Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Versele Laga pašaras ir klausimai :)
2015-08-17, 08:12 AM
Žinutė: #1
Versele Laga pašaras ir klausimai :)
Sveiki, ar Versele Laga Complete žiurkėms pašaras yra geras pasirinkimas? Smile Ar prie jo vis tiek reikia "pašaro grūdais" ? Manosioms jis laaabai patiko, tik negalvojau, kad jo taip sunku gauti Sad Gal galima žiurkėms duoti tokį tik skirtą šeškams? ( jie irgi visaėdžiai, jų pašaras rašo, kad l. baltimingas tai gal jaunom žiurkutėm tinka? ) Ar kitiems graužikams skirta šios linijos pašarą?

Kaip šie skanėstai ar jie kaip vaikui saldainis - skanu ir tiek Smile ar duoda ir kažkiek naudos? http://www.kika.lt/prekes-zenklai/versel...heese.html

Kaip apskritai su tais graužimo pagaliukais? Manosios mėgsta, BET ar jie nepersaldūs? Nelabai suprantu "kuom" jie sulipdyti.

Dar ėda JR Farm, BET nu nelabai joms apskritai tie grūdai Big Grin Gal šioje serijoje yra kas nors l. gero? Smile Nes pasirinkimas tai didžiulis: vaisiai daržovės... Yra ir žolių deriniai -- ar jų galima žiurkėm, nes manosios kaip karvutės šieno/žolės nori Big Grin Dabar ėda Wellnes ir pamiršau kokį bet rodos universalų su šienuku. Paskutinis patinka, nes labai noriai graužia šienuką - galima joms? O jau pienės tai išvis desertas - ar ne per daug jei kasdien gaus pienių? Kokių dar galima žolių žiurkėm? Krapai, čiobreliai, bazilikai?? Ir ar reikia joms?

Skaičiau, kad pomidorą galima duoti žiurkutei, tikrai? Nu man kažkodėl ( tik nepamenu kodėl Big Grin ) smegeninėje užsifiksavę, kad negalima pomidoro ir vsio Big Grin

