Post Reply 
Jūrų kiaulyčių narvas
2015-04-15, 07:16 PM
Žinutė: #1
Jūrų kiaulyčių narvas
Sveiki, esu naujas žinduolių augintojas todėl turiu daug klausimų.
1. Kokio minimalaus dydžio narvo reikia dviems jūrų kiaulytėms?
2. Ar tikrai jas geriau laikyti po kelias?
3. Kokios firmos pašarą rekomenduojate naudoti?
4. Kokios firmos šieną rekomenduojate naudoti?
5. Kokį pakratą naudoti?
6. Kiek kartų per dieną šerti ir po kiek?

Lauksiu atsakimų. DĖKUI . Sos
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2015-04-15, 09:35 PM
Žinutė: #2
RE: Jūrų kiaulyčių narvas
Sveikas, prisijungęs 4u
Kadangi kiekvienas graužikas ar bet koks kitas gyvūnas turi individualių poreikių, kuriuos geriausiai žino būtent tuos gyvūnus auginantys ir veisiantys žmonės, tai siūlau pasiieškoti specializuotų aktyvių forumų anglų, rusų (http://forum.morsvinki.ru/ ) ar kokia kita užsienio kalba. Iš lietuviškų žinau tik nelabai aktyvią tema SuperMamų forume
http://www.supermama.lt/forumas/index.ph...543&st=336
Kas liečia tavo klausimus
1. Minimalus narvas dviems jūrų kiaulytėms turėtų būti ne mažesnis nei su dugnu mergaitėms nuo 80x50cm, berniukams rekomenduojama nuo 100x50cm.
2. Tikrai. Kadangi jūrų kiaulytės gamtoje gyvena didelėmis šeimomis, tai būdama viena kiaulytė kentės nuo vienatvės. Todėl merginas rekomenduojama laikyti po kelias (geriausiai pirkti dvi seseris iš vieno lizdo). Su dviejų berniukų laikymu yra kiek sudėtingiau, nes yra tikimybė kad nuo tam tikro amžiaus jie gali pradėti peštis. PATINĄ SU PATELE VIENAM NARVE LAIKYTI NEGALIMA nes patelė nuolat gimdys vaikus.
3. Bet kokį kokybišką superpremium klasės pašarą, deja Lietuvoje nelabai yra iš ko rinktis: Versele-Laga Prestige, JR Farm, Vitakraft.
4. Bet kokį kokybišką šieną - Vitakraft, Versele-Laga Prestige, JR Farm.
5. Kaip pakratą rekomenduojama naudoti paprastas medžio pjuvenas (medžio drožles). Galima ant narvo dugno pilti granuliuotą pjuveninį kraiką (jis geriau nei pjuvenos sugeria šlapimą ir kvapus), o ant viršaus sluoksnį paprastų pjuvenų. Ilgaplaukių kiaulyčių augintojai kartais naudoja flisą ar vienkartines palas (ar abu kartu)
Tik nežinau tiksliai ar kiaulytėms galima naudoti medžio pjuvenas ir pjuveninį granuliuotą kraiką, pagamintą iš minkštos spygliuočių medienos ir savo sudėtyje turintį nuodingų medžiagų (fenolių) - apie tai reikėtų paklausti pas kiaulyčių augintojus.
6. Šienas ėdžiose turi būti nuolat. "Sultingas pašaras" (daržovės-vaisiai-salotos) yra duodamas per pasivaikščiojimus ar dedama į narvą 1-3 kartus per dieną. Sausas pašaras duodamas 2-3 kartus per dieną po 1-2 valgomus šaukštus "ant galvos".
Jūs kiaulytės yra graužikai, todėl jų raciono pagrindą turi sudaryti "kietas pašaras", t.y. grūdinis miksas. Procentinis santykis "kietų" ir sultingų pašarų: 60 % šienas, 20% kietas pašaras, 20 % sultingi pašarai.

— Разве можно мерить счастье в крысах?!
— А в чём же еще его мерить?
— В деньгах!
— Но как-то глупо гладить по вечерам… деньги.

http://www.ziurkes.jimdo.com
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2015-04-16, 05:29 PM
Žinutė: #3
RE: Jūrų kiaulyčių narvas
Žiauriai ačiū už informaciją labai pagelbejote. Dėkui. Į kelsiu kiauliuko foto kiek vėleliau. Smile
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
Post Reply 


Peršokti į forumą:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Contact Us | Žiurkės.lt | Grįžti į viršų | Grįžti į turinį | Lite (Archive) Mode | RSS