ziurkes.lt | Forumas

Full Version: Nusipirkom nescia ziurke is kikos
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Sveiki,

Nusipirkau ziurke, po 2 dienu pastebejau kad nescia, neplanavau auginti ~15 ziurkiu, nelabai tam yra vietos, atgal i kika nesti nesinori, nors greiciausiai teks... Sad
Čia likimas Big Grin
Suprantu kad neplanavai, bet vaikų auginimas teikia ir daug džiaugsmo Big Grin Jokių "ypatingų" sąlygų vaikų auginimui nereikia - nelabai didelis saugiai įrengtas narvas (t.y. "plikas" - be jokių hamakų ir lentynų, jokio kraiko tik keli gabaliukai tualetinio popieriaus) ir pakankamai kokybiško maisto mamytei. Ir pasiskolinti antrą narvą kad 5 savaičių būtų galima atskirti berniukus.
Nešti žiurkę atgal į Kiką, kad gimdytų ir augintų vaikus zooparduotuvėje ar sandėlyje man skamba labai žiauriai Sad juo labiau kad jei tik nepirksi žiurkės iš Klaipėdos Michailo tai nėra jokios garantijos kad kita žiurkė irgi nebus nėščia.
Ir vaikų nebūtinai juk bus 15, gali būti ir 5-8.
sorry i have to text in eng until my friend will not translate for me Wink
the problem is that after 5 weeks we are going away for 2 weeks, and i have nobody to watch those 5-10-15 rats for me, with 1 is no problem, she can go with us, and i understand "lonely rat - unhappy rat" but she was so sad there i couldnt leave her :/ i know its selfish but it happen.Now im in really big problem because we have also 3y old son, he cant wait to touch her to take her on hands and i know 1. it may be dangerous for her babies and 2. pregnant females are sometimes very aggressive so i will not allow him and myself i wont touch her for now.Just dont know what to do but if i'll give her back to Kick my heart will break on pieces...
O jūs esate tikra kad žiurkė nėščia? Tai gerai matosi? Ar darėte ultragarsą?
Nes kartais iš zooparduotuvių/daugintojų paimtos žiurkės patekusios į normalias sąlygas ir gavusios krūvą gero maisto tiesiog "atsimaitina" ir pradžioj atrodo kaip nėščios.
Jei jau spėjote pamilti savo merginą, bet nenorite auginti žiurkiukų galiu pasiūlyti ją sterilizuoti - jums nebeliks problemos, o merginai tokia sterilizaciją bus tik į naudą, nes ateityje smarkiai sumažins tikimybę turėti pieno liaukų auglių.
Jei daryti tokią operaciją dabar jums nepriimtina iš moralinės pusės, tai galiu tik "paguosti" tuo, kad jei pas jūsų merginą jau akivaizdžiai matosi pilvas ar jaučiasi vaikai, tai reiškia kad žiurkė gimdys artimiausiomis dienomis ir per 5 savaites jūs spėsite išsiauginti žiurkiukus ir bent didžiąją jų dalį sėkmingai išdalinti (aišku juos teks pradėti dalinti šiek tiek anksčiau nei priklauso, bet tai žymiai geriau, nei leisti vaikams gimti ir augti zooparduotuvėje).
Dėl nėščių žiurkių agresyvumo, tai aš nei karto nesusidūriau su nėščia/vaikinga/maitinančia agresyvia žiurkė, taip jos labiau saugosi ir saugo vaikus, bet tai visiškai nereiškia kad trokšta žmonių kraujo ir puola kąsti. Čia didesnė problema tame, kad jūs pirkote praktiškai neprijaukintą suaugusią žiurkę iš zooparduotuvės, kur su jomis niekas nebendrauja ir neužsiima, kad tokia žiurkė (net būdama nenėščia) taptų nors kiek jaukesnė ir bendraujanti šeimininkams įprastai tenka įdėti nemažai pastangų, laiko ir kantrybės, ir trunka tai kelias savaites ar net mėnesius.
Vaikui dabar imti žiurkę į rankas visiškai nebūtina (ir ateityje tokio amžiaus vaiko visi kontaktai su žiurke turi būti tik po griežta jūsų priežiūra). Paaiškinkite jam kad mergina greitai turės vaikučių.Tegu vaikas stebi žiurkę narvelyje, duoda jai skanėstus, glosto merginą kai ji yra jūsų rankose (aišku jei jūs galite ją paimti į rankas). Bendrauja kai paleidžiate ją palakstyti ant lovos (jei taip darote).
