Post Reply 

Thread Rating:
  • 3 Votes - 4.33 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Japoniškos pelytės
2007-10-28, 04:06 PM (Paskutinį kartą žinutė koreguota: 2007-10-28 04:38 PM ; smeigtukas.)
Žinutė: #1
Japoniškos pelytės
Sveiki visi!
Kviečiu visus peliukų mylėtojus ir augintojus į šią temelę. Tikiuosi, kad ne man vienai patinka šie žavūs ir mieli padarėliai ir bendrausime kartu Smile
Pirmoji pažintis su šiais peliukais buvo maždaug prieš metus, kai kartu su drauge nuvažiavom pas pelių augintoją, beje jis augina peles kitų gyvių maistui Sad kas man visai nepriimtina, ir ten aš nusipirkau pirmąją pelytę Tutę. Štai ji -
Pas mane ji gyveno beveik metus. Ta nelemtoji pažintis su degučiais jai pagreitino galą. Sad Kadangi buvo viena, jai nepakako draugystės su manim ir nusprendė ieškoti draugystės su šalia esančiais gyvūnėliais. Iš pat pradžių Tutę auginau atskirai narvelyje, po to kai nusipirkau didelį akvariumą degučiams, perskyriau jį pertvara ir vienoj pusėj apgyvendinau degučius, o kitoj pusėj pelytę. Pertvara buvo nelabai sandari ir po kiek laiko pastebėjau, kad Tutė karts nuo karto atsiranda pas degučius, kartu su jais miega o jie nieko blogo jai nedaro. Galiausiai pertvarą visai išėmiau ir palikau pelytę su degučiais gyventi kartu. Bet po kelių mėnesių vieną kartą atėjus į kambarį - žiūrių kad pelytė sužalota Sad Tada atskyriau ją nuo degučių, bandžiau gydyt ją su veterinaro skirtais vaistais, bet žaizda negijo ir po kelių savaičių Tutė numirė.
Per metus laiko padariau atitinkamas išvadas iš graužikų gyvenimo.
Šiemet beveik prieš savaitę (20071022) vėl buvau pas tą patį pelių augintoją ir įsigyjau 3 apie 1mėn. amžiaus skirtingų spalvų pelytes.
Pirmiausia išsirinkau smėlio spalvos su balta spalvos - Rubę, po to pasiėmiau tokią juodai baltos spalvos. sudėjus kartu pasimatė, kad jos skirtingų dydžių - Rubė perpus mažesnė. Tada pradėjau ieškoti pelytės tokio pat dydžio, bet kiek ieškojau vis pasitaikydavo patinėliai, o aš norėjau vienos lyties pelyčių. Tada pats augintojas iš kito akvariumo man parinko mažesnes juodai baltos spalvos 2 pelytes, iš kurių išsirinkau vieną -JB ir po to pamačiau, kad pas jį yra ir visai baltų pelyčių tik juodomis akimis - tai užsinorėjau ir tokios spalvos auginti - draugė man išrinko tokios spalvos.

Taigi pelyčių vardai:
baltos su juodom akytėm - Baja;
smėlio spalvos (šviesiai ruda) su balta - Rubė;
juodai balta (nors greičiausiai baltai juoda :gedaSmile - JB

JB delto kad dar nesugalvojau jokio vardo iš šitų dviejų raidžių, na o gal taip ir paliksiu ją vadinti, jei nešaus į galvą kokia mintis Smile beje puikiai skamba pelytės vardas ir iš dviejų raidžių Wink

Pati drąsiausia yra Baja, kitos dvi Rubė ir JB nedrąsios, netgi sakyčiau bailios, bet diena iš dienos po truputį drąsėja, jau ne taip bijo rankų, o Baja jau net ima iš rankų maistą ir net pati lipą ant rankos.

Prikabinti failai Thumbnail(s)

Gražūs poelgiai kur kas iškalbingesni už gražius žodžius. S. Smailsas
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2007-11-06, 05:37 PM
Žinutė: #2
RE: Japoniškos pelytės
Labai mielos tavo pelytės Smile Jos pas tave iš skirtingu lizdų, kiek supratau? Kaip sutaria? Kaip į tave reaguoja - draugiškos ar biški laukinės?
Daug klausimų, bet tikrai nesu tiesiogiai susidūrusi su šiom zvėruškom, tai labai smalsu viskas Roll

Gaila, kad jos LT populiariausios ne kaip augintinis, o kaip maistas Sad Tiesą sakant, nepažįstų nieko kas jas augintų...

