ziurkes.lt | Forumas

Full Version: Suaugusios ir jauniklių pažindinimas
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
Pažindinu savo vienišą likusią Kumbą (1 m. 7 mėn.) ir dvi naujokes pyples Šaškę ir Braškę (~2 mėn.)
Pirma diena:
Paruoštas neutralus plotas (tiksliau ten jau kiek palakstė naujokės, bet joms tai nauja vieta, o Kumba ten nebūna) ant lovos. Vonios net nebandau, nes dičkė tikrai iššoks (tą patį darė, kai pažindinau ją mažą su sese).
Mažylės ištrintos Kumbos susysintais popieriukais (kiek tai pavyko, nežinau, bet pabandžiau bent aptrinti, pačios kutinėjosi, kas čia per kvapai).
Atsinešiau Kumbą, pirmiausia visos apsiuostė ramiai lėtai. Vėliau sekė šmirinėjimas visoms kur reikia, bandymai kartu valgyti jogurtą (naujokė Braškė labai šūstra, bandė patraukti nuo bliūdelio Kumbą). Po kurio laiko Kumba parsivertė kažkurią iš mažių, pacypino biški, išrovė kelis kuokštelius plaukų, atstojo ir sekantis ėjimas jau buvo kiek šonu, lėtai lyg bandant jau koją užpakalinę pajungti.
Trumpam išsiskyrėm. Po kelių min. vėl suleidau. Vėl ramūs pasilakstymai, bandymai uostinėtis. Parversta kita žiurkė, pacypavimai ramesni ir aršesni, kuokšteliai išrauti. Kartą stovėta vienai priešais kitą ant užpakalinių kojų (kas keista, kad ir senbuvė ir naujokė, abi). Kitą parvertimą ir prispaudimą lydėjo intensyvus Kumbos šnopavimas. Nuėmiau ją nuo mažės, nes pasišiaušęs kailis ir tas šnopavimas biški neramino. Paskui susiglaudusios buvo kurį laiką kartu. Tuo tarpu kita mažė lakstė atokiau.
Mažylės pasimetusios, vis sustingdavo po išpuolių, intensyviai judino uodegas arba labai labai įtemptas laikė. Na nervinosi kiek tikrai.
Pirmai dienai nusprendžiau, kad užteks. Viskas tęsėsi max iki pusvalandžio.
Ar per greit šiandien baigėm? O gal per ilgai kankinau visas?
Šiąnakt Kumba į narvą gaus apsysintų mažių skuduriukų pratinimuisi prie kvapo. Ryt vėl bandysim susitikti.
Pusvalandžio pirmam kartui pilnai pakanka, toliau laiką galima ir ilginti. Svarbu kad per pasivaikščiojimą merginos bendrautų, jei jos lakstys skirtinguose lovos kampuose tada plotą reikia sumažinti.
Viskas vyksta ganėtinai sklandžiai. Nors tikėjausi ramesnės Kumbos reakcijos į vaikus, be išrautų plaukų kuokštų. Gerai kad vaikai elgiasi adekvačiai.
Kumbai į narvą įdėkite dar ir panaudoto kraiko. Mažėms irgi įmeskite Kumbos servetėlių/skudurėlių ir kraiko - tegu pratinasi prie kvapo. Prieš pažindinimą mažes vėl gerai ištrinkite sysiais. Kol mažės laksto galima į jų narvą įleisti Kumbą pasiuostinėjimui.
Smarkiai neforsuokite, duokite Kumbai laiko - jai čia stresas po streso, tik draugės neteko, o dabar netikėtai du nauji "okupantai" atsirado Smile
Aš tai tikėjausi dar baisesnės reakcijos. Na Kumba yra ne iš pačių draugiškiausių žiurkių (vyras mano irgi jos biški prisibijo Big Grin), bet man tai jinai, kai pirma, tai aišku, kad pati geriausia Smile Aišku, slapta pati nuo savęs tikėjausi stebuklo ir, kad mažes ji priims lyg niekur nieko. Man tik biški baisu kurioj gi vietoj jau reikia skirti, o kur geriau dar nesikišt kai tos agresijos lyg ir biški matosi, bet kaip ir reikia per tas fazes pereiti.
Klausimas, ar gerai, kad per tą pažindinimą aš sėdžiu ant lovos ir jos kuičiasi man tarp kojų (nu plotas, kad mažesnis būtų)?
Antra diena:
į skudurus gavo tik Šaškė, plaukų išlėkė kiek mažiau nei vakar, šnopavimo buvo, bet kiek ramesnio, plius vaikas po kurio laiko priespaudos tieisog išderinęs momentą spruko. Toliau buvo stengimasis nesusidurt vienoms su kitomis. Vaikai irgi bijo Kumbos, lekia kuo toliau ir sustingusios tupi. Kitą vaiką, Braškę, apuostinėjo, kiek nesmarkai šonu prirėmus kelis kartus palaikė, pasiprausinėjo save kol laikė vaiką. Nu taip ramiai šiandien. Bent vaikai jau žmoniškai reaguoja, Kumbai priėjus sustingsta ir leidžiasi viskam. Nu gal kelis kartus bandė stotis ant užpakalinių lyg gintųsi, bet ramiai taip ir stovėjo.
