Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kvapas
2015-10-03, 01:04 AM
Žinutė: #1
Kvapas
Sveiki,

Nežinau kodėl, bet kai tik įkrausčiau žiurkes į naująjį Furet'ą, jos pradėjo smirdėti. Kraikas tas pats, lentynos tos pačios. Kas savaitę plaunu visą narvą ir pakeičiu kraiką. Per plovimą narvą išpurškiu specialia priemone, atmirkau, o tada dar su dušo žele arba Fairy išmuilinu ir gerai nuskalauju karštu vandeniu.
Hamakų vasarą nekabinau, tik Sputniką ir plastmasinį namuką. Juos plaunu kasdien. Lentynas valau skuduru arba kempine, irgi kasdien. Popieriai keičiami kasdien.
Bet kad ir kaip besistengčiau, kvapas vis tiek yra. Jei vakare išvaliau lentynas, tai jau ryte kambary nėra kuo kvėpuoti Pinch
O kol buvau išvažiavusi atostogų, kažkuri mergina nusprendė, kad kakoti ant lentynų visai smagu. Todėl kvapas dar paaštrėjo. Kakus surenku, kai tik pamatau. Bet aš retai būnu namie, o jos per dieną ištrypia kakus ir išterlioja jais visą narvą.
Prisysioti sugeba net už narvo ribų.
Prieš tai laikiau keturias žiurkes tokiam pačiam narve, bet tokio kvapo nebuvo.

Galbūt kas nors turėjot tokią problemą ir turėsit kokių patarimų?

Visada liks mano širdyje...Žurka, Vanilė, Mažė, Alisa, Ketė, Sonia, Alex, Zara, Yoko, Maja, Megė. <3
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2015-10-03, 11:13 AM
Žinutė: #2
RE: Kvapas
Dažnai skaitau, kad įsikrausčius į naują narvą žiurkės pirmą laiką jį intensyviai sysina/kakina - žymi savo naują nuosavybę Big Grin dažniausiai tai trunka kelias dienas, kartais kelias savaites. Paskui apsiramina ir kvapas dingsta.
Kodėl pas tave tas periodas trunka iki šiol sunku pasakyti. Viena iš priežasčių gali būti tame, kad tu persistengi su narvo valymu/plovimu - intensyviai stengiesi panaikinti/permušti žiurkių kvapą plus dar naudoji tam priemones, turinčias stiprų specifinį kvapą. (Kam kasdien plauti Sputniką ir plastmasinį namuką man iš viso neaišku Bzzz nes kasdien keičiant popierius jie ir per savaitę lieka švarūs).
O kvapas nuo ko? Nuo sysių ar kakių? Jei smarkiai smirda kakiai tai reikėtų juos ištirti ar nėra kokių pirmuonių (nors teoriškai tada jie turėjo smirdėti nuo pat žiurkių įsigijimo). Prie kai kurių ligų sysiai irgi gali įgauti specifinį kvapą. Dar sysių kvapas suintensyvėja, kai duodi žuvį ar mėsą, bet kaip suprantu tu kasdien jų nešeri tokiais produktais.
Jei daryti prielaidą kad kvapo intensyvėjimas nesusijęs su žiurkių sveikata ir mityba, o tik su nauju narvu, tai visi žiurkininkai tokio kvapo suintensyvėjimo atveju deja siūlo tik vieną variantą - tiesiog tokį laikotarpį "prakentėti" per daug intensyviai netvarkant, kad žiurkės nustotų smarkiai žymėti. Ir nenaudoti jokios kvepiančios "chemijos" plaunant narvą (dauguma rusų žiurkininkų plaunant narvus maksimum naudoja ūkinį muilą ar deguto muilą).
Jei žiurkės nuolat daro ant lentynų ir tos balos stovi visą dieną ir garuoja, plus dar maišosi su kakiais, tai aš tavo vietoje pasiūčiau ant lentynų kelis komplektus flisinių "užvalkalų" ir keisčiau juos kas 1-2 dienos.
Mano smegenyse niekaip nesutelpa kaip dvi žiurkytės per naktį sugeba taip apdergti narvą, kad ryte jau atsiranda kvapas Bzzz

