Thread Closed 
Svarbu: Forumo tvarka
2007-09-23, 10:06 PM (Paskutinį kartą žinutė koreguota: 2008-08-31 04:53 PM ; Diabolic.)
Žinutė: #1
Svarbu: Forumo tvarka
Bendra forumo tvarka ir bendravimo etiketas


1. Jei rūpimu klausimu tema dar nesukurta, nėra taisyklės, kuri draustų tai padaryti pačiam.

Dauguma žmonių forumuose bijo kurti temas ir klausti kažko, kas jų nuomone gali būti "kvailas klausimas". Patikėkit, sukurdami temą išgelbėsit dar dešimt galvojančių tą patį klausimą ir dar labiau nedrįstančių klausti.

2. Aiškiai formuluokite temas ir skelbkite jas tinkamame forume
Taip kitiems lankytojams bus daug lengviau susirasti reikiamą informaciją, o ir jūs greičiau gausite atsakymus į rūpimus klausimus.
Priklausomai nuo administratoriaus nuotaikos ir diskusijos reikšmingumo, temos su antraštėm "Help", "Padėkit", Ar žinot kas nors" ir pan bus uždaromis/trinamos/pervadinamos, o temos autorius įspėjamas.

3. Aiškiai formuluokite klausimus o prieš išsiunčiat žinutę perskaitykite ką parašėt
Neskubėkite, nes nieks jums negalės padėti, jei nesupras apie ką klausiama. Ištaisykite klaidas, paredaguokite stilių. Rašydami žinutes nepamirškite, kad sakinys prasideda didžiąja raide, o baigiamas tašku. Kartais sakinio viduryje reikia padėti vieną kitą kablelį.

4. Negliaudykite vienoje temoje visų įmanomų klausimų ir pasistenkite labai nenukrypti nuo temos autoriaus pradinės žinutes minties
Jei skaitant kažkokią temą kilo naujų minčių/idėjų/klausimų tiesiog raskite tinkama forumo skiltį ir sukurkite naują temą.
Jei rūpimu klausimu diskutuojama temoje, kuri visai ne nuo jo prasidėjo, prašau - sukurkite naują temą ir nekeliaukite į dar gūdesnes pievas.

5. Off topic, arba "šnekėjimas į pievas" konkrečiose temose labai nepageidaujamas
Ir labai apsunkina gyvenimą konkrečios informacijos ieškantiems žmonėms. Plepalams yra atskiras skyrelis ir visada galima susikurti naują atskirą temą.

6. "Neužgrobinėkite" temų (hijack)
Tipiškas atvejis - kažkas sukuria temą ir užduoda konkretų klausimą tarkim sveikatos skiltyje ir jau sekanti žinutė yra kitas žmogus klausiantis beveik to paties, bet nevisai.
Žmonės dažniausiai atsakinėja į paskutinę žinutę temoje, dažnai net nesigilina apie ką kalba eina, ir galiausiai nukeliaujama i pievas, o temos autorius lieka be aiškaus atsakymo (nes visi pamiršo kad apskritai kažkas kažko klausė)

7. Nerašykite kelių žinučių iš eilės toje pačioje temoje

Jei pamiršote kažką parašyti, ar norite patikslinti klausimą, naudokitės pranešimo keitimo/redagavimo funkcija.
Išskirtinis atvejis - kai tema išties svarbi ir reikalingas skubus atsakymas, kurio jūs nesulaukiate , o tema "iškeliauja" iš pirmo forumo puslapio. Arba rašot esminį situacijos atnaujinimą. Visais kitais atvejais galioja bendra taisyklė, kad bump'inti (rašyti naują pranešimą temoje vien tam, kad tema atsirastų naujų temų sąraše) galima ne ankščiau kaip po 6 valandų.

8. Necituokite visos žinutės, jei atsakote tik į jos dalį (ar konkrečią frazę) arba žinutė toje temoje yra paskutinė
T.y., jūsų žinutė atsiras tiesiai po cituojamo pranešimo.

9. Komercinio pobūdžio žinutės ir vartotojų parašai

Komercinio pobūdžio žinutės leidžiamos tik skiltyje Skelbimai ir yra moderuojamos. Visuose kituose forumuose skelbiamos reklaminės žinutės bus trinamos arba perkialiamos į skelbimų skiltį be atskiro perspėjimo. Paslėpta ir klaidinanti reklama taip pat netoleruojama.
Skelbimus apie planuotai veisiamas žiurkių vadas ir žiurkiukų pardavimą/dalinimą skelbti draudžiama. Tas pats galioja ir kitiems gyvūnams.
Parašuose talpinamos komercinio pobūdžio žinutės bus griežtai moderuojamos ir parašai koreguojami, jei tai pasirodys reikalinga.