Man problema su ploto apribojimu yra, nieko nesugalvoju, lova perdidelė, jos visos išsilaksto, vonia netinka, nes Kumba iššoks, nesugalvoju...
Ai dar buvau Kumbą įleidus į vaikų narvelį (kol jų nebuvo, žinoma), tai uostėsi visą ką, apvalgė mažes, aišku apsysino (blyn, įsibrovė kažkas svetimas, apėdė atsargas ir dar primyžo, žiauru ką?Big Grin ), bet nervinosi, nes vėl akytės porfirinu apsipylė..
Ką gi, laukiam rytojaus.
Šiaip sudėtinga jas visas apšokinėt. Mažės kitam kambary, kol su jom būnu, negaliu Kumba dėmėsio skirt ir atvirkščiai. Sunku.
O geriausia, kad grįžus iš darbo žiūriu, narvas naujokių sutvarkytas, visa ką, pasirodo vyras dabar pareiškė, kad jis nusipirko šitas žiurkes ir čia jo Big Grin blem, toks juokas ima Big Grin Visad laikėsi nhostatos, kad jis kažkiek padeda man žiurkas prižiūrėt, bet čia mano reikalai. O dabar vat kaip pasisuko Big Grin Išties tai jam charakteriai labiau patinka, o šieji tokie dėl to kad panelytės nuo pat gimimo prie rankų įpratusios, ko nebuvo su mūsų Vova ir Kumba. Va tai tau Smile
Trečia diena:
buvo rytinis ir vakarinis susitikimai. Rytiniame valdos tos pačios-lova. Jau labai nebetalžė vaikų, gavo biškutį Šaškė, su Braškė netgi kažkoks kontaktas artimesnis lyg ir mezgėsi, ta kalbint dičkę bandė, lyg ir snūduriavo jos susiglaudusios, bet taip lyg nenorom, lyg tas dviem labai labai susipykusiam vaikam lieptų šalia sėdėt:sėdės, bet bus nusisukę ir susiraukę. Čia panašiai. Nors, Braškė tuo momentu ėmė booglint akytėm, kaži ar iš streso ar iš laimės, kad Kumba leido prisiglaudusiai pagulėt. Šaškė tuo metu šalimais bet per atstumą buvo kaip akmenukas sustingus, pastumi ją arčiau link kitų, tai kaip pastūmei taip ir liko. Vakare bandėm persikelt į Kumbos kambarį, ant fotelio, kuriuo ji rečiau vaikšto. Jį užtiesiau ką tik išskalbtu, labai kvepiančiu pledu. Kumbai tenais vaikai labai nepatiko. Iškart vėl šiaušimasis, smarkiai nelupo, tik paspaudė kiek, bet vėl tas šnopavimas kartojosi. Taip porą kartų Šaškę užspaudė, tai vėl persikėlėm į kitą kambarį ant lovos. Aš joms ten numečiau rankšluostį, kad turėtų kur gulėt. Tai ten ir gulėjo. Mažės sustingusios, Kumba bandė sau atskirą guolį darytis.Paskui kai vaikščiojo, Braškė ją sekiojo, tai galiausiai gavo biški skuron, bet nedaug. Labiau Šaškytė skriaudžiama, bet po kažkelinto apkulimo švelnaus, ji buvo pasiguldyta kartu į guolį. Iš vis, Kumba keistai daro, leidžia mergaitėms šalia gulėt, o tada kažkuriuo momentu lėtai prisiplojus ima sliūkint, uostyt jas vis šikną keldama, vis labiau šonu nu ir paskui pasišiaušia ir prispaudžia vaiką. O tos mažos tai pasiduoda gatavai, daryk ką nori.
nežinau, nu gal kažkiek ir pajudėjom per tas tris dienas į priekį, bet per nago juodymą...
Ketvirta diena:
atsibodo man jau tas mirties taškas. Nu kiek galima, nejudam nei į vieną nei į kitą pusę. Kumba nenori bendraut su vaikais, vaikai bijo belekaip, sustingę vos juda. Plaukai nebeskraido, bet vis tiek. Kažkoks amžinas sulėtintas kvojimas mintimis:kurio smegenai stipresni, nes kova vyksta praktiškai užsimerkus ir ūsais liečiantis tik.Sustingus. Su Braške dar dar, o su Šaške nu niekaip neina į normalų kontaktą. Ta irgi gera, bando lyg ir priešintis, lyg ir KUmbą šiandien verst bandė, bet tokia kiškio drąsa, padariau ir tada tupiu sustingus nei paleista nei pririšta, tik kvėpuoja smarkiai ir vsio. Nu va buvo čia momentas kai Braškė įsitaisė šalia Kumbos pasnaust, bet gal 5min plius tokiu zuikio miegu visos.Na šiandien bent ant Kumbos fotelio persikėlėm. Įkeliu foto, bet ten jos kokios sustabdytos akimirkos yra, taip ir realybėj, kažkoks stop kadrų šou.
[Paveiksliukas: 77d54034dcfd1a2eee78215802ace599.jpg]

