Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kokį vardą išrinkti žiurkėnui?
2017-05-13, 12:10 PM
Žinutė: #1
kokį vardą išrinkti žiurkėnui?
turiu du roborovskio žiurkėnus kaip minėjau vienoje temoje,ir susidūriau su problema Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol kokį gi vardą išrinkti? pas mane patelė ir patinėlis,iš kart pasakau aš jų nesiruošiu veist,gyvena atskirai,tačiau laikui bėgant galvoju nupirkti po draugą abiems Smile Wink
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2017-05-13, 01:13 PM
Žinutė: #2
RE: kokį vardą išrinkti žiurkėnui?
Pažiūrėk forumuose temas apie vardus šunims/katėms - gal kas patiks ir tiks tavo augintiniams.
Aš su vardais neskubu - dažniausiai jie patys ateina, vieni anksčiau, kiti vėliau. Mano pelės jau antras mėnuo "mama ir duktė" Big Grin kol kas jokie vardai joms nelimpa, bet aš nepergyvenu - ateis laikas bus ir vardai
O kaip pas tave apsigyveno patinas ir patelė jei iš karto neplanavai veisti ? kažkas nežinodamas padovanojo?
Priešingai nei didelė dalis žmonių gyvūnai gyvena "čia ir dabar", todėl socialiems gyvūnams laimingam gyvenimui draugai reikalingi deja jau dabar, o ne "laikui bėgant" Sad

— Разве можно мерить счастье в крысах?!
— А в чём же еще его мерить?
— В деньгах!
— Но как-то глупо гладить по вечерам… деньги.

http://www.ziurkes.jimdo.com
Cituoti šią žinutę
2017-05-13, 07:39 PM
Žinutė: #3
(2017-05-13 01:13 PM)ORNELLA Rašė:  Pažiūrėk forumuose temas apie vardus šunims/katėms - gal kas patiks ir tiks tavo augintiniams.
Aš su vardais neskubu - dažniausiai jie patys ateina, vieni anksčiau, kiti vėliau. Mano pelės jau antras mėnuo "mama ir duktė" Big Grin kol kas jokie vardai joms nelimpa, bet aš nepergyvenu - ateis laikas bus ir vardai
O kaip pas tave apsigyveno patinas ir patelė jei iš karto neplanavai veisti ? kažkas nežinodamas padovanojo?
Priešingai nei didelė dalis žmonių gyvūnai gyvena "čia ir dabar", todėl socialiems gyvūnams laimingam gyvenimui draugai reikalingi deja jau dabar, o ne "laikui bėgant" Sad

galvoju apie veisimą,tačiau nenoriu išnaudoti žiurkėnės.patariat veisti? nes aš daug išmanau apie jų veisimą ir esu vėisus keliatą padarėlių t.y. žiurkes,degu,šinšilos.
Cituoti šią žinutę
2017-05-13, 08:36 PM
Žinutė: #4
Patariu nieko nelaukus jau dabar nupirkti draugę/draugą Smile
Nes tai ką tu vadini "veisimu" su gyvūnų tikru veisimu neturi nieko bendro, o yra tiesiog "žaidimas į daugintoją".
Veisimas - kai iš pradžių veisėjas nusprendžia kokių tikslų sieks savo veislyne ir kokiais darbo principais vadovausis. Tada kryptingai pradeda ieškoti gyvūnų, geriausiai padėsiančių įgyvendinti jo tikslus. Iš gero patikimo veislyno nuperka žinomos kilmės negiminingus ar mažai giminingus reikiamos spalvos/kailio bei genetikos teisingai išaugintus ir puikios sveikatos patinus ir pateles, jiems subrendus ir sulaukus tam tikro leistino kergimo amžiaus įvertina psichikos, elgesio, sveikatos ir išvaizdos atitikimą standartui ir tik jei visos šitos sąlygos tenkina veisėją patinas ir patelė yra suleidžiami kartu. Veisėjas teisingai augina nėščią/maitinančią mamą bei augančius vaikus, tinkamu būdu juos socializuoja. Laiku atsodina nuo mamos, atskiria pateles nuo patinų. Veisėjas niekada neparduos savo išveistų gyvūnų bet kam, prieš tai bus ilgi pokalbiai telefonu ir gyvai, o dažnai ir tam tikrų anketų pildymas (pvz. kai aš pirkau žiurkes iš Minsko veislynų turėjau užpildyti anketas su krūva smulkių klausimų, nusiųsti savo narvų nuotraukas, atsakyti į pakankamai asmeniškus klausimus apie finansus, nuosavą gyvenamą plotą, kartu gyvenančius namiškius, rūkymą, alergijas ir t.t.). Žodžiu, normalus graužikų veisimas civilizuotose šalyse mažai kuo skiriasi nuo šunų/kačių veisimo Big Grin

— В деньгах!