("lyrinis" informacinis nukrypimas)

Europoj pelytės patapo "madingos" dar septynioliktam amžiuj ir galima sakyti pramynė kelią žiurkėm Roll Visas veiksmas vyko Anglijoj, kur ir dabar galima sakyti yra žiurkių/pelių idėjinis centras. Pirmieji klubai ir parodos buvo būtent peliukų, kol praeito šimtmečio pradžioj atsirado žiurkių augintojų entuziastų, kurie kreipėsi su prašymu "priimti" ir žiurkes į klubą. Istorija susiklostė taip, kad žiurkės buvo populiarios kol buvo gyva Mary Douglas, t.y, iki 1921 metų... 1929 iš klubo vardo dingo žodis "žiurkių" ir šiaip susidomėjimas žiurkėm labai išblėso net iki 1976 metų, o tuo tarpu peliukų klubas gyvavo ir klestėjo, ir po šiai dienai egzistuoja kaip "The National Mouse Club" Roll
(datas susitikslinau iš čia)
Cituoti šią žinutę
2007-11-06, 06:42 PM
Žinutė: #3
aš taip pat nemačiau tokių padarėlių "gyvai". Gaila, kad jos daugiau skirtos smauglių "vakarienei" Sad būtų įdomu daugiau apie juos sužinoti Smile
Cituoti šią žinutę
2007-11-07, 04:36 PM (Paskutinį kartą žinutė koreguota: 2007-11-07 05:04 PM ; smeigtukas.)
Žinutė: #4
Saulė Rašė:aš taip pat nemačiau tokių padarėlių "gyvai". Gaila, kad jos daugiau skirtos smauglių "vakarienei" Sad būtų įdomu daugiau apie juos sužinoti Smile

daugiausia apie jas turbūt sužinai, kai augini Wink taigi siūlau įsigyti Lol

Diabolic, Saule dekui kad apsilankėt šioje temelėje Smile

Cituoti šią žinutę
2007-11-07, 05:01 PM (Paskutinį kartą žinutė koreguota: 2007-11-07 05:04 PM ; smeigtukas.)
Žinutė: #5
Diabolic Rašė:Labai mielos tavo pelytės Smile Jos pas tave iš skirtingu lizdų, kiek supratau? Kaip sutaria? Kaip į tave reaguoja - draugiškos ar biški laukinės?
Daug klausimų, bet tikrai nesu tiesiogiai susidūrusi su šiom zvėruškom, tai labai smalsu viskas Roll

Gaila, kad jos LT populiariausios ne kaip augintinis, o kaip maistas Sad Tiesą sakant, nepažįstų nieko kas jas augintų...

("lyrinis" informacinis nukrypimas)

Europoj pelytės patapo "madingos" dar septynioliktam amžiuj ir galima sakyti pramynė kelią žiurkėm Roll Visas veiksmas vyko Anglijoj, kur ir dabar galima sakyti yra žiurkių/pelių idėjinis centras. Pirmieji klubai ir parodos buvo būtent peliukų, kol praeito šimtmečio pradžioj atsirado žiurkių augintojų entuziastų, kurie kreipėsi su prašymu "priimti" ir žiurkes į klubą. Istorija susiklostė taip, kad žiurkės buvo populiarios kol buvo gyva Mary Douglas, t.y, iki 1921 metų... 1929 iš klubo vardo dingo žodis "žiurkių" ir šiaip susidomėjimas žiurkėm labai išblėso net iki 1976 metų, o tuo tarpu peliukų klubas gyvavo ir klestėjo, ir po šiai dienai egzistuoja kaip "The National Mouse Club" Roll
(datas susitikslinau iš čia)

