Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kodėl mano žiurkės visada tokios lieknos?
2015-06-20, 09:27 PM
Žinutė: #1
Kodėl mano žiurkės visada tokios lieknos?
Auginu jau ne pirmą žiurkių kartą, ir visos mano turėtos/turimos žiurkės - kūdenos. Žiūriu į kitų žiurkių nuotraukas ir negaliu atsižiūrėti, kokios fainos rubuilės. O maniškės visiškai nestorėja, nors maitinu gerai. Net į senatvę visos būdavo lieknos.
Ant dietos nelaikau, sportuot neverčiu Lol

Racionas įvairus. Savaime suprantama, kad narve visada būna mixo (pirktinis plius primaišau pūstų ryžių ir pan). Kasdien duodu šviežio maisto (vieną-du kartus į dieną). Jos gauna varškės, kiaušinių baltymų, mėsos, žuvies, jūros gėrybių, košių, vaisių ir daržovių. Plius palepinu skanėstais karts nuo karto.

Nepagalvokit, aš nenoriu nutukusių žiurkių, nes žinau, kaip tai nesveika (pati buvau nutukusi - žinau kaip tai kerta per sveikatą). Bet norėtųsi kažkokių tai formų, kad bent būtų už ko paimti, o ne vien skūra ir kaulai Roll

Ką aš darau ne taip?

Pridursiu, kad žiurkės apetitu nesiskundžia, valgo kaip maži dinozaurai Lol
Svorio nepasakysiu, nes šiuo metu neturiu virtuvinių svarstyklių.

Visada liks mano širdyje...Žurka, Vanilė, Mažė, Alisa, Ketė, Sonia, Alex, Zara, Yoko, Maja, Megė. <3
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2015-06-20, 10:41 PM
Žinutė: #2
RE: Kodėl mano žiurkės visada tokios lieknos?
Visų pirma tai nuotraukos apgaulingos Lol ypač jei žiurkė velvetinas ar reksas. Aš taip veislynų puslapiuose dažnai apsigaunu, atrodo žiurkė stora ir didelė, o pažiūri į svorį - vos 300-320g.
Nemanau kad kažką darai ne taip, jei žiurkės gauna teisingą mitybą.
Galiu pasakyti tik iš savo pastebėjimų.
1. Daug kas priklauso nuo genetikos ir kūno sudėjimo. Yra "didelių" žiurkių linijos, yra mažų, yra "minkštos tešlės" (pvz. čekiškų kraujų), yra "silkės" Big Grin
2. Kai kas priklauso nuo pašaro. Miksai būna skirtingi, nuo kai kurių tikrai pradeda tukti (daug saulėgrąžų, riešutų ir kitokių skaniukų, ir mažai grūdų). Pas mane žiurkės tuko kai sėdėjo vien tik ant JR Farm su krevetėmis (pačios pirmos formulės).
3. Mano merginos tukdavo kol kasdien gaudavo bliūdą košės ir 3-5 kartus per savaitę ką nors "baltymingo".
4. Žiurkės svorį įtakoja jos "vaikystė" - jei žiurkė iš zooparduotuvės/daugintojų ir 5-8 savaičių pagal svorį žymiai atsilieka nuo normalių parametrų, tai dažniausiai išaugdavo kūdos, o kai kurios ir mažos (po 240-260g Pinch )
5. Daug judanti žiurkė retai būna stora. Kai žiurkė gyvena mažam narve ji turi tik du malonumus - pavalgyti ir pamiegoti. Gyvenant dideliam narve pas žiurkes krūva visokių "rūpesčių" keičiant interjerą pagal žiurkinį fenšui Big Grin Po to kai mano žiurkės pradėjo lakstyti po visą kambarį, storų merginų aš nebematau.
6. Kai kurios žiurkės tiesiog neėdrios. Vienos "gyvena bliūde", atsikelia iš giliausio miego vos išgirdusios kad į bliūdelį pilama nauja sausiako porcija, kitos pasisotina "puse grūdo" Big Grin Neėdrių praktiškai neįmanoma atšerti - čia ne šuo, per prievartą "nepapičkinsi" Roll Gyvenant dideliame kolektyve tai dar veikia principas "visos valgo ir aš valgysiu", ypač jei sausas maistas duodamas "normuotai".
Iš tikrųjų tai tave labai suprantu Smile aš pati mėgstu dideles ir storokas žiurkes, kaip sako rusai "imi į rankas - jauti daiktą" Big Grin bet paskutinius kelis metus ir man tenka tenkintis pagrinde "smulkme" nes žiurkių iš "gerų namų" praktiškai nėra Big Grin Kitą kartą kai pirksi merginas paieškok merginų veislynuose ir iš "didelių" linijų.
Galiu pasakyti vieną didelį pliusą "už kūdą žiurkę" - bent jau pas mane sumažėjus nutukusių žiurkių gerokai apmažėjo pieno liaukų auglių skaičius, nutukėlės praktiškai visos turėjo tokius auglius, ir ne po vieną. Bet kartu yra ir vienas didelis minusas - sunkesnės ligos atveju nutukusią žiurkę "ištempti" daug lengviau nei kūdeną, nes storulė gali daug ilgiau gyventi iš savo atsargų.