Cituoti šią žinutę
2017-05-14, 08:14 AM
Žinutė: #5
(2017-05-13 08:36 PM)ORNELLA Rašė:  Patariu nieko nelaukus jau dabar nupirkti draugę/draugą Smile
Nes tai ką tu vadini "veisimu" su gyvūnų tikru veisimu neturi nieko bendro, o yra tiesiog "žaidimas į daugintoją".
Veisimas - kai iš pradžių veisėjas nusprendžia kokių tikslų sieks savo veislyne ir kokiais darbo principais vadovausis. Tada kryptingai pradeda ieškoti gyvūnų, geriausiai padėsiančių įgyvendinti jo tikslus. Iš gero patikimo veislyno nuperka žinomos kilmės negiminingus ar mažai giminingus reikiamos spalvos/kailio bei genetikos teisingai išaugintus ir puikios sveikatos patinus ir pateles, jiems subrendus ir sulaukus tam tikro leistino kergimo amžiaus įvertina psichikos, elgesio, sveikatos ir išvaizdos atitikimą standartui ir tik jei visos šitos sąlygos tenkina veisėją patinas ir patelė yra suleidžiami kartu. Veisėjas teisingai augina nėščią/maitinančią mamą bei augančius vaikus, tinkamu būdu juos socializuoja. Laiku atsodina nuo mamos, atskiria pateles nuo patinų. Veisėjas niekada neparduos savo išveistų gyvūnų bet kam, prieš tai bus ilgi pokalbiai telefonu ir gyvai, o dažnai ir tam tikrų anketų pildymas (pvz. kai aš pirkau žiurkes iš Minsko veislynų turėjau užpildyti anketas su krūva smulkių klausimų, nusiųsti savo narvų nuotraukas, atsakyti į pakankamai asmeniškus klausimus apie finansus, nuosavą gyvenamą plotą, kartu gyvenančius namiškius, rūkymą, alergijas ir t.t.). Žodžiu, normalus graužikų veisimas civilizuotose šalyse mažai kuo skiriasi nuo šunų/kačių veisimo Big Grin

jie dar kol kas kartu gyvena nes mergytė jauna dar,kad pastotu Smile
Cituoti šią žinutę
2017-05-14, 07:34 PM
Žinutė: #6
(2017-05-14 08:14 AM)braske234 Rašė:  jie dar kol kas kartu gyvena nes mergytė jauna dar,kad pastotu Smile
Būtų juokinga skaitant tokią frazę, jei nebūtų graudu Sad
Tu maišai du dalykus - amžių, kada yra lytiškai subręstama ir gyvūnas jau gali susilaukti palikuonių, ir amžių, nuo kada rekomenduojama suleisti su patinu.
Roborovskio žiurkėno patelė lytiškai subręsta 2-3 savaičių amžiaus (įprastai 19 dienų) ir nuo tada jau gali pastoti ir susilaukti mažylių. Bet rekomenduojama ją suleisti su patinu ne anksčiau 4 mėnesių amžiaus.

— В деньгах!

Cituoti šią žinutę
2017-05-14, 10:00 PM
Žinutė: #7
(2017-05-14 07:34 PM)ORNELLA Rašė:  
(2017-05-14 08:14 AM)braske234 Rašė:  jie dar kol kas kartu gyvena nes mergytė jauna dar,kad pastotu Smile
Būtų juokinga skaitant tokią frazę, jei nebūtų graudu Sad
Tu maišai du dalykus - amžių, kada yra lytiškai subręstama ir gyvūnas jau gali susilaukti palikuonių, ir amžių, nuo kada rekomenduojama suleisti su patinu.
Roborovskio žiurkėno patelė lytiškai subręsta 2-3 savaičių amžiaus (įprastai 19 dienų) ir nuo tada jau gali pastoti ir susilaukti mažylių. Bet rekomenduojama ją suleisti su patinu ne anksčiau 4 mėnesių amžiaus.

