Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jezau ką daryti
2016-09-13, 08:15 PM
Žinutė: #1
Jezau ką daryti
Jezau nežinau ką daryti: cry: auginsiu žiurkėną, bet nežinau kokį ir man jie visi tokie protingi padarai. Tai va yra kelios rūšys kurias žinau tai Džiungarijos, Sibiro, Degu. Mane labiausiai trauktų Degu, nes kai juos mačiau, jie pasirodė veiklesni už tuos kitus ir didesni. Nenoriu tokio mažo žiurkėno kurį įžiūrėti sunku.

Kitas dalykas, tai noriu tokio žiurkėno, kuriam rūpėčiau ir kuris norėtų mano dėmesio.

Tai va noriu patarimo. Kokią rūšį rinktis ir kiek pirkti, ar tiesa, kad žiurkėnai yra vienatvę mėgstantys gyvūnai ir jiems gerai vieniems?
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2016-09-14, 07:22 AM
Žinutė: #2
RE: Jezau ką daryti
Ne ten temą sukūrei ir klausimus užduodi, apie žiurkėnus ir kitus gyvūnus yra rašoma "kiti gyvūnai"

(2016-09-13 08:15 PM)Beprotis Rašė:  Jezau nežinau ką daryti: cry: auginsiu žiurkėną, bet nežinau kokį ir man jie visi tokie protingi padarai. Tai va yra kelios rūšys kurias žinau tai Džiungarijos, Sibiro, Degu. Mane labiausiai trauktų Degu, nes kai juos mačiau, jie pasirodė veiklesni už tuos kitus ir didesni. Nenoriu tokio mažo žiurkėno kurį įžiūrėti sunku.
Sibiro žiurkėnų nėra, gal sumaišei su Sirijos. Degu iš viso prie žiurkėnų nepriskiriamas, tai "atskiras" graužikas.
Kalbant apie žiurkėnus (ne apie degu), tai naktiniai gyvūnai - jie dieną miega, o aktyvūs vakare-naktį, ne visiems žmonėms toks gyvūnas tinka.

(2016-09-13 08:15 PM)Beprotis Rašė:  Kitas dalykas, tai noriu tokio žiurkėno, kuriam rūpėčiau ir kuris norėtų mano dėmesio.
Žiurkėnai - ne žiurkės, jiems nereikia žmogaus kaip "bendravimo partnerio", žmogus yra reikalingas tik kaip aptarnaujantis personalas (kaip ir didžiajai daliai kitų gyvūnų Big Grin ) žiurkėno laikymas labiau panašus į žuvyčių - gyvūnas pažiūrėjimui ir stebėjimui. Ne visi žiurkėnai net į rankas leidžiasi paimami.

(2016-09-13 08:15 PM)Beprotis Rašė:  Tai va noriu patarimo. Kokią rūšį rinktis ir kiek pirkti, ar tiesa, kad žiurkėnai yra vienatvę mėgstantys gyvūnai ir jiems gerai vieniems?
Visus žiurkėnus BŪTINA laikyti po vieną. Taip gamtos sutverta kad žiurkėnai teritoriniai gyvūnai ir su kitais savo giminės atstovais kovos iki kraujo/mirties dėl savo teritorijos. Reikia pasitikslinti, bet man atrodo tik džiungarijos žiurkėnai sugeba gyventi po kelis.

Kad išsirinkti žiurkėno rūšį ar degu siūlau internete susirasti specializuotus forumus ir pasiskaityti kuo jie skiriasi ir jų laikymo ypatybes.
Beje, žiurkėnams reikia pakankamai didelio narvo, o ne tų "konservų dėžučių", kuriuose laiko žiurkėnus dauguma lietuvių. Degučių narvas turi būti berods dar didesnis, nei žiurkių, nes kaip teisingai pastebėjai jie labai aktyvūs ir turi turėti vietos kur savo energiją išlietų.

— Разве можно мерить счастье в крысах?!
— А в чём же еще его мерить?
— В деньгах!
— Но как-то глупо гладить по вечерам… деньги.

http://www.ziurkes.jimdo.com
Cituoti šią žinutę
2016-09-21, 02:32 AM
Žinutė: #3
(2016-09-14 07:22 AM)ORNELLA Rašė:  Sibiro žiurkėnų nėra, gal sumaišei su Sirijos. Degu iš viso prie žiurkėnų nepriskiriamas, tai "atskiras" graužikas.