Čia jos abi prisispaudusios prie fotelio. Nei viena neatrodo užtikrinta savo veiksmais. viskas vyksta žiaaaauuuriai lėtai
[Paveiksliukas: acd108d11d905239d90c828ae4f4eb28.jpg]

Šaškė trečiam plane iš lėto leidžiasi ant šono (leidžiasi, nes griūvimu to net nepavadinsi, per lėtai viskas vyksta)
[Paveiksliukas: 66d2a514d2dc962ac207af41d040c1af.jpg]

nu va ir vėl Kumba lyg ir prisileidžia vaiką ir vėl apcypina. Baisiausia man, kad vaikam, kap daugeliui, nėra dzin, jie labai stresuoja, nu nes net bijo pajudėt. Nebesugalvoju kaip jas išjudint iš šito vienodo taško, negi reiks kišt į transporterį ir dėl ant indaplovės??? negi nesigaus gražiau? Ir jei vis tik reiks šito varianto, tai neuždubastins tų mažų Kumba viduje?
(P.S. atsiprašau už dideles foto, nebeturiu kantrybės net jas sumažint)
Vyras šaunuolis, reikia skatinti jo iniciatyvą rūpintis ir bendrauti su mažėmis

Čia aišku gal tik taip atrodo, iliuzinė apgaulė, bet jauniklėms pagal dydį ir išsivystymą duočiau mažiausiai 3 mėnesius
Dar tik ketvirta diena, o jums jau kantrybė baigiasi Big Grin Kažkoks aktyvesnis veiksmas dabar būtų jei merginos surujotų. Kad jauniklės taip nestresuotų galima jas ant lovos be Kumbos paleisti palakstyti.
Atviros stiprios agresijos nei iš vienos pusės nėra, taigi viskas vyksta puikiai, siūlyčiau persikelti ant "Kumbos fotelio" ir tegu sau aiškinasi santykius - lįsti ir skirti nereikia kol kas nors rimtai nepaleis dantų į darbą. Tegu sau boksuojasi, spardosi, ritasi kamuoliu ir pan. - jos turi išsiaiškinti kaip toliau gyvens. Visokie "užspaudimai", kung-fu kojomis ir panašiai pas mane kartais vyksta net po pusmetį Big Grin čia juk merginos.
Pastatykite narvus netoli vienas kito (per 30-40 cm) kad galėtų matyti ir "kalbėtis". Mainykite narvais kelioms valandoms. Ir po 2-3 dienų manau galima pabandyti išplauti narvą ir bandyti suleisti į visiškai "pliką" kuo mažesnį narvą - be jokių lentynų, hamakų, namelių ir pan., tik kraikas, dubenėlis su maistu ir vanduo.
(2018-03-05 12:50 PM)ORNELLA Rašė: [ -> ]Čia aišku gal tik taip atrodo, iliuzinė apgaulė, bet jauniklėms pagal dydį ir išsivystymą duočiau mažiausiai 3 mėnesius

