Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kas geriau: patelė ar patinas?
2016-08-04, 05:38 PM
Žinutė: #1
Kas geriau: patelė ar patinas?
Taigi, numirė mano senas žiurkiokas (3 metų pasiėmiau iš prieglaudos, beveik metus dar pagyveno pas mane) ir planuoju įsigyti dar vieną tokį padarėlį... Bet, kadangi manasis buvo senas, tai nežinau, kaip jis elgėsi savo paauglystėje ir ankstyvoj jaunystėj... Tad, formuluoju klausimą: kokie, Jūsų nuomone, yra skirtumai, auginant pateles ir patinus? Koks elgesys? Tiesa, kad patinėliai jaukesni, bet daugiau "kvėpina" viską? Žinau , tai tik standartai, ir dažnai jie priklauso nuo individualaus žiurkiaus, tačiau, kokia Jūsų patirtis? Smile
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2016-08-04, 07:12 PM
Žinutė: #2
RE: Kas geriau: patelė ar patinas?
Labas. Prieš metus auginau 6 panas , dabar 2 berniokus. Kalbant apie kvapa , tai 6 panos "kvepėjo" taippat kaip mano dabartiniai berniūkščiai Big Grin Norint pamatyti koks tas skirtumas žinoma reikia paauginti ir tos , ir tos lyties. Ir žinoma ne po viena , kaip matau , kad tu padarei Hmmm Jie visai kitaip domisi aplinka , bendrauja , ypač per panelių dienas Lol šiaip tiesą pasakius , panos labiau domisi viskuom tai gal šiektiek ir įdomesnės jos , bet paauginus panas tikrai labai norisi bernų , kad kiek žmogumi pasidomėtų , o nestraksėtų visada Smile Ir būtinai ne po vieną auginti!

Panda , Cloudy , Lola , Nensė , Odrė ir Mažė niekada jūsų nepamiršiu
Bugis ir Bugas , na ir Tobis žinoma
Cituoti šią žinutę
2016-08-04, 07:59 PM
Žinutė: #3
Na kai turėjau 1, tai jį pastoviai vežiodavaus į studijas, o barake neišeitų laikyti didesnio narvo, tad jis dažnai lakstydavo po kambarį laisvas, o abu paleist, hm, kambariokė ir 1 nesidžiaugė, o čia 2 maklinės Bzzz o berniokai, jei bus 2, bus mažiau prisirišę prie žmogaus? Nes aš norėčiau, kad meiliakai būtų, o daugiausiai teko girdėt istorijų, kai lauke iš paskos žiurkė bėgioja, tik kai po 1 auginama...
Cituoti šią žinutę
2016-08-04, 08:28 PM (Paskutinį kartą žinutė koreguota: 2016-08-04 08:31 PM ; Ieva125.)
Žinutė: #4
Na žinoma kiek jų turėti tu nori ir kiek išeina priklauso nuo aplinkybių. Na kaip čia pasakius , tu jiems skaitysies kaip šeimininkas ir draugas , bet kitas žiurkius manyčiau labiau prie širdies bus, visgi tokia pati prigimtis , juk žmogus taippat rinktusi draugą žmugų. O jeigu laikai tik vieną žiurkių , žinoma jis bus labiau prie tavęs prisirišęs nei laikant 2 , nes būsi tik tu ir jis bus kaip ir priverstas su tavim bendrauti , o kaip jie elgsis ir kiek norės su tavim bendrauti čia jau jų charakteris , pvz: 1 manasis bendrauja su manim , kitas nelabai mėgsta. Taip kad šansas fifti fifti taip sakant , kad mieliakus gausi Lalala O gali būti ir toks variantas kaip pas mane , ir kartais netgi norisi labiau bendrauti su tuo kuris ir su tavimi nori , bet jokiu būdu negalima pamiršti kito ir vis prie savęs labiau traukti reikia , nes jie irgi jaučiu kai būna labiau atskirti , dalinti dėmesį abiems po tiek pat Smile
Jei būsi geras šeimininkas tai kad ir kiek žiurkų beturėtum , jos visos lakstys paskui tave Smile