— Разве можно мерить счастье в крысах?!
— А в чём же еще его мерить?
— В деньгах!
— Но как-то глупо гладить по вечерам… деньги.

http://www.ziurkes.jimdo.com
Cituoti šią žinutę
2015-06-29, 06:10 PM (Paskutinį kartą žinutė koreguota: 2015-06-29 06:11 PM ; Diabolic.)
Žinutė: #3
(2015-06-20 10:41 PM)ORNELLA Rašė:  yra "minkštos tešlės" (pvz. čekiškų kraujų),

Vieną tokią turim Smile Pavadinom Panda, o dažniausiai aš ją Spurga vadinu. Aš kasdien kraupstu nuo jos formos ir nenoro judėti, bet nieko negaliu padaryt... genai.
Dar kai iš KKos narvo ją traukiau, pastebėjau, kad vaikas yra minkštas didelis kleckas. Įsivaizduok, storas vaikas Kikoj, kur jų praktiškai nemaitina! Iki paskutinės "termino" dienos galvojau, kad matrioška. Nope. Tiesiog.. Spurga.
Valgo normaliai, bet vaikščiot visai nenori, jai viskas baisu. Tenka kelias minutes įkalbinėti, kad iš narvo išliptų (ir ne visada pasiseka).

Kartu gyvena beplaukė kūdena.. Šita dviejų sekundžių vienoj vietoj nenusėdi - jai reikia eiti, lipti, tyrinėti. Valgo tą patį ir turbūt dar daugiau už Pandą, bet kalorijos prie jos nelimpa.

Košių nebedarau su šita chebra. Kas vakarą gauna labai daug šviežių daržovių (abi dievina morkas), kartais virtų ryžių/grikių su alyvuogių aliejum kai patys valgom.
Sausiakas namų gamybos (be riešutų ir sėmkių, tuos kartais gauna papildomai), nes nerandu ką pirkti.. Sauso valgo palyginti nedaug, nieko nenormuojam.
Cituoti šią žinutę
2015-06-29, 09:32 PM
Žinutė: #4
(2015-06-29 06:10 PM)Diabolic Rašė:  Vieną tokią turim Smile Pavadinom Panda, o dažniausiai aš ją Spurga vadinu. Aš kasdien kraupstu nuo jos formos ir nenoro judėti, bet nieko negaliu padaryt... genai.
Užtat tokios žiurkės turi vieną didelį pliusą - jas labai malonu minkyti ir niurkyti Big Grin

— В деньгах!

Cituoti šią žinutę
2015-06-29, 10:06 PM
Žinutė: #5
Glostytis ji mėgsta - išsiploja visa kaip pūkuota plekšnė, lašiniai šalia prigula Smile
Bet visgi norėčiau, kad ji nors kažkiek domėtųsi pasauliu ir pajudėtų savanoriškai.. Man dėl jos biški liūdna. Vakar nusinešiau į kitą kambari - sakau, einam pažiurkinėt. Plikei tai būna didžiausia laimė, o Pandai stresas..
Cituoti šią žinutę
2015-06-29, 10:12 PM
Žinutė: #6
Laura,man tuoj pasibaigs mokslu/darbo maratonas, i svecius prasysiuos pleksne niurkyti Smile

"Nenori kad tau po stalu priš..tų ar nugraužtų kokį tapetą nusipirk auksinę žuvelę..." ©Vil
Iškeliavę: Benas Šermanas, Mamulytė, Chelsea, Wisła, Larsas, Mūcha
Cituoti šią žinutę
2015-07-02, 01:27 AM
Žinutė: #7
Citata: išsiploja visa kaip pūkuota plekšnė, lašiniai šalia prigula

Norim pūkuotos plekšnės nuotraukų Roll
Smagu būtų pamatyti rubuilę žiurkę.

Mano Megė kūda kaip modelis, iš jos anatomijos mokytis galima būtų Lol
Maja jau pradėjo apvalėti (tuo pačiu ir mane džiuginti)

ORNELLA, tikriausiai visos mano turėtos žiurkės buvo iš ''silkių'' linijos, o taip norėtųsi nors vieną tešlę turėti.

Visada liks mano širdyje...Žurka, Vanilė, Mažė, Alisa, Ketė, Sonia, Alex, Zara, Yoko, Maja, Megė. <3
Cituoti šią žinutę
2015-07-02, 05:35 AM
Žinutė: #8
(2015-07-02 01:27 AM)Insomnia Rašė:  ORNELLA, tikriausiai visos mano turėtos žiurkės buvo iš ''silkių'' linijos, o taip norėtųsi nors vieną tešlę turėti.
Teks atvažiuoti tau į Lietuvą žiurkę pirkti Big Grin

— В деньгах!

Cituoti šią žinutę
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
Solved Ką mano žiurkės šiandien valgė..... Diabolic 932 785,124 2015-10-10 04:59 PM
Last Post: Ziurkiukas
Quest Kodėl žurkoms negalima šokolado? zurkus 2 1,763 2009-02-07 06:39 PM
Last Post: Lutuke

Peršokti į forumą:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Contact Us | Žiurkės.lt | Grįžti į viršų | Grįžti į turinį | Lite (Archive) Mode | RSS