Visiems ačiū už sugaištą laiką skaitant ir man atsakant Smile
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2015-08-17, 01:36 PM
Žinutė: #2
RE: Versele Laga pašaras ir klausimai :)
Prinokusius raudonus pomidorus duoti galima, jie turtingi vitaminais.
Visi panašaus tipo skanėstai (jogurtai, įvairios pagalvėlės) yra tik skanėstai, "saldainiai", naudos iš jų jokios, daugelis dar ir kenkia, nes jų sudėtyje yra cukraus. Dauguma bet kokių gyvūnų skanėstų yra gaminami ne tiek gyvūnams, kiek jų šeimininkams Big Grin gamintojai tiesiog naudojasi tuo amžinu šeimininko noru kuo nors "palepinti" savo augintinį. Jei tokį skanėstą duosite po 1 vnt. 1-2 kartus į savaitę nieko baisaus aišku neatsitiks, bet kam kimšti į gyvūną tokią chemiją, jei galima duoti gabaliuką vaisiaus, džiovinto banano, riešuto, pūstą grūdą ir pan.
Pagaliukai vėlgi yra tik skanėstas ir žaislas pagraužimui. Kuo konkrečiai "sulipinti" pagaliukai reikia klausti pas kiekvieną gamintoją atskirai, yra skirtingos receptūros ir "lipinančios" medžiagos plius pagaliukai yra "kepami" aukštoje temperatūroje. Bet kokiu atveju "chemijos" ten užtenka, nesu tikra kad įvairūs gamintojai nebenaudoja specialius priedus nuo pelijimo Roll
Versele Laga Complete kaip vienintelis pašaras žiurkėms manau yra netinkamas pasirinkimas. Šis pašaras tai analogas šunų/kačių sausų pašarų, kai įvairūs ingredientai yra susmulkinami į miltus, sumaišomi tarpusavyje ir su skysčiu, paskui gauta "tešla" perleidžiama per formą ir gauti gabaliukai 'kepami" aukštoje temperatūroje. Net nekyla mintis skaityti kad toks pašaras lygiai taip pat naudingas žiurkei kaip ir niekuo neapdirbti natūralūs grūdai (kaip negalima lyginti naudos sauso/kačių šunų pašaro ar konservų su maitinimu natūralia mėsa/subproduktais, ar skaityti lygiaverčiais makdonaldo pusfabrikačius ir namuose paruoštą maistą)
Bet Versele Laga Complete galima maišyti su grūdais ar grūdiniais pašarais.
Kiek atsimenu arčiausiai žiurkinio Complete yra žiurkėninis, nors aišku labai sunku spręsti kai nežinai tikslių formulių/sudėtinių dalių.
Iš JR Farm mano žiurkės keturis metus labai gerai ėdė JR Farm Ratten schmaus su krevetėmis - jame nebuvo jokių žolių ir buvo pakankamai daug stambių grūdų, suvalgydavo praktiškai viską. Bet prieš pusantrų metų gamintojas pakeitė formulę ir pervadino į JR Farm Rats Feast, jame atsirado labai daug pūstų grūdų ir smulkių sėklų (kurių mano chebra nevalgo), sumažėjo stambių grūdų, labai didelė dalis pašaro išsimesdavo ir aš labai retai pradėjau jį pirkti, tik kaip priedą maišymui su grūdais.
Wellnesą mano merginos irgi nelabai valgė, nuo jame esančių žolių narve pastoviai būdavo šiukšlynas
JR Farm Food Rats Adult nesu bandžiusi, čia matyt iš naujesnių formulių.
Iš JR Farm retkarčiais perku tik žirnių dribsnius. Vaisius/daržoves duodu natūralius.
Jokių džiovintų "žolių" mano chebra nevalgo, tai jų ir neperku. Bet duodu pienes, dobilus, kiškio kopūstus, krapus.

(2015-08-17 08:12 AM)aisha Rašė:  Dar ėda JR Farm, BET nu nelabai joms apskritai tie grūdai Big Grin
Žiurkėms grūdus valgyti reikia, nepriklausomai nuo to, nori žiurkės ar ne Big Grin Vaikai irgi galėtų valgyti tik saldainius, čipsus, picą ir gerti coca-colą, tik "pikti" tėvai jiems to kažkodėl tai neleidžia Big Grin O mano šunys jei galėtų, tai maitintusi tik baronkomis Lol
Kad žiurkės noriai valgytų sausą pašarą yra kelios taisyklės
- papildomo natūralaus pašaro kiekis neturi būti per didelis
- gaunamų per dieną įvairių "skaniukų" kiekis turi būti ribojamas
- į dubenėlį sauso mikso pilama tik tiek, kiek žiurkės turi suėsti per 1-2 dienas ir žiurkės turi žinoti, kad nauja porcija sauso pašaro pilama tik tada, kai dubenėlis jau beveik tuščias.
Kai žiurkių 2-3 tai šių taisyklių laikytis turbūt sunkoka, kuo didesnė chebra narve, tuo mažiau problemų su sauso pašaro valgymu Smile

— Разве можно мерить счастье в крысах?!
— А в чём же еще его мерить?
— В деньгах!
— Но как-то глупо гладить по вечерам… деньги.

http://www.ziurkes.jimdo.com
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  AMORA Roxy Rat pašaras ORNELLA 7 4,750 2011-07-25 12:39 PM
Last Post: Egidijus
  Versele-Laga Rat Nature maistas liux-peliux 15 9,023 2010-09-27 07:46 PM
Last Post: Pipete
  Beapharo pašaras XtraVital ORNELLA 4 2,610 2010-09-19 01:14 PM
Last Post: ORNELLA

Peršokti į forumą:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Contact Us | Žiurkės.lt | Grįžti į viršų | Grįžti į turinį | Lite (Archive) Mode | RSS