— Разве можно мерить счастье в крысах?!
— А в чём же еще его мерить?
— В деньгах!
— Но как-то глупо гладить по вечерам… деньги.

http://www.ziurkes.jimdo.com
Cituoti šią žinutę
2015-10-03, 01:26 PM
Žinutė: #3
Šitame narve jos jau labai ilgai gyvena. Pastebėjau tik, kad viena Megė tiek nesysino visur. Bet kai tik atsirado Maja, tai abi pradėjo sysinti per visur.
Sutaria jos gerai, bet kone kasdien pavarto viena kitą. Įtariu, kad dėl to sysioja daug ir per visur, gal jos taip konkuruoja, nežinau...
Sputniką tenka plauti kasdien, nes jos iš ten pusę popierių išmeta, o kitą pusę susmulkina iki mažyčių skutelių. Tada abi ten prisysioja, tas popierius visas peršlampa ir susitrombuoja, o pačios žiurkės išsimarinuoja šlapime. Jei neplaut, o tik pakeisti popierius, Sputnikas smirdės. Todėl kasdien išimu, išplaunu ir įdedu naujo popieriaus.
Kai turėjom hamakus, tai jie po dviejų dienų jau turėjo kvapą, tekdavo dažnai keisti.

Kvapą tikrai labai stengiuos panaikinti, nes vaikino labai jautri uoslė - nuolat skundžiasi, kad nuo narvo visas kambarys smirda Sad Aš silpniau jaučiu kvapus, nes nosis nuolat užgulus, tai man netrukdo tas kvapas. Galbūt tik pačioms žiurkėms negerai kvėpuot, kai aplink tiek balų garuoja.

Ta priemonė narvo valymui yra skirta dezinfekavimui, kvapas nestiprus, vos juntamas. Po to purškiklio gi dar perplaunu su Fairy ar dušo žele (bekvape) ir gerai nuskalauju ir nušluostau. Net prikišus nosį prie lentynų jokio kvapo nejaučiu (tik hamakai kvepėdavo po skalbimo).

Racionas susidaro iš mixo, košių ir vaisių/ daržovių. Mėsos gauna kartą į savaitę, o žuvies išvis retai. Ligų jokių lyg ir nėra, tik Megė vėl burkuot pradėjo. Tiesa Majos sesė buvo su pakreipta galva, įtariu turėjo ausies uždegimą. O pati Maja kriuksėjo pradžioje, bet normalus kraikas ir echinacėja padėjo atsigauti.

Kakiai ant lentynų minkštoki, lyginant su kietais kakiais ant narvo dungo. Mano visos turėtos žiurkės tvarkingai atlikinėjo didelius reikalus kraike, todėl niekad nebuvau atkreipus dėmesio į konsistenciją. Ar jie turi būti minkšti?

Smirda ir balos ir krūvelės. Bėda dar ir tame, kad per balas kakiai būna ištrypiami ir tada ant lentynų gaunasi tokia smirdanti košė, kad Biaka

Bandysiu užkloti lentynas, žiūrėsim kaip seksis. Norėtųsi atpratinti jas nuo kakojimo ant lentynų, kad narve bent šiokia tokia tvarka būtų.

Maja išvis netvarkinga merga - visada išvarto bliūdus, jei jie blogai pritvirtinti. O bliūdą su naturaliu maistu visada apverčia ir/arba numeta nuo lentynos. Po vakarienės narvas atrodo kaip savaitę neplautas Pinch

