Post Reply 

Thread Rating:
  • 1 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ziurkes prisiaukinimas. :)
2017-02-13, 08:18 AM
Žinutė: #21
RE: Ziurkes prisiaukinimas. :)
(2017-02-13 12:09 AM)maleficent Rašė:  As ziurkių augintojų forume radau, jog daugelis ziurkių ciaudo is streso. Ir pati pastebejau, kad visos mano ziurkes pirmomis dienomi paciausejo ir veliau praeidavo. Ciaudulys dar paumedavo, jei papildomo streso budavo (issigasdavo grotu garso, nameli netycia pajudindavau). The "Symptoms" of the New Rat
http://www.curiousv.com/curiosityrats/fi...fonew.html
Ačiū kad parašei, niekada neteko nei su tuo susidurti, nei apie tai skaityti. Kadangi nemoku angliškai gal gali parašyti kiek ilgai gali trukti toks čiaudėjimas? kaip suprantu jokių priemonių tokiais atvejais imtis nereikia, čiaudulys pats turi praeiti?

— Разве можно мерить счастье в крысах?!
— А в чём же еще его мерить?
— В деньгах!
— Но как-то глупо гладить по вечерам… деньги.

http://www.ziurkes.jimdo.com
Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2017-02-13, 09:40 PM
Žinutė: #22
Rašo, kad čiaudulys ir nedidelis kiekis porfirino, kuomet atsiranda atskirai, yra visiškai normali reakcija į naują aplinką. Tai gali trukti apie savaitę. Kol įsikurs ir aprims nauji patiriami įspūdžiai Big Grin Dar radau rašant, kad bruksinimas reiškia džiaugsmą ir pasitenkinimą - mano žiurkės labai dažnai bruksina - wyyyy W00t
Pačiam straipsny dar labai didelis dėmesys skiriamas karantinui. Čia labai rekomenduoja naują žiurkę karantine laikyti bent 2-3savaites, jau nekalbant apie elementarias erkutes, bet ir dėl galimų užkratų, kurių simptomų nesimato. Tos bacilos neperduotos kitam graužikui (bet kokiam) tiesiog po kelių savaičių žūva. Be to pastebima, kad žiurkės kitiems naminiams gyvūnam (ne graužikams) neperduoda jokių ligų, kaip ir šie (ne graužikai) neperduoda jų naujai žiurkei.
Dar gal toks įdomesnis pastebėjimas (bent aš nesu skaičius to), kad nauja žiurkė, gabenama namo ir paskui karantinuojama, geriau jausis, jei turės kokį seną savo žaislą ar daikčiuką (na iš senojo narvo, kur gyveno). Pamenu, Ornella rašė, kad savo (naujojo augintojo) kvapų prisigėrusių kokių skudurėlių įdeda į narvą, kad žiurkė pratintusi prie kvapo, o čia vat dar koks variantas.
Nors šiaip man truputį perdėtas atsargumas šios augintojos pasirodė (na gal jūs ir nesutiksit) : karantinas dvi-trys savaitės, pratinimas prie kitų žiurkių vėl ten kokia savaitę vis po labai mažą žingsnelį, jei ne kelios naujos žiurkės, tai kada jos savo gentaines išvys...? Bet čia tik pastebėjimas Smile
Cituoti šią žinutę
2017-02-14, 09:41 AM
Žinutė: #23
Kad nuo streso atsiranda porfirinas tai visur rašo, bet kad gali būti ir čiaudulys nežinojau. Reiks pasidomėti plačiau.
Dėl karantino tai autorė rašo teisingai, visuose šaltiniuose rekomeduojamas 2-3 savaičių karantinas. Išimtį reikėtų daryti nebent žiurkiukams iš gerų patikrintų veisėjų. Tik visa problema kad normalus karantinas sunkiai įgyvendinamas Big Grin Ideale karantinuojamas žiurkiukas turėtų gyventi atskirame name/bute nei kitos žiurkės Big Grin Arba bent jau atskiroje patalpoje prisilaikant visų kitų karantino sąlygų, t.y. rankų plovimo ir rūbų persirengimo po kiekvieno bendravimo su nauja žiurke Big Grin
Aš niekada nesilaikiau normalaus karantino nes pas mane jis tiesiog neįgyvendinamas - iš žiurkėms laikyti skirtų patalpų yra tik kambarys ir virtuvė, ir abiejose patalpose gyvendavo krūva žiurkių. Aišku nuo pat pirmų dienų irgi nepuldavau naujos žiurkės pažindinti, dažniausiai praeina nuo kelių dienų iki savaitės kol pradedi pažindinimą. Didžiausias pavojus tai aišku ne erkutės ar kiti odos parazitai, kurie naikinami labai greitai ir lengvai, bet visokios infekcinės kvėpavimo takų ligos bei otitas.
Dėl daikto iš seno narvo tai čia kaip su šunimis/katėmis Big Grin Tik sunkiai įgyvendinama, nes nei zooparduotuvėje, nei perkant iš daugintojo tokių daiktų negausi - ten žiurkės laikomos praktiškai "plikuose" narvuose, kur iš daiktų tik bendras dubenėlis ir girdykla, retkarčiais koks apgraužtas namelis Big Grin