Cituoti šią žinutę
2016-08-04, 11:47 PM
Žinutė: #5
Geriausiai turėti ir berniukus, ir mergaites Big Grin Nes jie labai skirtingi ir savo elgesiu, ir charakteriu, tarsi papildo vieni kitus. Priklauso ir ko tu tikiesi iš žiurkės. Teoriškai suaugę berniukai būna ramesni, dauguma per pasivaikščiojimą apeina savo teritoriją, apžymi, patikrina atsargas ir aktyvioji pasivaikščiojimo dalis baigta Big Grin Dėl to ramumo yra didesnė tikimybė, kad berniukas ilgą laiką gulės kol tu norėsi jį glostyti. Merginos daug aktyvesnės, joms viskas įdomu, pas jas visada krūvos reikalų. Būtent dėl to daugeliui jos atrodo ne tokios meilės kaip berniukai, bet tai netiesa, tiesiog jų meilumas kitoks. Mergina bebėgdama atbėgs pas šeimininką, kol tu ją glostysi 30 sekundžių palaižys rankas, akis, nosį, ausį, su rankytėmis atidarys burną ir apžiūrės ką skanaus tu be jos valgei, paskui pasakys "atleisk šeimininke, užbėgsiu vėliau", padarys "ate, ate" rankele ir lėks toliau savo reikalų tvarkyti. Ir taip 100 kartų per pasivaikščiojimą Big Grin Man merginos daug įdomesnės nei berniukai, kai jos kelios tai nuolatinis "žiurkinis televizorius", kur kolektyvo gyvenimas labai panašus į žmonių kolektyvą ir santykius. Mano akimis berniukai "tūpesni" nes mažiau smalsūs ir tingesni, vienas malonumas žiūrėti kaip veikia žiurkė-mergina kai nori pasiekti kažkokį tikslą.
Žiurkės merginos daugiau viską graužia, todėl gali pridaryti daugiau nuostolių.
Bet čia aš rašiau apie žiurkes, gyvenančias kolektyve. Vieniša žiurkė gyvena jai neįprastą gyvenimą (jei tik ji pati nepasirinko būti vieniša), todėl jei ta pati žiurkė gyvens viena, ir gyvens kolektyve, tai jos elgesys gali būti visiškai skirtingas. Mano akimis neteisinga atimti iš žiurkės pilnavertį gyvenimą kolektyve su kitomis žiurkėmis (ypač tai liečia merginas, joms tikrai labai reikia kolektyvo). Žmogus niekada neatstos kitų žiurkių draugijos, su žmogumi pas žiurkes visiškai kitokie santykiai.Tuo labiau kad narvo dydis tam neturi jokios įtakos, nes vienai žiurkei narvas turi būti tokio pat dydžio kaip ir dviems (orientuokimės į "civilizuotą žiurkių auginimą", o ne žiurkių laikymą karceriuose Big Grin ). Mažas narvas pateisinamas tik vienu atveju - jei žiurkė visą parą būna paleista, o narvas atviras.
Jei griežtai nori tik vienos žiurkės, tada geriau padaryti gerą darbą ir paieškoti zooparduotuvėje "užsisėdėjusios" suaugusios žiurkės ar pagal skelbimą priglausti atiduodamą nelaimėlį, tik aišku iš karto reikia suprasti kad jos elgesys ir charakteris gali neatitikti tavo lūkesčių).
Dėl prisirišimo prie žmogaus tai po 60 (ar net daugiau Big Grin ) augintų žiurkių galiu pasakyti kad tai visiškai nepriklauso nuo narve auginamų žiurkių kiekio. Dabar pas mane vienam narve yra 5 jaunos merginos, kurios visos penkios išlekia iš visų "pakampių" pabendrauti ir pasiglostyti kai tik prieinu prie narvo. O kad pamatyčiau savo du berniukus ar vienišą merginą turiu ilgokai stovėti prie jų narvų (net su skanėstu), ieškoti kur jie pasislėpę ir vos ne į dantis skaniuką įdėti (tuo mūsų bendravimas ir baigiasi Big Grin )
Mano akimis noras bendrauti su šeimininku priklauso nuo 3 dalykų:
- individualaus charakterio - vienoms žiurkėms žmogaus labai reikia, kitoms mažiau, trečioms žmogus tik "aptarnaujantis personalas". Net jei žiurkė gyvena viena, tai visiškai nereiškia kad ji trokš bendrauti. Pas mane kai kurios žiurkės po narviokių mirties likdavo vienos ir gyvendavo vienišos po pusmetį ar net daugiau, santykiai su manimi pas daugumą nepasikeisdavo.
- genetikos - jei tėvai/seneliai/proseneliai per kartų kartas būdavo atrenkami "bendravimui" tai didesnė tikimybė kad žiurkiukas bus jaukus, nei kad imant iš "maistinių" žiurkių linijos
- gyvenimo kūdikystėje/vaikystėje. Jei žiurkiukas išaugo pas žmogų, kuris nuo mažens juos imdavo į rankas, kalbindavo, užsiimdavo, dauguma tokių žiurkiukų "orientuoti į žmogų" ir nori bendrauti. Iš zooparduotuvinių/ daugyklinių žiurkių galiu ant vienos rankos pirštų suskaičiuoti kiek buvo tikrai bendraujančių.
"Lauke iš paskos žiurkė bėgioja" tik pas neatsakingus šeimininkus Big Grin geri ir atsakingi šeimininkai nesukurs tokių pavojų savo mylimam augintiniui, žiurkė vis dėlto ne šuo.
Dėl "kvėpinimo" tai dauguma berniukų žymi teritoriją, merginos tai daro rečiau. Asmeniškai man berniukai "kvapnesni" (kaip ir visi gyvūnai vyriškos lyties), jų kvapas stipresnis, aštresnis. Dažnai berniukai būna netvarkingesni už merginas, plus 2-3 kartus didesni taigi ir sysiaus/kakių kiekis atitinkamai didesnis.