Visada liks mano širdyje...Žurka, Vanilė, Mažė, Alisa, Ketė, Sonia, Alex, Zara, Yoko, Maja, Megė. <3
Cituoti šią žinutę
2015-10-03, 02:58 PM (Paskutinį kartą žinutė koreguota: 2015-10-03 02:58 PM ; ORNELLA.)
Žinutė: #4
Nemanau kad sysioja dėl konkuravimo, tiesiog tau šį kartą nepasisekė - gavai netvarkingas žiurkes Bzzz
Dėl Sputniko užjaučiu. Pas mane taip darydavo tik bachūrai (todėl beveik visi gyveno be Sputnikų). Mano merginos kai apsysina popierius, tai paskui apsysintus išmeta ir pakeičia juos naujais, švariais (aš pridedu atskirai popieriukų, kuriuos galima esant reikalui nusinešti į narvą). Mačiau kai kurie šeimininkai šalia narvo ar pačiam narve kabina net visą rulonėlį su tualetiniu popieriumi Big Grin
Jei merginos nuolat marinuojasi šlapime tai gal kvapas nuo jų eina?
Tavo uoslė ir žiurkių uoslė skiriasi keliolika kartų (ne veltui gambietiškos žiurkės dirba laukų išminuotojomis Big Grin ). Todėl jei tu nejauti "chemijos" kvapo, tai nereiškai kad ir žiurkės jo nejaučia Big Grin
O lentynos pas tave narve kokios? Ferplastinės?
Normalūs tik padaryti kakiai būna "minkštokos" formos (tada ir kvepia), ir per kelias/keliolika minučių sukietėja (ir kvepėti nustoja, jei tik neguli balose). Minkšti kakiai tokie ir išliekantys visą laiką gali būti kai žiurkė valgo daug daržovių ar turi kokių problemų su sveikata/virškinimu.
Jei turi skalbimo mašiną skalbti hamakus, tai aš kabinčiau 2-3 hamakus ir kasdien juos keisčiau - pakabinti naujus užtrunka maksimum 5 minutes. Jei merginos siusios į hamakus gal mažiau sysins ant lentynų ir į Sputniką. Hamakus juk nebūtina skalbti po 2-3 vnt., galima sandarioje "taroje" taupyti visą savaitę ir skalbti kartą į savaitę.
Dar padaryčiau "lentyną" iš didelio katininio tualeto ar atitinkamo dydžio plastmasinės dėžės su pakankamai aukštais borteliais - parinkčiau kad būtų per visą narvo plotį ir maždaug per 1/2-1/3 pločio. Į ją pilčiau maždaug 1-1,5 cm kraiko. Pas mane vienam narve tokia lentyna kabo iš karto po Sputnikais, kitame per vidurį narvo aukščio. Žiurkės kaip ir žmonės yra tinginės - labai reta žiurkė per miegus lips iš viršuje kabančio Sputniko į patį narvo dugną kad pasysinti ar pakakinti į kraiką Big Grin Kraiką lentynoje-tualete keičiu 2 kartus per savaitę ir reguliariai su miniatiūrine lopetėle išrankioju kakius Big Grin Čia pas viena žiurkininke net trys tualetai pakabinti (didinasi)
[Paveiksliukas: 1dc9de36fa62t.jpg]

Beje, aš jau seniai merginų narvuose atsisakiau kraiko pylimo per visą dugną - pas mane narve stovi du tualetai su 1-2 cm kraiko, kraikas juose keičiamas 2-3 kartus per savaitę (priklausomai nuo žiurkių kiekio narve). Tualetai tokio dydžio, kad kraiko pakeitimui juos galiu lengvai ištraukti per dureles, o ne kilnoti narvą nuo dugno.
Dar vienas variantas kurį siūlo su netvarkingomis visur kakinančiomis/ sysinančiomis žiurkėmis - atsisakyti ištisinių lentynų ir daryti grotines. Nors man toks variantas nepatinka, man atrodo kad tokiu atveju narve bus dar nešvariau, nes kai žiurkė sysins visa tai "bėgs" ant apačioje esančių daiktų ir žiurkių. Aišku pliusas tame, kad teoriškai pati žiurkė nevaikšto po savo sysius ir neguli juose. Aš geriau kaip lentyną galvočiau kažkokį tarpinį variantą - "sumuštinį" iš dviejų dalių - viršuje grotos ar tinklas, kurie guli ant plastmasinio pagrindo, tarpe tarp jų - flisas, vienkartinė palą ar nedidelis sluoksnis kraiko. Pavyzdžiui paieškočiau kažką tinkamo iš "dvigubų" kačių tualetų, va idealus mano akimis variantas (ir dydis kaip tik furetinis), gaila kad pas mus tokie neparsiduoda (nuotraukos didinasi)
[Paveiksliukas: 751367760ddet.jpg] [Paveiksliukas: b579b0b4826ct.jpg] [Paveiksliukas: 6a4f4231da15t.jpg]