aišku,na mes jau įsigyjome galima sakyti žiurkėnus 2 patelę ir patinėlį,tad bus draugų maniškiams.gausiu ryt ryte Wink duok dieve,kad ji nesusilauktų vaikų ;((nenoriu blogo žiurkėniukei Sad( ačiū,kad pasakiai,nes skaičiau ne per senai,kad per skelbiu.lt parduoda žiurkėnus,tai ten buvo parašyta mamytėi 3mėn,o jeigu laiką atgal atskukt tai ji susilaukė 1mėn,o pagimdė 2mėn tai vaikam sukako 1mėn kai jai buvo 3mėn :'(
tu esi labai pastabi ornella,bet atleisk vaidini biški,jog esi tobula šeimininkė,o visi kiti turi minusų :/
Cituoti šią žinutę
2017-05-14, 10:42 PM (Paskutinį kartą žinutė koreguota: 2017-05-14 10:47 PM ; ORNELLA.)
Žinutė: #8
(2017-05-14 10:00 PM)braske234 Rašė:  tu esi labai pastabi ornella,bet atleisk vaidini biški,jog esi tobula šeimininkė,o visi kiti turi minusų :/
Aš nevaidinu kad esu tobula nes tokia nesu ir puikiai žinau kad niekada tokia nebūsiu Big Grin Tobulų žmonių iš viso nesu sutikusi. Visi žmonės turi minusų ir "skeletų spintose", ir aš tame tarpe Lol
Pvz. vienas iš mano didelių minusų kad sunku praeiti zooparduotuvėje ar turguje pro sergantį/ligotą/nėščią ar seną gyvūną, mušu save per rankas, bet ne visada pasiseka. Dėl to prisidarau sau papildomų finansinių ir moralinių problemų bei rūpesčių, dažnai turiu gyvūnų daugiau, nei reikėtų ir norėtusi jų turėti.
Matyt mane tiesiog neteisingai auklėjo Big Grin kad gyvas padaras yra ne žaislas, o didelė atsakomybė ir kad viską gyvenime reikia stengtis daryti teisingai ir taip gerai, kaip gali atlikti tuo momentu. Todėl daugelio niuansų, su kuriais susiduria "paprasti žmonės" mano gyvūnų auginime tikrai nėra ir nebus Big Grin Nes aš stengiuosi pirma maksimaliai susirinkti informaciją ir tik paskui kažką daryti. Ir net jei pagauta "meilės protrūkio" nelabai planuotai kažką nusiperku, tai kelių dienų bėgyje gyvūnas turės viską, kas jam būtina, net jei man teks parduoti velniui dūšią Big Grin

— В деньгах!