— Разве можно мерить счастье в крысах?!
— А в чём же еще его мерить?
— В деньгах!
— Но как-то глупо гладить по вечерам… деньги.

http://www.ziurkes.jimdo.com
Cituoti šią žinutę
2016-08-05, 12:21 AM (Paskutinį kartą žinutė koreguota: 2016-08-05 12:22 AM ; Ieva125.)
Žinutė: #6
(2016-08-04 11:47 PM)ORNELLA Rašė:  Dėl prisirišimo prie žmogaus tai po 60 (ar net daugiau Big Grin ) augintų žiurkių galiu pasakyti kad tai visiškai nepriklauso nuo narve auginamų žiurkių kiekio. Dabar pas mane vienam narve yra 5 jaunos merginos, kurios visos penkios išlekia iš visų "pakampių" pabendrauti ir pasiglostyti kai tik prieinu prie narvo. O kad pamatyčiau savo du berniukus ar vienišą merginą turiu ilgokai stovėti prie jų narvų (net su skanėstu), ieškoti kur jie pasislėpę ir vos ne į dantis skaniuką įdėti (tuo mūsų bendravimas ir baigiasi Big Grin )

Atrodo skaitau apie savo buvusias mergas ir dabartinius bernus... Mergos pamačiusios mane prie narvo , ar net gryžus namo jau laukdavo , o bernai net dėmesio nenori kreipti , kartais atidarau dureles narvo , o jie to net nepastebi , tai gali nors ir visa diena tos durelės atidarytos būt , jie vistiek to nepamatys kol jų gerai nepakrutinsi Lol na arba kitokiu atvėju: kol neįdėsi maisto Lol
Taip ir praleidžia dienos pasilakstyma , o poto prašosi Smile