Kadangi užsiminėte apie kelionę, tai tik ateičiai priminsiu, kad jei tokia kelionė yra už Lietuvos ribų, tai neužmirškite iš anksto susižinoti apie veterinarinius reikalavimus vykstant į kitą šalį.
Va mano zooparduotuvinė sfinksė, sėdėjusi narvelyje su patinais, man rusų forume sakė kad ji tikrai nėščia
[Paveiksliukas: 38ff82dab855t.jpg]
We had before 5 female rats we were traveling with them always Smile Im afraid to take her on hands when i seen that her stomach is "moving".1st day i though she is just a bit fatty Tongue bcs eating/sleeping is all she could do there but then i took her on bed (in box) and i seen her babies moving vigorously Wink
It would be no problem if we wouldnt have to go away but i just cannot imagin how we will work that out everything in just 5 weeks...
thanks for answer Smile
Jei vaikai taip smarkiai juda reiškia tuoj gimdys Smile
Tiesiog netrukus po gimimo pradėkite vaikus fotografuoti, reklamuoti ir ieškoti naujų šeimininkų.
You right Tongue it's happening Happy
Kaip suprantu pagimdė? Sveikinu 4u
Sakau kad čia dievas pasistengė kad mergina pas jus atsidurtų Big Grin
Dar jums reikia "pakoreguoti" narvą - pasiūlykite merginai pasivaikščioti už narvo ribų ir tuo metu reikia nuimti visas lentynas ir hamakus. Galima uždengti iš išorės pusę narvo kartonu, kad būtų tamsiau ir jaukiau (pledais ar kitokiais medžiaginiais užtiesalais dengti nepatariama, nes žiurkė juos grauš, ir jų gabalus naudos lizdui sukti).
Taip pat reikia išimti visą kraiką, vietoj kraiko yra naudojamos popieriniai rankšluosčiai ar tualetinis popierius (baltas/pilkšvas, be jokių spalvų, piešinukų ir kvapų), suplėšykite į nedidelius gabaliukus. Tualetinio popieriaus turi būti 3-5 suplėšyti gabaliukai, daugiau nereikia nes žiurkė gali užkasinėti mažylius, ir paskui jų nematydama nemaitinti arba užminti kai lakstys.
Apie tai kaip maitinti maitinančią mamą galima pasiskaityti čia http://www.ziurkes.lt/forumas/showthread.php?tid=2252
Neužmirškite kad žiurkiukus nuo pirmų dienų reikia pratinti prie žmogaus: kelis kartus per dieną trumpam imti juos į rankas ir bendrauti (aišku kai mama to nemato ir laikantis visų atsargumo priemonių - prieš imant vaikus nusiplauti gerai rankas be muilo, paskui paliesti mamą palakstyti ir kelias minutes ją glostyti (jei aišku įmanoma tai padaryti), paskui išsitrinti pirštus ir delnus servetėlėmis iš lizdo, kad jūsų rankos įgautų "lizdo" kvapą ir tada jau atsargiai imti vaikus).
Maždaug po 10 dienų jums reikės narvą "aptraukti" plastikiniu ar metaliniu pakankamai smulkiu tinklu, nes jūsų narvas su didokais tarpais, žiurkiukai pro juos lengvai pralįs kai tik pradės vaikščioti/karstytis.
Yes she was lucky to find home 2 days before giving birth Big Grin Everything seems ok, i think she was giving birth around 4 h after that she came out like totally different rat Ar Fresh start, she was faster, slimmer and she even went to explore cage where she couldnt go before and then back to kids.I think she is taking good care of them for now.Soon will try to take her on bed again and maybe this time she will be more interested in us Smile I want to check babies also how many is there and if all are well.If she will accept us then will start touch little ones Wub I read about them and mother a lot so ill prepare some good food ( we also eat most vegeterian foods so its easy Tongue ) and the cage also slowly will change Wink
As soon as i will check whats going on there i will post pictures in "Turgelis"
Thanks a lot for help Friends
Hi, vegetarian food is very good, but don't forget rats are omnivorous, so they need meat as well. Boiled chicken necks are just perfect for mother, they have cartilages (rich in glucosamine and chondroitine for joints formation in babies) and minerals in bones (good for babies, proper source of calcium for mother's body and milk production), also meat, which is a perfect source of protein. Vegetable proteins are very good. Salmon is rich in fatty acids such as Omega-3. Nuts and seeds are perfect. The key point in a good menu is about to be various and rich in proteins during the breastfeeding.
Glad about your new girl which got in a good hands Smile Good luck Clover
Pages: 1 2
Reference URL's