Cituoti šią žinutę
2017-05-14, 11:00 PM
Žinutė: #9
(2017-05-14 10:42 PM)ORNELLA Rašė:  
(2017-05-14 10:00 PM)braske234 Rašė:  tu esi labai pastabi ornella,bet atleisk vaidini biški,jog esi tobula šeimininkė,o visi kiti turi minusų :/
Aš nevaidinu kad esu tobula nes tokia nesu ir puikiai žinau kad niekada tokia nebūsiu Big Grin Tobulų žmonių iš viso nesu sutikusi. Visi žmonės turi minusų ir "skeletų spintose", ir aš tame tarpe Lol
Pvz. vienas iš mano didelių minusų kad sunku praeiti zooparduotuvėje ar turguje pro sergantį/ligotą/nėščią ar seną gyvūną, mušu save per rankas, bet ne visada pasiseka. Dėl to prisidarau sau papildomų finansinių ir moralinių problemų bei rūpesčių, dažnai turiu gyvūnų daugiau, nei reikėtų ir norėtusi jų turėti.
Matyt mane tiesiog neteisingai auklėjo Big Grin kad gyvas padaras yra ne žaislas, o didelė atsakomybė ir kad viską gyvenime reikia stengtis daryti teisingai ir taip gerai, kaip gali atlikti tuo momentu. Todėl daugelio niuansų, su kuriais susiduria "paprasti žmonės" mano gyvūnų auginime tikrai nėra ir nebus Big Grin Nes aš stengiuosi pirma maksimaliai susirinkti informaciją ir tik paskui kažką daryti. Ir net jei pagauta "meilės protrūkio" nelabai planuotai kažką nusiperku, tai kelių dienų bėgyje gyvūnas turės viską, kas jam būtina, net jei man teks parduoti velniui dūšią Big Grin
aišku,taip pasakiau,nes gal prieš 2-3m čia buvo tokia "idealiausia šeimininkė,, kuri ne tai,kad patardavo,bet pradėdavo visaip vadinti negražiai ir sakyti,jog gyvunui kančia pas mane.bet ji kaip dingo taip dingo Smile patikėk mano problemos yra kur kas didesnės,stengios dėl žiurkėnų gerovės kuo daugiau informacijos skaityt,viską jiems pirkt ir pnš. gal galėtum jai tau nesunku aprašyti žiurkėnų "paprastą priežiūra,,? na tu daugiau išmanai apie juos kaip graužikus,nemoku paaiškint,bet tu esi tikrai puiki šeimininkė Smile
Cituoti šią žinutę
2017-05-15, 12:19 AM
Žinutė: #10
(2017-05-14 11:00 PM)braske234 Rašė:  sakyti,jog gyvunui kančia pas mane.
Gyvūnui kančia gyventi pas šeimininką kai šeimininkas jam nesuteikia gyvybiškai būtinų sąlygų - laiku nepamaitina, nepagirdo, nesuteikia reikiamos med. pagalbos, laiko sąlygose, kuriose gyvūnas negali normaliai gyventi ir vystytis, nuolat kergia be jokių tarpų ir panašiai. Manau taip būna pakankamai retai. Dažnesnis atvejis - neteisinga ar ne visai teisinga gyvūno priežiūra ar gyvenimo sąlygos, šiuo atveju kiekvienas šeimininkas gali bet kada viską ištaisyti pagal savo norą ir įsitikinimus.

Aš tikrai neišmanau daug apie žiurkėnus, tiesiog kadangi mielai juos laikyčiau tai savo metu šiek tiek skaitinėjau specializuotus forumus ir temas, bei domėjausi veislynais.
Paprasta žiurkėnų priežiūra niekuo nesiskiria nuo kitų graužikų priežiūros Smile
Visų pirma turėti viską, kas reikalinga normaliam žiurkėno gyvenimui
- tinkamo dydžio narvas su visa reikalinga įranga (reikiamo dydžio ir tipo ratu, keliais nameliais, "žaislais", dubenėliu bei girdykla)
- kokybiškas pašaras, pagaliukai-skanėstai
- mineralinis akmuo (ar jiems reikalinga druska tiksliai neprisimenu, reikia paskaityti)
- kokybiškas tinkamas kraikas (vienur skaito kad tai kukurūzinis, kitur - lapuočių medžių granulės ar pjuvenos. Negalima spygliuočių kraiko)
Kartą į dieną pakeisti vandenį, įberti sauso pašaro, duoti tinkamų vaisių/daržovių/žalumynų. Neatsimenu ar žiurkėnams yra duodamas "natūralus maistas" ir koks tiksliai.

Bent 2-3 kartus per dieną patikrinti kaip gyvūnas jaučiasi, jį apžiūrėti, esant reikalui nuvežti pas veterinarą (iš anksto susiieškoti informaciją apie gerus arba nors kažkiek nusimanančius veterinarus, jų telefoną ir koordinates laikyti ant šaldytuvo arba kitoje vietoje, kad net vidury nakties be vargo surastum Big Grin ) Visada turėti atsidėjus pakankamą kiekį pinigėlių, nes gyvūnai lyg tyčia serga tada, kai "finansinis badas"
Pabendrauti su gyvūnu (jei gyvūnas to nori)
Išleisti valandai ar kelioms palakstyti po saugią (žiurkėno atveju geriau aptvertą) teritoriją be laidų, palaidų kitų gyvūnų ir pan.
Tavo žiurkėnų atveju laimingam gyvenimui dar reikalingas tos pačios lyties bent vienas draugas.
VISKAS Big Grin

Gal moki kokią užsienio kalba? Galėčiau atsiųsti nuorodas į specializuotus forumus, ten tikrai rastum daugiau reikalingos ir teisingos informacijos, nei lietuviškuose tinklalapiuose/forumuose.

— В деньгах!

Cituoti šią žinutę
Post Reply 

Peršokti į forumą:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Contact Us | Žiurkės.lt | Grįžti į viršų | Grįžti į turinį | Lite (Archive) Mode | RSS