Post Reply 
 
Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konsultacija dėl maisto
2015-01-29, 07:30 PM
Žinutė: #1
Konsultacija dėl maisto
Sveiki.

Pagaliau įsigijau du naujus draugus - Marių ir Joną Smile) 2 su trupučiu mėn. žiurkiukus.
Žinoma kaip ir kiekvienam (turbūt) iškilo klausimas ar gerai juos maitinu. Tikiuosi jūsų patarimų Smile

Taigi dažniausiai duodu avižinių dribsnių košę užplikytą vandeniu, be druskos aišku ir kitų priedų.
Stengiuosi kuo dažniau duoti šviežių produktų, t.y. pomidorą, papriką bandžiau, avokadą, kriaušę, obuolį, na žodžiu tokius basic produktus.
Taip pat kas porą dienų duodu virto kiaušinio baltymą.
Beabejo pagrindinis mano draugų skanėstas - saulėgražos ir moliūgų sėklos, tai palepinu jais dažnai.
Taip pat daviau porą kartų keptos vištos kaulų, be mėsos, atrodo patiko.

Tai būtų tiek, labai tikiuosi patarimų.

Ačiū Smile
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2015-01-30, 04:12 AM (Paskutinį kartą žinutė koreguota: 2015-01-30 04:22 AM ; ORNELLA.)
Žinutė: #2
RE: Konsultacija dėl maisto
Sveikas prisijungęs ir sveikinu su augintiniais 4u
Stengiausi rašyti glaustai, bet vis tiek prirašiau "paklodę" Bzzz
Pagrindinis žiurkių kasdienis maistas yra kokybiškas pilnavertis sausų grūdų mišinys, pasak žiurkių mitybos specialistės Alison Campbell (žiurkių veislyno Shunamite veisėjos) kokybiškas sausas maistas turėtų sudaryti apie 80 proc. bendros dietos. Jis turi būti visada dubenėlyje narvelyje. Lietuvoje su kokybišku sausu yra sudėtinga nes jo praktiškai nėra Sad
Galima darytis pačiam mišinius - pirkti įvairius grūdus ir kruopas, pridėti 5-7 grūdų dribsnių, saulėgrąžų, moliūgų sėklų ir pan. Čia tema apie savadarbius mišinius šiame forume http://www.ziurkes.lt/forumas/showthread.php?tid=2787 o čia esu surinkusi sveikiausius ir populiariausius savadarbius miksus iš rusų forumų http://ornelarats.jimdo.com/%C5%A1%C4%97.../?logout=1