— Разве можно мерить счастье в крысах?!
— А в чём же еще его мерить?
— В деньгах!
— Но как-то глупо гладить по вечерам… деньги.

http://www.ziurkes.jimdo.com
Cituoti šią žinutę
2017-12-21, 06:41 PM
Žinutė: #5
Sveiki, neradau temos, tad čia paklausiu... Smile Turiu žiurkytę (patinėlį) jau metus laiko (anksčiau turėjau kelis patinėlius, bet tokios problemos nebuvo), bet prieš kelis mėnesius atsirado problema - jis pradėjo šlapintis į guolį, ten kur miega. Guolis yra sputnikas, o pakloju tuoaletinį popieriu, nes kai šlapinasi, labai smirda, tad per diena keičiu kelis kartus. Vis dėlto dažnas pakloto keitimas nepašalina problemos. 1.Žiurkei šlapia miegoti 2. Ji pati labai išsipurvina, smirdi, bet dažnai maudyti negaliu, o per kelias dienas sulimpa kailiukas, pagelsta 3. Kvapas ir šiaip visame kambaryje pasijaučia kai pasysioja...
Labai prašau, patarkite kaip kovoti su tokiu jos įpročiu, kokį paklotą jūs naudojate? Nes jau pavargau nuo tos smarvės, kas kartą jam nusišlapinus ir purvino kailiuko...
Ps. anksčiau jis šlapindavosi ant kraiko, narvo dugne, tad ir kvapas veiksmingai būdavo sugeriamas ir guolis išlikdavo švarus
Cituoti šią žinutę
2017-12-22, 01:19 PM
Žinutė: #6
Maniškės irgi šlapinasi kur miega... Neįsivaizduoju kaip tai pakeist. O gal jam kažkodėl sunku nueit iki tualeto pasidarė? Nebandei kur arčiau guolio perkelti tualeto?
Cituoti šią žinutę
2018-03-09, 02:41 PM
Žinutė: #7
Nemanau, kad sunku, nes naktį laisvai šokinėja, kur jam reikia Big Grin O va per dieną miegodamas ir prisysioja... Sad
Cituoti šią žinutę
2018-03-09, 04:17 PM
Žinutė: #8
Na pas mane tai į sputniką įdėtas dar adialo gabaliukas, na šitų fliso dekių, tiesiog tinkamo dydžio iškirptas, ir įkištas (kad neišstumtų įkišų kampus į tuos tarpelius, kur sputnikas jungiasi). Ant viršaus servetėlės, keičiamos ryte, vakare. Tai jos būna pošlapės, bet nepermirkusio, nes sugeria ir dekis. Aišku, dekį kas 3 dienas kokias irgi jau reikia keist, priklausomai nuo kiekio šlapimo. Kvapas kiek po kelių dienų atsiranda, bet kadangi visą narvą tvarkau, tai viską ir pakeičiu. Žiurkė kailiukas gal kiek ir atsiduoda, bet tikrai nedaug. Na žodžiu, bandyk dar paklotą dėt į sputniką, o servetėles keisti kaip ir iki šiol. Nes maniškė tai tikrai nesulimpa ten visa ir geltona nelaksto. Maudyti juos gi negerai- stresas, peršalimo galimybė ir pan. nebent tavo žiurkė mėgsta maudytis ir yra pratusi prie vandens.
Cituoti šią žinutę
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  nemalonus kvapas AFA 21 10,752 2008-07-10 07:14 AM
Last Post: Ingoszke

Peršokti į forumą:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Contact Us | Žiurkės.lt | Grįžti į viršų | Grįžti į turinį | Lite (Archive) Mode | RSS