Cituoti šią žinutę
2016-08-05, 10:56 AM
Žinutė: #7
Kadangi turėjau seną žiurkiuką, o dar ir patinėlį, tai jis nebūdavo baisiai aktyvus... ir nors narvelį uždarydavau tik išeidama į paskaitas (kad neduok die darydama durų nenuskriausčiau :bzzzSmile bet jis nelabai mėgo būti atviroj erdvėj, jaudavosi nesaugus, bėgdavo iškart atgal į narvelį... ir tik po ilgo bendravimo jis priprato prie manęs, pats ateidavo, šmirinėdavo po kambarį, ir netgi laisvėj būdamas rinkdavosi nebe bėgti į narvelį, o pas mane. Tik gaila, kad tokiu bendravimu nebeilgai besidžiaugiau Verysad
O dėl lauko, kodėl pavojinga? Dėl galimybės pasigaut visokių zarazų? Nes net saviškį nešdavaus į lauką, kieme po žolytę palakstyt. Aišku, ten tik trumpi pabuvimai, ir aš nuolat būnu kartu priepat, tad katinas/paukštis nepagautų niekaip, o į kelią išbėgt ar kažkam po kojų palįst neįmanoma, nes veiksmas vyksta kaimo pakrašty. Gal blogai darydavau? Kuo kenksmingas laukas, jei oras tikrai šiltas, bet ne per karštas, ne per saulėta?
2 žiurkiukai labiausiai baugina dėl studijų... "barake" tik nedidelis narvas, + kambariokė nebūtų labai patenkinta 2 šmirinėjančiais smalsuoliais... o ir sužiūrėt 1 lengviau. Ankstesnįjį dažnai nešiodavaus su savim megztinio "sterblėj", jam patikdavo miegot ten, o ir transportavimas lengvas, nes keliauti tenka labai dažnai (neretai toj pačioj "sterblėj" ir vykdavo, ypač kai norėdavau nuo šalčio apsaugot ar draugiją palaikyt).
Namuose, kai grįžtu, yra didesnis narvas gerokai, su visokiais įrengimais, o dar + visas kambarys kaip minimum, tik vat laiko mažiau kartu būt. Tik kad namuos tokiam narve būtų tik savaitgaliais....
Cituoti šią žinutę
2016-08-06, 06:01 AM
Žinutė: #8
(2016-08-05 10:56 AM)Samogitian Rašė:  O dėl lauko, kodėl pavojinga? Dėl galimybės pasigaut visokių zarazų? Nes net saviškį nešdavaus į lauką, kieme po žolytę palakstyt. Aišku, ten tik trumpi pabuvimai, ir aš nuolat būnu kartu priepat, tad katinas/paukštis nepagautų niekaip, o į kelią išbėgt ar kažkam po kojų palįst neįmanoma, nes veiksmas vyksta kaimo pakrašty. Gal blogai darydavau? Kuo kenksmingas laukas, jei oras tikrai šiltas, bet ne per karštas, ne per saulėta?
Nerekomenduojama nešti į lauką, nes:
- nešimas į lauką tai papildomas stresas žiurkei (stresas=imuniteto nusilpimas=ligų suaktyvėjimas)
- žiurkei gali įkelti vabzdžiai (gali kilti alerginė reakcija į įkandimą, jei kartu nesinešiosi tam tikrų vaistų iki artimiausio veterinaro gali nespėti nuvažiuoti)
- žiurkė gali pasigauti parazitų (išorinių arba vidinių)
- tu gali laiku nepamatyti katės, šuns ar atskrendančio paukščio. Net jei spėsi savo augintinį ištraukti iš nąsrų, tai nereiškia kad jo nesužalos.
- žiurkė gali pasimesti. Rusiškuose žiurkininkų forumuose reguliariai atsiranda skelbimai apie parkuose/gatvėse randamas žiurkes. Sėdėdama ant peties žiurkė gali bet kada bet ko išsigąsti ir nušokti ant žemės. Vaikščiodama ant žemės/po žolę taip pat gali išsigąsti kokio garso, skrendančio paukščio ar net savo "šešėlio" Big Grin Žiurkė yra labai greita. Stresinėje situacijoje ji išvystys "kosminį" greitį, per kelias sekundes kur nors nubėgs ir įlis, joks žmogus jos nepagaus, o dėl streso į šeimininko šaukimus gali nereaguoti.
Vienintelis variantas kažkiek saugesnio pasivaikščiojimo - paleisti žiurke pastatytame ant žolės specialiame "aptvare", iš kurio žiurkė negalėtų pabėgti (t.y. jis turi būti su stogu)