Kasdien reikia duoti daržovių/vaisių - obuolių, kriaušių, bananą, morkų, agurkų, moliūgų, salotų ir t.t.
Taip pat kadangi tavo žiurkinai yra jauni, tam kad gerai augtų ir teisingai vystytusi jiems kasdien ar kas antrą dieną (iki 4-5 mėn) rekomenduojama duoti natūralaus gyvulinės kilmės "baltymingo" maisto. Nuo 5 mėn. baltymingą maistą geriau duoti ne dažniau kaip kartą per savaitę.
- putpelių kiaušinis, žalias arba virtas. Galima duoti ir vištos kiaušinio trynį žalią, virtu vištos kiaušiniu žiurkės neretai springsta tai nežinau ar verta jį duoti.
- įvairi virta mėsa ir jos subproduktai (labai gerai tinka vištų kakliukai ar sparneliai, širdutės, skrandukai, retkarčiais gabaliukas kepenėlių)
- virta žuvis, virtos šaldytos krevetės (šiuos produktus geriau duoti dieną prieš narvo valymą, nes po jų labai "kvapniai" sysina)
- pieno produktai - neriebi varškė, kefyras, riaženka, natūralus jogurtas be priedų (pvz. Dobilo).
Daugiau gali žvilgtelėti čia http://www.ziurkes.lt/forumas/showthread.php?tid=106
Košėmis siūlau labai nesižavėti jei tik žiurkiukai nėra iš kokio "osvencimo" ir jų nereikia atšerinėti iki normalios kondicijos ir vaizdo, nes nuo košių žiurkės tunka, figūra įgauna lepšinę "kriaušės" formą (ypač jei duoti ne po arbatinį šaukštuką, o pilnais dubenėliais Big Grin ) Grikius, dribsnius, kus-kusą galima tik užplikyti karštu vandeniu ir palaukti kol išbrinks. Ryžius (geriau rudus) galima ne pilnai virti, o tik kol kiek suminkštės. Manų košė tinka tik pagyvenusioms/ligotoms žiurkėms ar "atšerinėjamiems" žiurkiukams. Galima į košę retkarčiais įmaišyti linų sėmenų, šaltalankių ar alyvuogių aliejaus - bus daugiau naudos.
Nerekomenduojama duoti - pienas, sūriai (baltas ir fermentiniai), grietinė, sviestas ir pan.
Negalima duoti nieko riebaus, kepto (t.y. keptų vištos kaulų duoti nereikia), konservuoto/marinuoto, saldaus, sūraus, alkoholio, gazuotų gėrimų, kavos, dešros/dešrelių, picų ir dar krūvos kitų "skanių" žmonių akimis produktų apie ką galima paskaityti pvz. čia http://www.ziurkes.lt/forumas/showthread.php?tid=44
Jei skaitai rusiškai tai šitoje temoje buvau sudėjusi iš rusų forumo lentelę ką galima/negalima duoti http://www.ziurkes.lt/forumas/showthread...574&page=4
Saulėgrąžų sėklų būna daug pirktiniuose sausuose mišiniuose tai papildomai jų duoti tikrai nerekomenduojama. Moliūgų sėklų irgi daug negalima, 1-2 į dieną.
2-3 kartus per savaitę galima duoti riešutą (lazdyno, kedro, gabaliuką graikiško) su sąlyga kad mišiniuose nedaug žemės riešutų (arba juos iš mišinio išrankioti ir irgi duoti "į rankas").
Čia atskirsiu mintis apie sausus pirktinius miksus.
Pakankamai geras yra vokiškas JR Farm Wellness žiurkėms http://emdona.lt/?a=-1&b=9&c=2233 Aš jo nenaudoju tik dėlto kad jis yra tik mažais išfasavimais (po 600g).
Aš pati šiuo metu maišau kelias pirktinio mikso rūšis:
1. Vokišką JR Farm Rats feast (su krevetėmis), man atveža po 2,5kg (į Zooskyrių Kauno Urmo bazėje prie daržovių turgaus), pardavime būna po 600g. Po formulės pakeitimo prieš metus laiko šerti vien tik juo neišeina nes mažai pagrindinių grūdų.
http://emdona.lt/?a=-1&b=9&c=510
2. Belgiškas Benelux, parduodamas vaistinėse Vet1. Vien tik juo šerti "per riebu" nes labai daug saulėgrąžų. Aš perku šviesiai mėlyname pakelyje pelėms, žiurkėnams ir violetiniame pakelyje BENELUX SPECIAL SNACK arba jūros kiaulyčių - priklauso ką turi.
http://www.vet1.lt/prekes-grauzikams/mai...-15kg.html
http://www.vet1.lt/skanstas-grauzikams-b...-12kg.html
http://www.vet1.lt/maistas-jr-kiaulytms-...-15kg.html
Šiuos pašarus maišau su čekišku Granum graužikams (https://www.pet24.lt/1206-granum-misinys-grauzikams perku ten pat kur ir JR Farm) arba ekologiško maisto parduotuvėse perku atskirai grūdus (rugius, kviečius, miežius). Ir dar įmaišau 3-5-7 grūdų dribsnių (Happy Family).
Kelis kartus pirkau Kikose Versele laga Crispy Muesli http://www.kika.lt/smulkiems/maistas/ver...saras.html visai patiko bet jis labiau irgi "skanėstas" nei pagrindinis maistas, reikia jį maišyti su grūdais.
Deja visų kitų kokybiškų ir populiarių "užusieniuose" pašarų man kol kas Lietuvoje rasti nepavyko, visur tik lietuviškas, lenkiškas ar čekiškas/slovakiškas ekonominės klasės pašaras su krūva saulėgrąžų, avižų, "peletų" ir neaiškios spalvos granulių Sad

— Разве можно мерить счастье в крысах?!
— А в чём же еще его мерить?
— В деньгах!
— Но как-то глупо гладить по вечерам… деньги.

