlapi nebūdavo. Nors visad sysina kur miega..) ir dar kai vaikšto laisvėj visad nebent retais atvejais kokį lašiuką paleisdavo kaip kad teritorijai žymėt, o šįryt normaliai pasišlapino bebėgdama. Su išmatom bėdų neturim, kuo puikiausiai daro nuo pat operacijos vakaro Smile
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2018-01-19, 11:10 AM
Žinutė: #8
RE: Vovos auglio operacija
Net nežinau ką patarti Hmmm
Jei tai būtų mano žiurkė jau seniai būčiau ją apdirbusi Strongholdu, dar iki operacijos, vos pamačiusi didesnį kiekį šašų. Tie šašai juk labai kasosi, tai tik papildomas streso šaltinis organizmui ir nervų sistemai, ir imuniteto mažinimas.

Dėl didesnio šlapinimosi - šlapimo kiekio padidėjimas būna susijęs su inkstais, šlapimo pūsle, peršalimu. Jūsų operacija truko pakankamai trumpai, žiurkė jauna, teoriškai inkstai neturėjo nukentėti. Bet Vovai skirti vaistai (Meloksikamas) priskiriami nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo (NVNU), juos vartojant gali padidėti šlapinimasis (ir gėrimas), ar suintensyvėti problemos su inkstais. Jei šlapimo spalva ar kvapas nėra pakitę panikuoti neverta, nustojus vartoti vaistus maždaug per savaitę viskas turėtų susinormalizuoti.

— Разве можно мерить счастье в крысах?!
— А в чём же еще его мерить?
— В деньгах!
— Но как-то глупо гладить по вечерам… деньги.

http://www.ziurkes.jimdo.com
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2018-01-19, 07:14 PM
Žinutė: #9
RE: Vovos auglio operacija
Ai vakar vakare neištrvėriau ir suleidau mergaites kartu visąlaik būt Tongue dar angliškuose forumuose ir šiaip giduose irgi prisiskaičiau, kad dažnai galvojama, jog žiurkės pešasi, o išties erkutės būna.
Tai dabar tada bandysiu strongholdą ir dar iškart tuos hemeopatinius, kad organizmą stiprinti. O prie erkučių kiek laiko reikia strongholdą lašinti?
Dėl šlapimo nei kvapo pakitusio nei spalvos. Tik porfirino kiek daugiau nei įprastai, bet tai normalu skaitau, kad nes vis tiek ir streso kiek buvo ir dar šaltis lauke, vis tiek skurtumas išėjus iš patalpos ryškus.
Vaistus vakar nustojom, tik trims dienoms buvo. Mum sakė, kad jie nuo skausmo (melosus).
Vovytė vis labiau aktyvėja (nors ir šiaip jei nežinotum, kad operuota, tai gal net ir nepastebėtum to aktyvumo skirtumo), tikrai manau kad kiek ymanoma puikiai jaučiasi Smile Pjūvis vis dar labai gražus, didelių pokyčių nepastebėjau.
Plaukų kuokštų narve vis dar randu (ir kol kartu nesuleidau radau), nes turbūt vis dar nuo šašų krenta.
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2018-01-21, 10:16 PM
Žinutė: #10
RE: Vovos auglio operacija
Šešios dienos po operacijos. Pjūvis gyja labai gražiai, tik išlindo truputį siūlo galiukas, tai styro toks kiek, tikiuosi neišsitrauks kaip nors su žaizdomis.
Kadangi narvas vis dar pilnas plaukų su odos gabalais, o nudraskytų vietų kūnelyje nemažėja, šiandien Vova gavo lašą strongholdo (mažiems kačiukams/šuniukams), lauksim 12 dien7 ir v4l kartosim. Tikiuosi padės Smile
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  dėl auglio klausimas praisas 5 2,738 2014-05-27 10:14 AM
Last Post: ORNELLA

Peršokti į forumą:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Contact Us | Žiurkės.lt | Grįžti į viršų | Grįžti į turinį | Lite (Archive) Mode | RSS