Ačiū Wink tikriausia kad iš skirtingų - kiek daug ten pas jį tų pelyčių! Scared
Pas mane jos visos draugiškai ėda iš vieno indelio, kartais šiek tiek pasipeša, kai viena nori to ką ėda kita Geda kad laukinės tai nepasakyčiau, kadangi jos dar jaunos, tai lengva prisipratinti prie rankų, tik reikia skirti laiko bendravimui, tada ir rankų nebijo - pačios užlipa ant delno ir lipa aukštyn W00t kai valau jų dėžutę, tada visas jas susikeliu ant pečių Happy kur ir vaikštinėja, o kartais nulipa žemyn ranka ir trukdo man valyt jų dėžutę, tai tada jas vėl užkeliu ant pečių. tik patį pirmą kartą kai buvau visas susikėlus į delną mane apdarė Geda o dabar jau taip negražiai nesielgia, tik reik jas kasdien imti ant rankų, kad nepamirštų manęs, nes jei dieną neimi, tada vėl šiek tiek bailios pasidaro, pakol įsidrąsina. Dažniausiai su jom aš bendrauju priėš šėrimą, visas paglostau panešioju ir tada gauna ėsti Smile
Pelių augintojas visus savo gyvūnus šeria tokiu triųšių kombikormu, kaip jis pavadino. na tai aš paprašiau jo kad duotų triušių kombikormo ir mano augintinėm, kol palaipsniui pereisiu prie grūdų. tai tik pačiom pirmom dienom ėdė tą kombikormą, ovis noriau ėsdamos grūdus. Labiausia mėgsta avižas ir kviečius, kai ilgesnį laiką negauna - kukurūzus, svarainių sėklas. Labai mėgsta cukinijų sėklas. Obuolį nelabai ėda Hmmm morkos iš vis neėdė, kai daviau.
bandžiau jas pripratint ,kad savo reikalus atlikinėtų vienoj vietoj. į indelį su pjuvenom, bet nelabai pavyko, nes vis išnešioja tas pjuvenas, matyt nori jas nusinešt į namelį ir viskas aplink sušlampa, o kartais prišlapina ir maisto indelyje Geda
Iš pat pradžių kai jas apgyvendinau dėžutėje visą jos dugną buvau išklojus servetėlėm, bet pelytės visas servetėles nešė į namuką, tai dabar jau nebekloju po visą dugną, o tik po nameliu pakloju storiau, kad galėtų jos ten susisukt lizdelį.
Iš pat pradžių į namelį dėjau šieno, bet kadangi šienas labai greit prasmirsta, tai jį pakeičiau servetėlėm. Smile
Namelis pelyčių yra nuo degučių likusi pusė kokoso riešut0 kevalo, apvertus - visai neblogas namelis gavosi - nei per didelis, nei per mažas, kaip tik trims pelytėms gyventi. Dar joms įdėjau nuo degučių likusį tunelį, kad turėtų kur palandžioti.
Kai pelytės šiek tiek paaugs galvoju jas apgyvendinti narvelyje. Nes dabar dar kol jos mažos laisvai išlys pro narvelio grotelių tarpelius. Arba jei pritaikysiu, netrukus apgyvendinsiu didesniame akvariume, kad joms vietos būtų daugiau.
Pirmoji mano pelytė Tutė labai mėgo sukti žiurkėnams skirtą ratuką, tai gal šitoms pelytėms patiks.

Cituoti šią žinutę
2007-11-24, 03:27 PM
Žinutė: #6
Kur šių pelyčių galima įsigyti?
Cituoti šią žinutę
2007-11-26, 06:22 PM
Žinutė: #7
Tarė Rašė:Kur šių pelyčių galima įsigyti?

jei Kaune nori suzinoti, parasyk man i az, kituose miestuose nezinau kur galima isigyti.

Cituoti šią žinutę
2007-11-26, 06:55 PM
Žinutė: #8
Vilniuje man atrodo kad Auksinė žuvelė jas veisia maistui Pinch
Cituoti šią žinutę
2007-11-26, 07:05 PM
Žinutė: #9
Hmmm, butent japonishkas? O ne per brangus malonumas? Paprasti laboratoriniai peliukai butu pigiau kaip "feederiai"...
Cituoti šią žinutę
2007-11-26, 07:12 PM
Žinutė: #10
Ziuzia, nenoriu čia į OT keliauti, bet gal visgi teisybės dėlei reikėtų pasakyti, kad tos pelytės tokios pat "japoniškos" kaip ir žiurkės "čekiškos" arba "laboratorinės" arba "dekoratyvinės" Wink
Cituoti šią žinutę
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Mano naujosios pelytės :) Justina5 6 3,678 2011-08-30 08:27 PM
Last Post: tvikse
  Narvai pelytėms (Idėjos) Amber 20 15,018 2009-10-28 09:06 PM
Last Post: Vil
  viena pelytė, ar kelios? aisha 26 15,597 2009-01-04 12:09 PM
Last Post: InuTė

Peršokti į forumą:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Contact Us | Žiurkės.lt | Grįžti į viršų | Grįžti į turinį | Lite (Archive) Mode | RSS