http://www.ziurkes.jimdo.com
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2015-01-30, 11:01 AM
Žinutė: #3
RE: Konsultacija dėl maisto
Labai dėkoju už išsamų atsakymą Smile
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2015-04-17, 10:08 AM
Žinutė: #4
RE: Konsultacija dėl maisto
As duodu si, nes tik ji valgo, o tie kur misinukai su daug grudu tai net visai neziuri Smile tik nežinau ar tinkamas jis>
http://www.kika.lt/smulkiems/maistas/fin...saras.html
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2015-04-17, 11:34 AM (Paskutinį kartą žinutė koreguota: 2015-04-17 11:36 AM ; ORNELLA.)
Žinutė: #5
RE: Konsultacija dėl maisto
(2015-04-17 10:08 AM)nataliuxxxx Rašė:  As duodu si, nes tik ji valgo, o tie kur misinukai su daug grudu tai net visai neziuri Smile tik nežinau ar tinkamas jis>
http://www.kika.lt/smulkiems/maistas/fin...saras.html
Niekada nesu pirkusi jokių Kikos gamybos pašarų, todėl nežinau kaip jis realiai atrodo ir kokie grūdai iš tikrųjų jį sudaro. Bet paskaičius sudėtį nenaudočiau tik jo savo žiurkių šėrimui.
Visų pirma man nepatinka žodžiai:antioksidantai, konservantai, dažikliai - čia juk ne šunų/kačių sausas pašaras, kuris yra gaminamas pagal tam tikras technologijas, o žiurkių pašaras - tai tiesiog įvairių grūdų/sėklų mišinys, kokia proga čia pridėta "chemijos".
Visų antra, pagal sudėtį šitas pašaras labiau panašus į "skaniuką", nei į pilnavertį pašarą - Sudėtis: traškučiai (kviečiai, kukurūzai, šienas), kukurūzai, kukurūzų dribsniai, saulėgrąžų sėklos, avižos, žirniai, saldžiavaisio pupmedžio vaisiai, kviečių spragėsiai, moliūgų sėklos, razinos, žemės riešutai, bananų traškučiai, jukos ekstraktas (1 %), rozmarino ekstraktas, cikorijų ekstraktas.
Žiurkinio mikso pagrindą (60-80 proc) turi sudaryti paprasčiausi "sveiki"grūdai. Šiame mikse iš jų tik kažkiek avižų ir kukurūzų, nėra pagrindinių - kviečių, rugių, miežių, kurie turėtų sudaryti minimum 30-40 proc. mikso. Taigi apie jokią "pilnavertę mitybą" čia neina net kalba (mielai padiskutuočiau su Kikos "technologu", sukūrusiu šio pašaro "formulę" Big Grin ) Pašarą reikėtų "skiesti" grūdais arba maišyti su kokiu pigiu pašaru, kurį sudaro vien grūdai.
Kas liečia "valgo/nevalgo" ir gyvūnus, tai man visada tokie dalykai juokingai skamba Big Grin laimei ar nelaimei bet gyvūnai patys nesprendžia ką jiems valgyti, tai už juos padaro šeimininkas. Mano žiurkės irgi pirmiausiai iš šėryklos išrankioja visus "skaniukus", o paskui "damušinėja" grūdus, pasirinkimo "nevalgyti" jos neturi, nes mikso aš kasdien pilu tiek, kiek joms priklauso (15-30g ant nosies), merginos pakankamai greitai suprato kad kol šėrykla nebus praktiškai tuščia tai naujos porcijos niekas joms neduos Big Grin

— Разве можно мерить счастье в крысах?!
— А в чём же еще его мерить?
— В деньгах!
— Но как-то глупо гладить по вечерам… деньги.