Aš ant šitų nuotraukų irgi pagalvojau, kad subuntavosiu jus Big Grin ne, jos ženkliai mažesnės už mano baltąją mešką, tokios kūdutės, šonkaulius aš jų jaučiu Big Grin Šaškė jau kiek padidėjus nuo atvykimo, bet vis tiek mažas vaiks. Sakau, jos sveria ~130-140 g. Smile O ryja kiek... aš jau net pamiršau kiek tie vaikai valgo. Sausiaką visą iki šiuklyčių surenka, ot kaimietukės, naglos ir ėda viską iš eilės, kaip turi būt Big Grin Kad neperšerčiau aš jų tik Big Grin

Bet kad jos tupi visos savuos kampuos, kad ir ant fotelio, ir vsio. Valandą taip kokią... Nu ok, neforsuojam Smile Vakar neiškenčiau laikyti mažes miniatiūriniam narve, perskyriau Kumbos didyjį, ir pusę jo atidaviau mažėms, rojus joms dabar tam šinšiliniam Smile Tik dar stovi namai skirtinguose kambariuose, tai ok, kelsiu į tą patį. Tik klausimas, o tai kai jau suleisiu jas kartu, typo kišt į tą mažą žiurkėninį (man jų ten gaila, nu žiauriai mažiukas jisai) ar galiu į šinšilinį? Leisiu jas lakstyti nebeskiriant teritorijų (aišku ne vienu metu). Aš galvojau, kad kadangi reikalai tam pačiam stovy, tai kažkaip negerai, vis kažkas vykti turėtų Big Grin

Ačiū už nuraminimą Smile
Kiškit visas į tą miniatiūrinį narvą ir statykit ant skalbiankės Big Grin Po paros "marinavimo" leiskit į vieną "pliką" šinšilinį. Jei didelių konfliktų nebus tada po 1-2 dienų po truputį grąžinkit lentyną, hamaką, namelį. Antrą narvą prijunkit po kokios savaitės.
Iš tikrųjų didelio šilto bendravimo tarp merginų gali dar ilgokai nebūti, neskriaudžia vienos kitos, laikosi neutraliteto ir gerai (juo labiau kad mažės dvi, joms yra su kuo žaisti ir miegoti, taigi viskas kiek kitaip nei kad pažindinant su viena jaunikle).
Oj kaip žiauriai skamba Big Grin taigi man širdis plyš. Ką ten man, aš dar kaip nors, o vyras tai jau "verkė" čia man savaitgalį, kad mažės gyvena "tam apgailėtinam" narve, o Kumba su Vova iškart apartamentus gavo, kad ir joms reikia greičiau didesnio, tai užtat ir atskyriau šinšilinį. Oj kaip aš dabar juokiuosi iš jo, kad jis taip tas mažes pamilo, rūpinasi ten visaip, čiūčiuoja, tvarko. Kai pažiūriu iš šalies ir suprantu, kad aš taip darau, tai biški nupušimu kvepia Big Grin Bet nieko, tokiu man patinkančiu bent Big Grin
O tai sakot visai visai pliką narvą dėt? Į mažiuką tai bent hamaką kabinčiau, nes padėjus tuliką ir bliūdus nebebus ten joms vietos kur miegot Big Grin O šinšilinis vėliau irgi visai visai tuščias, net be lentynų? Blink neskraidys ten man jos?
Pages: 1 2 3
Reference URL's