Pilnai suprantu tavo priežastis kodėl tu nori auginti tik vieną žiurkę. Aš į bet kokio gyvūno auginimą žiūriu iš tos pusės, kad šeimininkas turi suteikti tokias sąlygas, kokios yra reikalingos/būtinos būtent tos rūšies gyvūnui. Jei negaliu tų sąlygų išpildyti reiškia tokio gyvūno kol kas laikyti negaliu ir savo "noriu" teks atidėti geresniems laikams (taip svajonėse ir liks auginimas įvairių varlių, egzotų, šeško, voverių-skraiduolių ir daugelio kitų gyvūnų Big Grin ). Vienas dalykas kai šeimininkas iš nežinojimo augina vieną žiurkę. Bet sąmoningai pasmerkti tokį socialinį gyvūną vienišam gyvenimui mano akimis yra neteisinga (tuo labiau kad yra krūva kitokių gyvūnų, kuriuos reikia auginti būtent po vieną).
Beje, kai prieš 8 metus užsimaniau auginti žiurkę ruošiausi įsigyti irgi tik vieną berniuką. Kai veisėja užsiminė kad reikia auginti bent po dvi ir paskaičius forumuose apie socialumą, buvo tik viena dilema - imti dvi žiurkes ar visai neauginti, bet mintis pirkti tik vieną jau nebekilo.
Tavo atveju kaip daryti žinoma spręsti tik tau.

— В деньгах!

Cituoti šią žinutę
2016-08-07, 09:30 AM
Žinutė: #9
Ojetau unsure nežinojau, kad tiek pavojų, aš kažkodėl tai įsivaizdavau, kad gauna pilną laisvę, kuri man atrodo būtina kiekienam gyvūnui (kažkas tokio, kaip kad šunį paleidi miške pasilakstyt, be galo daug laimės suteikia jiems ta laisvė)...
Na, dėl narvo kažką sugalvočiau dar dar, tik kaip tada tektų juos transportuot, apie 2 h kelionės, 2 jaunus, judrius žiurkiukus? Nes kai auginau seną, 1, gana pasyvų žiurkiuką, pakakdavo, kaip minėjau, į kišenę "sterblę" įsidėt, ar kuprinėj guolį, ar dėžutėj guolį sukurt, ir jis išmiegodavo tiesiog visą kelionę, kartais tiktai išlįdavo apsižiūrėt. Transportavimo narvas netinka, nes dažnai važiuoju autobusais, mašinom su įvairiais žmonėm, o kaip žinoma, ne visiems žiurkės mieli gyvūnai, kai kurie net šunimis/ katinais skundžias, o čia dar toks "nestandartas"... Būčiau dėkinga už idėjas ar tiesiog apšvietimą, kad gal tiedu taipogi gražiai važiuotų, ar dar, betką tiesiog...
Pasirodysiu visai žalia, bet gal yra kokių smulkių gyvūnų, žinduolių, kuriems būtent reikalingas gyvenimas pavieniui? Sirijos žiurkėnai?
Cituoti šią žinutę
2016-08-07, 11:51 AM
Žinutė: #10
(2016-08-07 09:30 AM)Samogitian Rašė:  Ojetau unsure nežinojau, kad tiek pavojų, aš kažkodėl tai įsivaizdavau, kad gauna pilną laisvę, kuri man atrodo būtina kiekienam gyvūnui (kažkas tokio, kaip kad šunį paleidi miške pasilakstyt, be galo daug laimės suteikia jiems ta laisvė)...
Žiurkė mažas gyvūnas, todėl jai pilnai pakanka laisvės kai paleidi palakstyti po kambarį.
O su šunimis ir mišku (ar laukais/pievomis) viskas irgi ne taip gražu, krūva šunų kasmet juose pasimeta ir paskui šeimininkai jų neberanda Sad Taigi ir šunis geriausiai paleisti tik saugiai aptvertose teritorijose.

