Post Reply 
 
Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaunesnė žiurkė lenda prie senesnių
2015-07-13, 12:01 AM
Žinutė: #1
Jaunesnė žiurkė lenda prie senesnių
Eidami pro kika aptikome Dumbo rūšies žiurkytė ir nusprendėm ją nusipirkti. Iki tol turėjome jau dvi žiurkes, jos viena su kita elgėsi ramiai ir pagarbiai kartais pažaisdavo, "pahumpindavo" viena kitą ir ramiai gyveno toliau. Kaip įleidome į narvą jaunąją Dumbo, senosios elgėsi su ja kaip su žaisliuku, stumdė, humpino ir po dienos, dviejų apsiramino ir elgėsi normaliai. Tačiau problema tame, kad po poros savaičių mažoji įsidrąsino ir pradėjo priekabiauti prie senbuvių, provokuoti jas, kadangi senosios už maže vos ne dvigubai didesnės tai ją apkandžioja ir trypia, jau mažajai viena iš senų į ausį įkando, teko kraujus valyt. Gal ką patarsit? Nes kaip kyla ginčai, tai kartais net per naktį atskirai maže palaikau kitam narve.
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2015-07-13, 09:04 AM
Žinutė: #2
RE: Jaunesnė žiurkė lenda prie senesnių
LukasL, o kiek amžiaus jūsų senbuvėms ir kiek amžiaus naujai žiurkei?
Iš jūsų aprašymo nelabai aišku kaip ir kiek laiko truko senbuvių pažindinimas su naujoke. Ar atnešėte naujokę ir tiesiog įleidote ją į narvą, ar pažindinote pagal visas taisykles - iš pradžių neutralioje teritorijoje, paskui išplautame narve ir kiek laiko visa truko.
Mažoji ne provokuoja ir priekabiauja prie senbuvių, o tiesiog nori su jomis bendrauti ir žaisti. Jei vyresnės merginos jau amžiuje, tai natūralu kad jos tingi žaisti ir "auklėja" jaunimą. Būtent dėl šios priežasties aš visada patariu imti iš karto dvi jaunas žiurkytes, kad jos turėtų su kuo žaisti ir lakstyti.
Atskirti mažės iš narvo jokiu būdu nereikia - tai tik skatina senbuves ją skriausti ("mes ją pavaikom, šeimininkas ją pašalina iš narvo, narve vėl ramybė ir tikslas pasiektas" Smile ) Jei nėra kryptingos mažosios skriaudimo kai jai neleidžiama judėti narve, neprileidžiama prie maisto ir vandens, nėra tiesioginio "medžiojimo" ir skylių darymo (vienkartinis ausies pažeidimas nesiskaito), tai tiesiog reikia laukti kol nusistovės santykiai tarp merginų, o tai gali trukti ir kelis mėnesius. Šiuo metu kai būnate namie tiesiog stebėkite merginų elgesį, kištis reikia tik tuo atveju kai "kraujas liejasi laisvai", į mažus konfliktus nekreipkite dėmesio. Kai būna labai smarkūs konfliktai, tai į "agresorių" galite purkštelėti vandens iš pulverizatoriaus, ar ištraukti jį iš narvo ir pabarti, ar būtent agresorių atsodinti kelioms valandoms į mažą vienutę be hamakų ir namelių.
Labai susidraugavimui padeda patekimas į stresinę situaciją. Sudėkite visas merginas į transporterį ir geru oru keliaukite pusdieniui pasižmonėti - važiuokite mašina ar autobusu, nueikite į triukšmingą prekybos centrą, aplankykite draugus su krūva kačių ar šunų. Ir taip kelis kartus Big Grin

— Разве можно мерить счастье в крысах?!
— А в чём же еще его мерить?
— В деньгах!
— Но как-то глупо гладить по вечерам… деньги.

http://www.ziurkes.jimdo.com
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
Quest del problemu pripratinus prie kambario Egidijus 22 11,092 2011-05-15 10:55 AM
Last Post: rudagazele
  Kaip pripratinti prie vardo? vaivaa 1 1,898 2011-03-23 04:51 PM
Last Post: rudagazele
  Kaip pripratinti prie ranku ? Tautvis 7 5,720 2010-03-10 12:10 AM
Last Post: Ingoszke

Peršokti į forumą:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Contact Us | Žiurkės.lt | Grįžti į viršų | Grįžti į turinį | Lite (Archive) Mode | RSS