Man rodos yra Sirijos, Džungarijos ir Roborovskio žiurkėnai. Sirijos dideli, Džungarijos maži, o Roborovskio išvis miniatiūriniai. Kiek teko girdėti, tai tik Sirijos žiurkėnai gyvena po vieną. Bet šitai reikėtų patikslint Smile

Citata:Tai va noriu patarimo. Kokią rūšį rinktis ir kiek pirkti, ar tiesa, kad žiurkėnai yra vienatvę mėgstantys gyvūnai ir jiems gerai vieniems?

Esu auginusi ir Sirijos ir Džungariukus. Sirijos apie 5 metus gyveno. Mokėjo atlikt reikalus į dėžutę, rankose sedėdavo, įkando gal tik kartą ir tai manau dėl to, kad kažko išsigando. Labai draugiška mergaitė buvo, meili. Išleisdavau ją palakstyti po kambarį, visada sugrįždavo. Bet čia labiau išimtis, nei taisyklė, nes aš tuo metu buvau dar vaikas ir praleisdavau labai daug laiko su žiurkėnu, t.y pripratinau ją prie savęs.

Džiungariukai gyveno dviese, tos pačios lyties. Nesipešė, gyveno draugiškai. Bet jie kandžiojosi ir baisiai cypdavo, kai imdavau į rankas. Draugė pasakojo, kad su klasioke buvo po vieną Džiungariuką nusipirkusios, tai vienos žiurkėnas buvo meilus, o kitos pasiutęs (irgi kando ir cypė). Apie cypimą, tai jis labiau į riksmą panašus, čia video su pavyzdžiu

Apie Roborovskius nieko nežinau.

Jei nori prieraišaus bendraujančio gyvūno, kaip Ornella ir rašė, žiurkėnai - ne geriausias pasirinkimas. Ir dėl prieraišumo stokos ir dėl naktinio gyvenimo būdo.

Taip pat norėčiau paminėti tai, kad kai kurie žmonės renkasi žiurkėnus, nes aniem neva daug vietos nereikia. Iš tikrųjų žiurkėnams kaip ir kitiems graužikams reikia daug erdvės, t.y. didelį narvą vistiek tektų pirkti.

Visada liks mano širdyje...Žurka, Vanilė, Mažė, Alisa, Ketė, Sonia, Alex, Zara, Yoko, Maja, Megė. <3
Cituoti šią žinutę
2016-09-21, 10:02 AM
Žinutė: #4
Ir aš esu turėjusi Sirijos, bet nieko su juo labai draugiško nenuveiksi... dėl džiungariukų gyvenimo kartu tai matomai kaip kam pasiseka: draugai nusipirko 2 sesutes, tai pešdavosi ištisai, kol vieną dieną viena iš jų liko su žaizdota lūpa ir buvo pasodintos į atskirus narvus (net neabejoju jog į "konservų dėžutes"...)
Cituoti šią žinutę
2017-01-31, 06:44 PM
Žinutė: #5
Is sirijos agresyvios kaip ir zmones is to krastoBig Grin
Aplankyti vartotojo svetainę Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2017-01-31, 09:47 PM
Žinutė: #6
(2017-01-31 06:44 PM)RatOwner Rašė:  Is sirijos agresyvios kaip ir zmones is to krastoBig Grin
Bzzz
Matyt teko daug bendrauti su šios tautos atstovais, kad susidarėte apie juos tokią nuomonę

— Разве можно мерить счастье в крысах?!
— А в чём же еще его мерить?
— В деньгах!
— Но как-то глупо гладить по вечерам… деньги.

http://www.ziurkes.jimdo.com
Cituoti šią žinutę
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
Shock Ka Daryti? ;\\ MixeLya 24 15,028 2010-09-06 10:24 PM
Last Post: Diabolic
  PATARIMAI- ką su senu narvu daryti? monika 2 2,301 2007-12-03 03:09 PM
Last Post: Diabolic

Peršokti į forumą:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Contact Us | Žiurkės.lt | Grįžti į viršų | Grįžti į turinį | Lite (Archive) Mode | RSS