10. Asmeniniai tinklalapiai
Asmeninius tinklalapius galite įsirašyti vartotojo profilyje ir jie bus pasiekiami visiems suinteresuotiems forumo skaitytojams per nuorodą "www" jūsų paskelbtose žinutėse ar jūsų profilio peržiūrą. Į tinklalapių populiarinimą kitais būdais bus žiūrima kreivai, tačiau atsižvelgus į tinklalapio turinį ir kokybę gali būti daromos išimtys.

11. Rašymas dėl rašymo netoleruojamas
Beprasmės žinutės, atsižvelgiant į aplinkybes, gali būti trinamos be atskiro perspėjimo.


Forumo kalbos kultūra ir gramatika


* Šiame forume bendraujame lietuviškai arba sveplai. Visos kitos kalbos modifikacijos ir "pagražinimai" nepageidaujami.

* Dėl visuotinio patogumo, pageidautina naudoti skyrybos ženklus. Bent jau taškus.

* Pasistenkite nerašyti temų pavadinimų ir forumo pranešimų vien didžiosiom raidėm. Toks rašymas skaitomas rėkimu, o rėkti be labai didelio reikalo ir rimto pasiteisinimo pas mus nepriimta.

* Forumo žinutė - ne sms, čia nėra 160 simbolių apribojimo, todėl be reikalo netrumpinkite žodžių.

Ypatingai erzinantys kalbos "pagražinimai" kurie nepriklausomai nuo aplinkybių man sukelia labai daug neigiamų emocijų su sunkiai prognozuojamom pasekmėm yra:

- wgynju 2 zhjurkes / oranzhynju pleyskanu / tjuriu dwi ziurkes
- iR VisOKiE TokIe pARaShyMaj
- (penki smailai) žodis !!!!!!!!!! (dar aštuoni smailai) žodis žodis ???????!!!!!!!!!!!!!!!!111 (visi likę smailai, ne mažiau dešimties)
Šitaip rašyti negalima. Čia vienintelė griežta taisyklė be jokių išimčių.


Kol kas tiek - esant reikalui atsinaujinsim.


Linkiu malonių ir turiningų diskusijų! Az


Šios taisyklės parašytos siekiant forumą išlaikyti patogų ir malonų skaityti, tad tikrai niekas jūsų labai neskriaus jei kažką padarysit ne taip ar nuklysit į lankas. Galų gale, visi klysta ir mokosi. Tiesiog... kažkas vėliau turės papildomo darbo tvarkydamas žinutes ir rūšiuodamas temas. Roll

Tiesa, forumo adminstratoriai ir moderatoriai - taip pat žmonės ir kartais būna tiesiog pavargę ir pikti, arba pamiršę papietauti, arba ... dėl milijono kitų žmogiškų priežasčių kartais gali atrodyti pakankamai arogantiški. Tiesiog pasistenkit suprast ir nebijokit kreiptis jei tik reikia pagalbos Friends

Ir - svarbiausia - prisiminkit, kad forumas skirtas ne tik pasidalinti rūpesčiais ir pasisemti žinių bei naujų idėjų, bet ir smagiai praleisti laiką plepant ne tik apie žiurkes su žmonėm kuriem ir žiurkės ne svetimos. Amen Smile

Rasti visas vartotojo žinutes
2007-11-03, 05:43 PM
Žinutė: #2
RE: Svarbu: Forumo tvarka
Atnaujinta
Rasti visas vartotojo žinutes
2008-01-09, 07:58 PM
Žinutė: #3
RE: Svarbu: Forumo tvarka
Bump.
Rasti visas vartotojo žinutes
Thread Closed 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  SVARBU - Apsivalymas - neaktyvūs forumiečiai, klonai, etc Diabolic 7 7,131 2012-06-04 11:06 AM
Last Post: Karina12323
  Planuojamas forumo ATJUNGIMAS Diabolic 6 4,957 2012-03-30 08:29 PM
Last Post: delfa
  Forumo atnaujinimas : Pasikeitimai, problemos, atsakymai Diabolic 22 14,210 2011-12-21 09:03 PM
Last Post: Ingoszke

Peršokti į forumą:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Contact Us | Žiurkės.lt | Grįžti į viršų | Grįžti į turinį | Lite (Archive) Mode | RSS