(2017-02-13 09:40 PM)Aurelija Rašė:  pratinimas prie kitų žiurkių vėl ten kokia savaitę vis po labai mažą žingsnelį, jei ne kelios naujos žiurkės, tai kada jos savo gentaines išvys...?
Pratinimas prie kitų žiurkių apie savaitę laiko irgi normalu, kartais pažindinimas ir po kelias savaites ar net mėnesius trunka. Viskas priklauso kokio amžiaus ir charakterio žiurkes pažindini bei jų kiekis Big Grin Čia skubėti tikrai negalima, nes tai gali baigtis rimtomis traumomis ar net žiurkiuko mirtimi, taigi geriau apsidrausti.
O tuo, kad nauja žiurkė nesijaustų vieniša šeimininkas turėtų pasirūpinti ir imti bent po dvi žiurkes Lol

— В деньгах!

Cituoti šią žinutę
2017-02-14, 02:28 PM
Žinutė: #24
Taip taip, visa ką surašei čia, rašo ir ten Smile Aš kiek čia vis skaitydavau forume, viskas gan paprastai atrodydavo, tai dabar taip paskaičius ir pagalvojus sudėtingos procedūros atrodo Big Grin bet čia jau po laiko taip rodosi, o kai reikėjo pačiai pažindinti, tai viskas taip baisu ir sudėtinga atrodė Big Grin
Cituoti šią žinutę
2017-02-14, 02:38 PM
Žinutė: #25
Viskas atrodo paprasta kol nesusiduri su problemomis ir nepamatai didelių skylių, iki kaulų perrėžtų šonų ar smarkaus įkandimo moteriškų organų srityje Big Grin aš neturėjau nei vieno lengvo pažindinimo kai tai buvo suaugusių žiurkių pažindinimas su vaikais, todėl jau seniai sau nusprendžiau kad man geriau ir ramiau turėti papildomą narvą, nei kankintis po kelias savaites kai gaila abiejų pusių Big Grin

— В деньгах!

Cituoti šią žinutę
2017-02-16, 09:40 AM
Žinutė: #26
Jo as taip pat gavojau, kad cia vienas du ir opa Big Grin nieko panasau daug reikalu cia draugai
Aplankyti vartotojo svetainę Rasti visas vartotojo žinutes
Cituoti šią žinutę
2017-02-16, 11:47 AM
Žinutė: #27
(2017-02-16 09:40 AM)reguonis Rašė:  Jo as taip pat gavojau, kad cia vienas du ir opa Big Grin nieko panasau daug reikalu cia draugai
Būna ir "vienas du ir opa", bet dažniausiai tik kada vaikus su vaikais pažindini Big Grin

— В деньгах!