(2016-08-07 09:30 AM)Samogitian Rašė:  Pasirodysiu visai žalia, bet gal yra kokių smulkių gyvūnų, žinduolių, kuriems būtent reikalingas gyvenimas pavieniui? Sirijos žiurkėnai?
Sirijos, Džiungarijos, Kembelo ir kiti žiurkėnai (tik Roborovskio gali gyventi po kelis), pelių patinai (tik jie labai kvapnūs, taigi tau netinka), jūros kiaulyčių patinai, triušiai, burundukai.

(2016-08-07 09:30 AM)Samogitian Rašė:  Na, dėl narvo kažką sugalvočiau dar dar, tik kaip tada tektų juos transportuot, apie 2 h kelionės, 2 jaunus, judrius žiurkiukus?
Žiurkių transportavimas valdišku transportu nekelia jokių problemų, aš į veterinarijos klinikas autobusais ir mikriukais nuolat vežioju, taip pat esu ne kartą vežusi žiurkiukus iš Klaipėdos, Vilniaus ir kitų miestų, teko vežtis tarptautiniu autobusu iš Minsko.
Reikia nusipirkti transporterį, Lietuvoje galima isigyti kelių firmų ir kelių dydžių, pas mane Ferplast Aladin vidutinis (medium) ir didelis (large)
http://www.ferplast.com/gb/aladino-medium.html
http://www.ferplast.com/gb/aladino-large.html
naudoju abu, priklausomai kiek žiurkių ir kokio dydžio vežu. Dviems jauniems berniukams pilnai pakaks vidutinio (medium), bet jei paskui išaugs kaip maniškiai po 800g tai reikės keisti į didelį (large) Big Grin Transporteris talpinamas į kažkokią tašę - galima specialiai jam pasiūti, galima tiesiog pagal dydį parduotuvėje parinkti (savo vidutiniui šiai vasarai nusipirkau "šaltkrepšį" Big Grin ). Žiemos metu transporterį dar reikia kažkuo "apšiltinti", pvz. iš megztinio/bliuzono ar šiltų kelnių padaryti "užvalkalą". Aš žiemos metu transporterį statau į šunims/katėms skirtą medžiaginę tašę ir paskui visą konstrukciją dar talpinu į apšiltintą šunų tašę.
Transporterį gali paieškoti skelbiu.lt , reguliariai kas nors pigiau parduoda.
Galima transporterį pasidaryti ir pačiai, tai visai nesunku - nusiperki reikiamo dydžio plastmasinę dėžutę su gerai užsifiksuojančiu dangčiu, išpjauni dangtyje beveik pagal visą perimetrą skylę ir įstatai tinklą (jį galima fiksuoti paprasčiausia viela) - transporteris gatavas (tik aišku tokiame transporteryje daug blogesnė ventiliacija, taigi karštą vasaros dieną reikia reguliariai patikrinti ar žiurkės neperkaito).
[Paveiksliukas: c09ed1e6b79b.jpg]
[Paveiksliukas: f292831dee36.jpg]

[Paveiksliukas: 670e736acc50.jpg]
[Paveiksliukas: 65c8391b25d1.jpg] [Paveiksliukas: 1b83c17311f7.jpg]
[Paveiksliukas: bd2afcbd60bf.jpg] [Paveiksliukas: 4601775faafa.jpg]
[Paveiksliukas: 4e62abbe3526.jpg] [Paveiksliukas: f6c6b19c9094.jpg]
[Paveiksliukas: 39af2b64d623.jpg] [Paveiksliukas: 793cc125273c.jpg]
[Paveiksliukas: 9dc5ef2be887.jpg] [Paveiksliukas: 3c09848af3a4.jpg]

— В деньгах!

Cituoti šią žinutę
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
Quest patelės poruojasi :DDDD gretysimo 9 4,403 2013-03-17 07:32 PM
Last Post: ORNELLA
  Patino ir patelės "suvedimas" Metsuge 6 3,811 2009-03-23 11:05 PM
Last Post: Insomnia
  Paranojiškas elgesys, nesuprantu kas nutiko Diabolic 18 9,150 2008-09-07 10:03 PM
Last Post: Ingoszke

Peršokti į forumą:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Contact Us | Žiurkės.lt | Grįžti į viršų | Grįžti į turinį | Lite (Archive) Mode | RSS