Post Reply 
 
Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Katė ir žiurkė - įmanoma?
2015-02-24, 03:53 PM
Žinutė: #1
Katė ir žiurkė - įmanoma?
SveikiRoll. Labai reikia jūsų patarimo, galvoju pirkti žiurkę greitai, bet bute gyvena 4 metų katė. Kiek ieškojau beveik neradau informacijos kaip elgtis, bet pagrinde rašoma tai, kad suaugusi žiurkė yra per didelė katei kaip grobisG. Todėl svarstau įsigyti, bet kol dar nieko nepadariau noriu sužinoti nuomonę žmonių, susidūrusių su tokia situacija. Tad prašau, pasidalinkit patirtimi.

P.S. Atsiprašau, jei tokia tema jau buvo, bet niekur neradau [/size]Tongue
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2015-02-24, 04:39 PM
Žinutė: #2
RE: Katė ir žiurkė - įmanoma?
Pas nemažai žiurkininkų namuose puikiai gyvena katės ir net ne po vieną Smile
Suaugusi katė be vargo gali žiurkę sumedžioti jei tik jai yra toks poreikis (kad tuo įsitikinti užtenka nuvažiuoti į kaimą). O dar gali tiesiog "sužaisti" - pakankamai smarkiai sužaloti be jokių blogų tikslų. Viskas priklauso ir nuo katės, ir nuo žiurkių.
Pas mane be šunų vieno kambario bute gyvena katė (16 metų). Žiurkių dabar 12 (3 narvuose), prieš kelis metus buvo virš 30 (10-12 narvų). Katė į žiurkes reaguoja normaliai - domisi jomis jei koks narvas retkarčiais būna padėtas ant lovos, bet jokių kontaktų man nematant su žiurkėmis neturi, prie žiurkių narvų savarankiškai prieiti negali - jie stovi ant stalų/komodų tokiu būdu, kad nebūtų įmanoma užšokti. Prieš pasivaikščiojimus katė su savo nameliu keliauja miegoti į vonią/tualetą, kurio durys iš išorės yra užkabinamos kabliuku, ji puikiai žino šitą tvarką, ir kai mato kad ruošiuosi paleisti žiurkes pati nueina į vonią.
Laikant kartu katę ir žiurkes jos turėtų gyventi "atskirus" gyvenimus atskirose teritorijose. Žiurkės gyvena narve, kuris statomas taip, kad katė negalėtų jo pasiekti ar numesti (yra kačių kurios šoka ant narvo ir "pasikabina"), jei yra daugiau kaip vienas kambarys tai ideale katė neturėtų eiti į tą kambarį kuriame gyvena žiurkės. Kai žiurkės yra išleidžiamos pasivaikščioti katę reikia izoliuoti tokiu būdu, kad ji niekaip negalėtų patekti į žiurkinį kambarį.
Čia parašiau bendrą atvejį kokių atsargumo priemonių reikėtų laikytis ir kokio gyvenimo galite tikėtis laikant žiurkes kartu su kate. O realiame gyvenime žiūrėsite į savo katės elgesį. Yra daug kačių kurios abejingos ar draugiškos žiurkių atžvilgiu, mėgsta žiūrėti "žiurkinį televizorių" ir puikiai gali būti palaidos per žiurkinius pasivaikščiojimus (aišku prižiūrint šeimininkui).
Dar yra toks niuansas, kad kai kurios žiurkės paniškai bijo kačių (net jų kvapo), todėl geriausiai pirkti "iš rankų" rankinį ir socializuotą 5-8 savaičių žiurkiuką, jie lengviau adaptuojasi (idealu jei žiurkiukas išaugo bute, kuriame gyvena katė ir yra pripratęs prie jos kvapo).

— Разве можно мерить счастье в крысах?!
— А в чём же еще его мерить?
— В деньгах!
— Но как-то глупо гладить по вечерам… деньги.

http://www.ziurkes.jimdo.com
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2015-02-25, 07:46 PM
Žinutė: #3
RE: Katė ir žiurkė - įmanoma?
Noriu paprašyti paslaugos4u Prieš įsigijant žiurkes norėčiau pakalbėti su žmogumi, kuris augina kelias žiurkes ir katę ir gyvena bute, kur ir katė, ir žiurkės praktiškai visą laiką būna viduje kelių kambarių bute (retkarčiais vežasi į kaimą ar sodybą)G Taigi prašau, jei kada kas susidūrėt su tokia situacija, ir aišku jei sutinkat pakonsultuoti, parašykit savo numerį, kad galėčiau paskambinti asmeniškaiGeda Jei norit asmeniškai parašyti, štai mano el paštas: marta.vas99@gmail.com

Ačiū iš ankstoRoll
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
Post Reply 


Peršokti į forumą:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Contact Us | Žiurkės.lt | Grįžti į viršų | Grįžti į turinį | Lite (Archive) Mode | RSS