Cituoti šią žinutę
2017-02-16, 09:08 PM
Žinutė: #28
(2017-02-16 11:47 AM)ORNELLA Rašė:  
(2017-02-16 09:40 AM)reguonis Rašė:  Jo as taip pat gavojau, kad cia vienas du ir opa Big Grin nieko panasau daug reikalu cia draugai
Būna ir "vienas du ir opa", bet dažniausiai tik kada vaikus su vaikais pažindini Big Grin

Realiai skaitau ir neįsivaizduoju kaip tai turėtų atrodyt , kad žiurkos (nesvarbu kokio amžiaus) nesusipažintų "vienas du ir opa" būdu Lol nes arba man laaabai pasisekė visus kartus kad visos žiurkos iškarto tapo draugėmis arba nežinau Big Grin kad ir dabar , atgrūdau dviem 1 metų amžiaus pacams , 1 mėnesio mažiu ir jie kaip seniai pažystami , apsiuostė ir psio Lalala

Panda , Cloudy , Lola , Nensė , Odrė ir Mažė niekada jūsų nepamiršiu
Bugis ir Bugas , na ir Tobis žinoma
Cituoti šią žinutę
2017-02-16, 09:24 PM
Žinutė: #29
(2017-02-16 09:08 PM)Ieva125 Rašė:  Realiai skaitau ir neįsivaizduoju kaip tai turėtų atrodyt , kad žiurkos (nesvarbu kokio amžiaus) nesusipažintų "vienas du ir opa" būdu Lol nes arba man laaabai pasisekė visus kartus kad visos žiurkos iškarto tapo draugėmis arba nežinau Big Grin kad ir dabar , atgrūdau dviem 1 metų amžiaus pacams , 1 mėnesio mažiu ir jie kaip seniai pažystami , apsiuostė ir psio Lalala
Tiesiog tau labai pasisekė su vaikinų charakteriais. Bet toks tavo pažindinimo metodas galėjo baigtis ir mažylio mirtimi - tokių mirtinų įprastai būtent patinų pažindinimo atvejų forumuose ne vienas, ir ne du, kaip pas naujokus, taip ir pas labai patyrusius žiurkių augintojus, "viens du ir guli lavonėlis". Būtent todėl visuose forumuose pažindinimams skiriama daug dėmesio ir yra surašytos rekomendacijos kaip viską daryti.
Be to, kuo vyresnė kita žiurkė, tuo viskas sudėtingiau. Patinai 1 mėn žiurkiuke nemato konkurento. Viskas kitaip jei žiurkiukas 2-4 ar ypač virš 5 mėn. amžiaus. Šiame forume galima susirasti kelių forumiečių ilgo pažindinimo variantų.
O su merginomis iš viso viskas kitaip. Jos gali nepriimti kitos žiurkės po kelis mėnesius, ir jei net naujokė gyvena bendram narve kažkiek laiko dar nereiškia kad kas nors jos smarkiai nesužalos po kelių savaičių ar net mėnesių.

— В деньгах!

Cituoti šią žinutę
2017-04-26, 06:17 PM (Paskutinį kartą žinutė koreguota: 2017-04-26 06:19 PM ; vilte212.)
Žinutė: #30
sveikas,malonu Smile na,aš savo žiurkytes pratinau iš pradžių prie rankų tai idėdavau į ranką skanėsta ir jos užlipdavo ant rankos taip nuolat dariau ir priprato be skanėsto ušokti ir tada žiurkės prie manęs labiau priprato kai vėliau gal po savaitės su puse paleisdavau ant lovos ir kai ištiesdavau ranką mielai ušokdavo,laikydavau ant rankų,glostydavau iki tol kol prie manęs prisirišo na,o paskui tapome geriausiomis draugėmis su žiurkėmis mano Wink Smile
Cituoti šią žinutę
Post Reply 

Peršokti į forumą:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Contact Us | Žiurkės.lt | Grįžti į viršų | Grįžti į turinį | Lite (Archive) Mode | RSS