http://www.ziurkes.jimdo.com
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2015-04-17, 04:32 PM (Paskutinį kartą žinutė koreguota: 2015-04-18 04:09 PM ; Pipete.)
Žinutė: #6
RE: Konsultacija dėl maisto
Mano žiurkės gyvena valgydamos 7 grūdų dribsnius, plius: ryžių, lęšių, grikių košes; rečiau: šaldyti žirneliai ir žaldyti kukurūzai (atšildyti žinoma), virtas , kiaušinis, vištiena, vištų kauliukai (verdu be druskos ir prieskonių), lašiša retai. Daržovės: pienių lapai (jau yra lauke), pomidorai, paprika, iceberg salota, pekino kopūstas, morka, petražolės, krapai (retai), virtos bulvės, avokadai. Obuoliai, bananai, džiovinti irgi. Makaronai su kiaušiniu. Moliūgų sėklos, kanapių sėklos ir dar saulėgrąžų retai, razinos. Juoda duona su alyvuogių aliejum, retai.
Gal paminėjau ir ne viską, bet kai nebeduodu pirktinių miksų iš spec. parduotuvių žiurkės gyvena sveikos ir vis dar gyvos, nesirgo kvėpavimo takų ligom nė karto. Mano bernam jau 2 metai ir 2 mėn.
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2015-04-18, 07:28 AM
Žinutė: #7
RE: Konsultacija dėl maisto
O ziurkem tinka ir juru kiaulyciu pasaras? kai ziuri niekuo nesiskiria net Smile
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2015-04-18, 01:24 PM
Žinutė: #8
RE: Konsultacija dėl maisto
(2015-04-18 07:28 AM)nataliuxxxx Rašė:  O ziurkem tinka ir juru kiaulyciu pasaras? kai ziuri niekuo nesiskiria net Smile
Teoriškai kiekvienas gamintojas turėtų orientuotis į tam tikro gyvūno mitybos poreikius ir juos įvertinus gaminti savo pašarus, todėl reikėtų pirkti pašarą, skirtą būtent konkrečiam gyvūnui.
Vizualiai smarkiai įvairiuose grūduose nenusimanančiam žmogui visi graužikiniai pašarai yra panašūs. Iš tikrųjų jie skiriasi pagal juose esančius grūdus/sėklas - jų procentinį kiekį ir įvairovę.
Kadangi aš iš įvairių pašarų (plus kitų ingredientų) darau "miksą", tai kai negaunu žiurkinio tenka pirkti kiaulyčių arba žiurkėnų. Bet kiaulyčių man nepatinka - ten visada nemažai granulių, kurių mano merginos nevalgo ir išmėto, ir dar pridėta įvairių "žolių", todėl narve būna daug šiukšlių.

— Разве можно мерить счастье в крысах?!
— А в чём же еще его мерить?
— В деньгах!
— Но как-то глупо гладить по вечерам… деньги.

http://www.ziurkes.jimdo.com
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2015-10-10, 07:14 PM
Žinutė: #9
RE: Konsultacija dėl maisto
http://www.kika.lt/smulkiems/maistas/jr-...feast.html ar sitas maistas tinka?maitinu ja kazin ar geras

Ziurkenai:
Henrieta
Sirijos Ziurkene
Pirkta Kika
2015 Spalio 6d.
Valgo saulegrazas,Skanestus,Sausiaka,darzoves,vaisius,babyfooda,ir viska kas skanu.
Pomegiai:Kaupti maista,begti ant ratelio,miegoti.
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2015-10-10, 08:54 PM
Žinutė: #10
RE: Konsultacija dėl maisto
(2015-10-10 07:14 PM)Ziurkiukas Rašė:  http://www.kika.lt/smulkiems/maistas/jr-...feast.html ar sitas maistas tinka?maitinu ja kazin ar geras
Šitas pašaras tinka, aš pati juo maitinu savo žiurkes.
Bet po formulės pakeitimo prieš porą metų jame labai mažai paprastų grūdų, kurie turėtų sudaryti raciono pagrindą, todėl aš jį maišau su grūdais (kviečiais, rugiais, avižomis) arba su pašaru Granum mišiniu graužikams http://catalog.kaivana.lt/granum/130-gra...500-g.html

— Разве можно мерить счастье в крысах?!
— А в чём же еще его мерить?
— В деньгах!
— Но как-то глупо гладить по вечерам… деньги.

http://www.ziurkes.jimdo.com
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Maisto ypatumai mamytei... :) eweliux 48 36,011 2017-09-29 10:05 PM
Last Post: ORNELLA
Arrow Maisto produktu lenteles DreamingLucifer 12 7,553 2013-04-05 05:29 PM
Last Post: PiktasKeksas
Shock Issiskyre nuomones del maisto Rat-Lady 3 2,714 2012-05-03 09:38 PM
Last Post: Rat-Lady

Peršokti į forumą:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Contact Us | Žiurkės.lt | Grįžti į viršų | Grįžti į turinį | Lite (Archive) Mode | RSS